Sayfa 171/952 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon
Arama sonucu : 7614 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Bu görüşünüz devam ediyor mu ?
    Sektör olarak evet ama Mittal in tahtaya inmeye başlayan malların büyük ellerde konsolide olması gerekiyor, bu da ekstra bir zaman daha demek benim düşünceme göre. Ereğli yi zaten yavaş ama hafif hafif olumluya dönen sektörden bir süre daha geri bırakabilir. Az buz mal değil ama tahtanın tepesinde demoklasin kılıcı gibi durup tüm piyasanın nerede tepemize yıkılır çekincesiyle yaklaştığı bir maldı. Bu sıkıntı da ortadan kalkmış oluyor ancak işte yan etkileri olacaktır ister istemez. Olumlu yaklaşıyor muyum Ereğli ye diye soruyorsanız bunun cevabını 2 ay önce burada tercihimi kardemir den yana kullandığımı ve gerekçelerimi yazdığım yazıda belirtmiştim.
    Az insan çok huzur

2. 37 m lot tekten düşmüş, 13 m citi alımı var karşı tarafında

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Teb aynen duruyor. Bende mi bir sorun var

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    -37 m dustu bugun takasta..Citi karsilamis 13m u,dusen dustugu belli idi ama alan kimsenin umrunda olmamis

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Sektör olarak evet ama Mittal in tahtaya inmeye başlayan malların büyük ellerde konsolide olması gerekiyor, bu da ekstra bir zaman daha demek benim düşünceme göre. Ereğli yi zaten yavaş ama hafif hafif olumluya dönen sektörden bir süre daha geri bırakabilir. Az buz mal değil ama tahtanın tepesinde demoklasin kılıcı gibi durup tüm piyasanın nerede tepemize yıkılır çekincesiyle yaklaştığı bir maldı. Bu sıkıntı da ortadan kalkmış oluyor ancak işte yan etkileri olacaktır ister istemez. Olumlu yaklaşıyor muyum Ereğli ye diye soruyorsanız bunun cevabını 2 ay önce burada tercihimi kardemir den yana kullandığımı ve gerekçelerimi yazdığım yazıda belirtmiştim.
    Bilinçli Büyük ellerin elinde mi yokda emeklilik fonları gibi depo fonların elinde mi toplandığı nı bilebiliyor muyuz.Geçen sene mital satarken de bu satışı karşılayan var yeğenim bunlar bişi biliyor ki alıyorlar denilmiş ama sonra birşey bilmedikleri ortaya çıkmış idi mesela.
    Bu tip satışlarda en büyük alıcılar dummy fon diye nitelendirdiğim hamal emeklilik/banka fonlarıdır.Bu fonlar bu malları senelerce maliyetini umursamadan taşıyabilirler birşey bildikleri için almazlar yani.Bazı piyasa adamları bazı bazı kontaklarını kullanarak bazı ellerin mal satmasını diğer bazı ellerinde mal almasını sağlarlar ve bundan komisyon paraları kazanırlar.Sizde çok iyi bilirsiniz bu mekanizmaları.

5. Düzeltme yapayım. Ben bugün tarihli takaslara düşeceğini düşünmemiştim, hatam varsa özür dilerim !!!

6.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    -37 m dustu bugun takasta..Citi karsilamis 13m u,dusen dustugu belli idi ama alan kimsenin umrunda olmamis
    Citi, kamyonu çekti gibi bir hava mı sezdin nettin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,425
    Ereğlinin bilançosu kötü değil. Kesinlikle kötü olduğuna katılmıyorum. Olay tamamen konjektürel.. HRC başını tam kaldırdığında tarihi rekor karlar gelir.. Mesele bunu ne zaman olacağı.. Çünkü zamanında bir maliyeti var..Ne borçlarda bir anormallik var nede stoklarda. Ereğlinin genelde stokları zaten yüksektir. Öylede olması gerekir. Stok maliyeti hrc nin yeterince yükselmemesi nedeniyle fazla.. ciddi bir düzelmede reel olarak pozitif etki yapacaktır.

Nakit akışda ise hiç bir problem yok. Yeşil enerji yatırımlarına ise zaten mecbur. Çıkışı yok. Ama ilerisi için oldukça pozitif olacak. Karamsar olmaya gerek yok.. Zaman maliyeti dışında bir sıkıntı görmüyorum. Bu tür döngüsel kağıtlar sabır çatlatır.. Bekleyemeyen tahtada durmamalı bence.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Citi, kamyonu çekti gibi bir hava mı sezdin nettin

Sanmam ya dunku bofa satisi bu aldiklaridir,takastaki tek anlam yuklenecek hareket mittal satisi. Bi temettu haberi gelse daha hizli bosalirdi bu bilancodan o da cikmaz,isdmr sigorta parasini temettu oder mi ona da bakacaz. Bu arada mittal oyle veya boyle malini bitirmis olur gunde 20 ortalamayla bir haftada bitirecek gibi isi.

Sayfa 171/952 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •