Sayfa 369/1015 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: Viop LIX

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı:

"Türkiye'nin 2050 yılındaki nüfusu 105 milyon. Gelecek bir o kadar misafirimizi de düşünürsek 210 milyon. Bu nüfusun gıda ve ihtiyacını karşılamamız gerekecek."
    Adamlar şimdiden ortamını hazırlıyor, ülkeni n demografik yapısının nasıl değiştireceklerini.
    Dün yazdıklarımı hatırlayan varmı?
    Torunlarımız arapların hizmetçisi olacak dediydim.
    Buyrun en yüksek ağızdan gelen açıklama
    Ben birşey yazıyosam boşa yazmam

Ermeninin ciğerini bilirim ben

Onun yaptığı hesabı önceden yazarım ki; aklınızı başınıza alın

2.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Mert genelde tahmin konularında muhafazakar. Bildim bileli öyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Tradingview'in ayarlar kısmına kısıtlama gelmiş sanırım. Ne bir HO nün günü değişiyor, ne de fibonacci seviyeleri değiştirilebiliyor.

İyi oluyordu, grafik modülü oldukça esnek kullanışlı ve pratikti. Cep telefonundaki ise giriş bile yapmadan hala çalışıyor üstelik çözemedim sorun ne. Geçen gene kısıtlama gelmişti, hisse takip listesi değiştirilemiyordu. Bunu böyle yavaş yavaş kısacaklar sanırım.
    kodu alınıp...değiştirilebilir...
    takip listesi kısıtlandı....veri paketi olmadan bir çok kod kullanılmaz hale geldi...
    ama...hala beleşlerin içinde en iyi seçenek bence...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Toplam GSMH ye katkıları var, ama Kişi Başı GSMH hesaplanırken hesaba dahil edilmiyorlar....süper güvenilir veri yani(?)

8-10 milyon kişiden bahsediliyor, en son MEB'e kayıtlı çocukların sayısından veya doğum sayısından yürüyünce, doğrulanabiliyordu.

Kiraların artmasındaki rolleri de var..Yabancıya vatandaşlık karşılığı konut satışının zaten malum, etkileri.

Üstüne deprem, büyükşehirlere 100 binlerce zorunlu göç de eklemlendi.

Geçen haber vardı, bir işhanı mıydı, pasaj mıydı, AVM mi...neredeyse tamamını satın almışlar...kendi dünyalarını kurmuşlar.

Demografik tehlike büyük. Yine geçen içlerinden bi dünya tutuklamışlar İsrail ajanıymışlar, hatta biri de camide vaizlik mi yapıyormuş ne....karmakarışık...

ABD-CIA, Saddam'ın eski askerlerinden IŞİD kurdu sürdü Suriye'ye canlı yayında kafa kol bacak keserek insan yakarak göç tetikledi, halk canının derdine düştü malını mülkünü bırakıp kaçtı, YPG geldi çöktü oralara....Bir taşla kaç kuş sayamadım...Biz yapmadık, Miki yaptı...Hepsi Deyvizor'daki ABD üslerinin hemen batısında bekleşiyor şimdi, yarın bir gün lazım olurlarsa, ABD salıverecek hepsini, sonra da diyecek ki, Türkiye'nin veya İran'ın müdahalesi İŞİD le mücadeleye zarar verdi.

O villasında patlattıklarını iddia ettikleri Bağdadi'nin, fotoları var, ABD li senatörle, daha sakalları tam salmamış, toplantı halindeler. Bi tane de İngiliz Con vardı kafa kesen IŞİD li...yok ortalıkta...muhtemelen sakalı kesip Ukrayna'ya geçmiştir. Bi dünya yakaladı Ruslar o sahil şehri direnişinde, İngiltere, bizimle alakası yok emekli paralı asker bunlar dedi, çıktı taşın başına...yersen kırşen
    Üstadım... Wikipedia'nın yalancısıyım.
    Türk Silahlı Kuvvetleri personel sayısı toplamı 895.000. Bunlardan kaçı muharip birlik personelidir bilemiyorum. Wikipedia linki
    Ki neresinden baksan boru değil, Nato'nun personel sayısı açısından en büyük ikinci ordusu.

Göçmenler açısında bakınca da...
    O milyonlarca nüfus içerisinde, diğer ülkelerin ajanlarını, uyuyan hücrelerini vb. kenara koyuyorum.(Emniyet operasyonlarından bildiğim kadarı ile.)
    Irak, Suriye, Pakistan, Afganistan'dan gelen milyonlarca nüfusun(ki hemen hepsi erkek ve askerlik çağında) kaçı savaş tecrübesi ve pratiğine sahiptir? Kaçı Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasına veya kendi din, mezhep, milliyetine bağlıdır?

Aklımda deli sorular.

5.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Xhold takasında geçen hafta alıcı tarafta
    Citi %46
    Ak %23
    Teb %5 olarak yer almış. Yabancı holdingleri almaya devam ediyor. Özellikle Sahol ü..

Xbank takasında geçen hafta alıcı tarafta
    %54 Yatırım fonları
    %15 Citi
    %13 Emeklilik fonu yer almış. Fonlara mal park ediliyor gibi görüyorum ben..
    Bankalar da hareket olsa da kısa orta vade endeks bu seviyedeyken ben banka alımında çok iştahlı olmam...
    Benim dediğim bu haftaya özgü bir hareket. Xbank ta Endekste yeni zirve görülme ihtimali yüksek diye. Yoksa düşüş yükseliş olacaktır elbet.

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı:

"Türkiye'nin 2050 yılındaki nüfusu 105 milyon. Gelecek bir o kadar misafirimizi de düşünürsek 210 milyon. Bu nüfusun gıda ve ihtiyacını karşılamamız gerekecek."
    Vay anasını... Ya emperyalizme oynuyoruz, ya emperyalizmin oyuncağıyız...

Start uplara yatirim yapan. Borsaya kote. Patronu hırsız olmayan şirket onerebilecek var mı?
    3-5 tane alıp atayım diyorum. Evladiyelik.

8. Çıtak mülteci olayina ben de karşıyım yalnız orada geçen misafir turist oluyor. Şu an yaklaşık 60 milyon hedef olarak 105 milyon belirlenmiş demektir.

Misafir olayından ziyade 105 milyon nüfus hedefimiz var demektir. Buna uygun eğitim, üretim planı vardır umarım.

Sayfa 369/1015 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •