Sayfa 184/975 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 7796 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bu arkadaşı ben de takip ediyorum. Zaman zaman yazdıkları hoşuma gidiyor. Biraz daha tarafsız olabilirse daha da ilgimi çeker.

Bahsi geçen şirketi incelemeye aldım. Araştırmamı yapacağım. Sevdiğim bir konu, ilgi çekici sonuçlar çıkabilir. Kendisi bu şirketle ilgili daha önce de araştırma ve paylaşımlar yapmış sanırım, o sebeple hızlı bir şekilde konuya girmiş olabilir. Derinlemesine yazdıklarını tek tek incelemedim.

Fenomenlere hastayım Pek çok zaman yazılanları tebessümle okuyorum, pek az kez de beni araştırmaya sevk ediyor. Hepsini bildiğim ve takip ettiğimi söylesem yalan olur. O sebeple beni darlarsan, dedikodu yapmaktan öteye geçmez yapacağımız şey
    Tedbir geldi o tahtaya, iyi inceleyin alacak olursanız

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

2. https://www.youtube.com/watch?v=Vc35...LOLARDACHECKUP

EREĞLİ DEMEİR ÇELİK 2023/12 FİNANSAL TABLOLARDA CHECK UP

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=Vc35...LOLARDACHECKUP

EREĞLİ DEMEİR ÇELİK 2023/12 FİNANSAL TABLOLARDA CHECK UP
    Bunu görüp ki geçen çeyreklerde de görmüştük, hala Ereğli'de durmak da delilik ama duruyoruz işte...

YTD değil...

Videonun bir yerinde zehri de akıtmış.. 2022'de bu şirketin değeri 126 lira olmalıydı, şimdi o fiyata bu sene çekmek isterler mi bilemem demiş...

Sadece işler kötü değildi Ereğli'de son 2 yılda, bazı çakallıklar da yapıldı, videonun başında (son haftalardaki ünlü uzmanlara) buna da atıf yapılmış...

Sırf bu kadar eziyet şu mittal defolup gitsin diye bile yapılmış olabilir zira Maden haberini yapan KAP atmaz, basına çıkmaz şirket, Maden KAP'ı ve çarşaf çarşaf basın açıklamaları ile En çok Mittal'in ekmeğine yağ sürdü... 280 milyonu ona en yüksek fiyatlardan sattırdı, kalanı da yine aynı fiyattan ( bu sefer TL ama) satılıyor...

Siyasetin bile bu kadar işin içinde oluğu bu ortamda Mittal'in 420 milyon lotunu kim aldı ve niye? Yenecek bir kaymak varsa bu 420 milyon lottan, HEKTAŞ'ta her numarayı yapan OYAK, o kaymağı KY'ya verir mi?

Belki her şey normal piyasa akışında gerçekleşen sıradan olaylar ve bunlar benim paranoyakça düşüncelerimdir bilemiyorum.

Ama unutmamak lazım ki burası Türkiye... Bir şey olur biz gerçeği yıllar sonra anlarız.
    Son düzenleme : fedoramca; 24-02-2024 saat: 10:25.

4.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Tedbir geldi o tahtaya, iyi inceleyin alacak olursanız

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Teşekkür ederim Biliyorum, zaten 9 tavan yaptı arzdan beri. İncelemeden, fiyat belirlemeden almam.

Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Bi kontrol yapıp ben de alım yapicam sanırım ama endekis güven vermiyor bu sefer
    Endeks 300 doların üzerinde kalıcı olursa yön yukarı. Gri liste, not artırımı, FED faiz düşüşleri, Türkiye'de enflasyonun kontrol altına alınması, CDS'leri 300 altında kalıcı olması hatta daha da düşmesi, enflasyon muhasebesi uygulanmış bilançolar vb. nedenlerle endekste olumlu bir seyir bekliyorum. Hukuk altyapımızın modernize edilmesiyle dolar bazlı zirveleri geçme potansiyeli var. Ereğli'nin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen 2020 yazında 7-8 liradan Ereğli alanlar, 3,5 yılda bire onbeş kazandı. 2024 ilkbaharını 2020 yazına benzetiyorum. Fedor kardeşim gibi ben de düşünüp taşınıp uzun vadeli birikimimi Ereğli'den yana kullanmaya karar verdim. Uzun vadede kastım en az 5 temettü almaktır. 50.000 lota çıkıp hisselere blokaj koydurup 12 sene sonrası tam emekliliğimi bekleyeceğim. Ölmez sağ kalırsak eğer çişimizi zor tuttuğumuz zamanlarda da burada yazarız

6. Gri liste olayında gelişmeler güzel. Derecelendirme kuruluşları için önemli bir kriter. Bu süreç iyileştirilerek devam ederse, hem notumuz artar, hem cds imiz düşer hem de ereğli 9,9 usd faizle borçlanmaz

https://www.ekonomist.com.tr/haberle...a-geldi--48035

7. Bir yatırıma girerken mantıklı olan beklenti bu olmalıdır zaten. Aşağı yukarı 10 sene geçtikten sonra kazandırmamışsa o zaman küfür kıyamet serbest. Uzun vadede bugün yaşananlar yolda üzerinden geçtiğimiz keyfimizi kaçıran rampalar gibi kalacak. Çoğu hatırlanmayacak bile. Bu başlıkta yazıp çizenlerden o kadar bekleyebilen çıkacağını da pek zannetmiyorum ama bakacaz bakalım.

Ancelotti Mitral kaç sene tutmuş lotlarını? Dün almış da bugün mü satıyor yoksa bankof gibi

8. Bu başlıkta yazanlara ben de dahilim. Olması gereken yukarıda yazdığım ama bir sabah bi uyanırım bir bakarım 0 lot olur mu olur yani. Kim karışabilir di mi

Sayfa 184/975 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •