Sayfa 471/564 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521 ... SonSon
Arama sonucu : 4511 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    4. bu yapılan operasyon bile isteyerek yapılmış, aracı kurumlar ve şirkette önemli pozisyondaki kişiler ciddi kar elde etmiştir.

Hektaş kağıt üzerinde batmayabilir, bu doğru, ama piyasanın beklediği, zamanında bizim yatırım yaptığımız firma olarak kalmayacak/kalmadı.

Benim kişisel tahminim hektaşı olabildiğince küçültüp sonra da kar etmeyen operasyon bahanesi ve eregl'ye gereken yatırım bütçesi gerekçesi ile satılacaktır.
    Evet mantıklı. Hisse satışlarından zaten 2 Hektaş parası çıkarttılar, bir de gerçekten satarlarsa 3 Hektaş parası çıkmış olacak

2. Son 1-2 yılda bir şirket nasıl kötü yönetilir, kaydadeğer bir cirosu olmadığı halde boyundan büyük borca nasıl sokulur, yanlış yatırımlar nasıl yapılır, yaşayarak gördük maalesef. Ekonomi öğrencilerine örnek vaka olarak okutabilirler. Birileri geçen sene buralarda faiz oranları çok düşük, bu oranlarla borçlanmak çok avantajlı falan diyordu. Ne olduğunu gördük. Sonra öğrendik ki bunu diyenler, kağıda en çok inananlar, bizim gibi eleştiri getirenlere "inanmayanlar gider" diyenler, sessizce gemiyi terketmiş. Yarın şirketi satsan aldığın parayla mevcut borç zor ödenecek. Şu çok çıktığı kanal eski müdürü davet edip, bizim adımıza siz nerde yanlış yaptınızda bu hale geldi bu şirket diye sorması lazım. Bu beyefendi hala başka bir alanda üst düzey yönetici sanırım. Gelinen bu durumu nasıl açıklayacağını, bu arada hala uçup uçamadığını gerçekten merak ediyorum. Araba altıncı viteste giderken (ya da biz öyle zannederken) birden geri vitese takıp geri gitmeye başladı. Beklenti falan da kalmadı. Yakında bunlar üretimini göremeden elden çıkardığımız pet mama tesisi gibi Özbek yatırımından da vazgeçerse hiç şaşırmam.

3.  Alıntı Originally Posted by mersey Yazıyı Oku
    Motto "İnanlar kalacak, inanmayanlar gidecek" ti. İnanç falan kalmadı diyorsun yani. Hey gidinin hektaşı hey. Son 2-3 yılda nereden nereye. Hep uyardık buradan bu kadar açılmayın, uçmayın, borçlanarak değişik fantazilere girmeyin diye. Pet mamalar, jumbo karidesle ne işi olur bir tarım şirketinin. Olmadıda zaten. Koca koca anlı şanlı şirket üst yöneticileri buraları okuyupta bizim uyarılarımızı mı dikkate alacaklar. Almadılarda zaten. Onlar zaten bulutların üzerinde uçuyorlardı. Biz şirketten yeni gelişmeler beklerken sadece borçlar yükseldi. Geldiğimiz noktada küçülen bir şirket ve kazancına kıyasla devasa bir borçla başbaşa kaldık. Bu kazançlarla bu borç on yılda bitmez. Borçla borç ödemeye devam.
    Klasik bir her şey olayım diye yola çıkıp hiçbir b*k olamama hikayesi...

Bunu deneyip de yapabilen yok mu? Var. Unilever çamaşır suyu da üretiyor, dondurma da... Yamaha motorsiklet de üretiyor, müzik enstrümanı da...

İnş oyak'ın demirçelik şirketleri biz beyaz eşya yapacaz, otomobil üretecez falan demez O taraftaki vaziyet henüz buradaki kadar kötü değil bence.

ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sn @delimeli komutanım,
    Şahsi görüşüm ilk 2 maddenin müsebbibi 3. maddedir.
    3. maddeye para bulmak için bedelliler yetmemiş bir de 2 kez hisse satılmıştır.
    Bu kadar yatırıma rağmen dağ fare doğurmuştur ve çok ilginçtir ki kimse hesap falan da vermemiş, asıl sorumlu olarak zikrettiğiniz şahsın sadece görev yeri değiştirilmiştir.
    Bu kadar alınan borç, yapılan bedelli ve karşılığında elde edilenler... Buna koyulacak bir isim var da... Benim hissem yok, beni ilgilendiren kısmı bu tip rezilliklerin Oyak'ın öbür şirketlerine sıçrama ihtimali.

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://t24.com.tr/yazarlar/metin-mu...-basladi,14641

2016 yilindan bir yazi....

Yorum yok...
    Bu ülkeyi 20 senedir malum parti yönetiyor. Bu mantıkla gidersek ülkeye çivi bile çakmamak gerekir ki ben yıllarca bu düşünce yüzünden bist'e 1 kuruş para koymadım. Borsaya da ağırlıklı yabancı hisselerle girdim sırf bu yüzden. (sonradan vazgeçtim)

Ege Endüstri'nin yönetim kuruluna bakın bakalım kimler var. Sonra da hisse fiyatına bakın.

ytd

6. Reyizin haberi olmadan kuş uçmuyor memlekette ama A*P şöyle ama A*P böyle. A*P bugün mü geldi iktidara?

Koç ve İş A*P'den bağımsız kafasına göre mi iş yapıyor? Farklı ülkeye mi vergi veriyor bunlar? İhaleleri nasıl alıyorlar?

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,278
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu ülkeyi 20 senedir malum parti yönetiyor. Bu mantıkla gidersek ülkeye çivi bile çakmamak gerekir ki ben yıllarca bu düşünce yüzünden bist'e 1 kuruş para koymadım. Borsaya da ağırlıklı yabancı hisselerle girdim sırf bu yüzden. (sonradan vazgeçtim)

Ege Endüstri'nin yönetim kuruluna bakın bakalım kimler var. Sonra da hisse fiyatına bakın.

ytd
    Biliyorum Patrikim biliyorum.
    Senin gavur borsasindan biste gelmene etki eden de benim...
    Eskiden aqp oncesinde de sirket yonetim kurullarinda bi emekli general filan beslerlerdi. Bi ara eski bir politikaci oldu. Her donem guc kimde ise ona yaltaklanir bizim halkimiz. Adaletin ugramadigi topraklarda gayet de dogal bu.
    Herkes birini tanimak, gerekirse dovletle olan islerde ondan yardim almak ister.. Bu tip adamlara bizim kusak "isbitirici" derdi.

Ama bu adam da tam bir cins, takik be yaaa..
    Sanki alarm kurmus.
    Ben ne zaman yazsam hemen damliyor mubarek.
    Puhahahaha
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,278
    Bi baskasi da, dunyadan haberi yok, belli ki basligi siki takip etmiyor, gelmis benden hesap soruyor, tam teferruatli olarak yazacakmisim ne zaman kactan almisim, ne zaman kactan vermisim vs
    Ulan oglum sen sadece bir donem belki o da, Hz. Dudu ile ayni kagitta bulundun diye bu hakki kendinde nasil buluyorsun?
    Her sey yaziyor iste son 2 senede, geri don oku, Ali Dogan 5 seneyi okudu.
    Sen de otur oku.
    Hesap mi verecegim sana?
    Sana da puhahaha
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 471/564 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz