Sayfa 482/572 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532 ... SonSon
Arama sonucu : 4575 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    CDSden etkilenmeden Eurobond fonu almak için süreli yani fonun bitiş tarihi belli fon almayı tercih ediyorum. Böylece fonu aldığınız anda getiri sabitlenmiş oluyor fonu sonuna kadar tutarsanız. Sorun şu ki bu fonlar her zaman bulunmuyor. Bankalar bazen kısa bir talep toplama dönemi açıp satıyor genelde, sonrada alıma kapatıyorlar. Şu anda TEFAS üzerinden alınabilen serbest döviz fonlarından "süreli" olan hangileri var acaba?
    bunu hiç duymamıştım bulabilirsek iyi olur, dzm artık riskli hale geldi diye sattım, bir miktarıyla krs aldım ama o da riskli görünüyor, kalanı da ods yaptım, bu hafta elime biraz yüklü miktarda dolar geçecek onu ne yapsam diye düşünüyordum.

Eurobond konusunda çok korkmayın..usd artacağı için zaten kar yazacak..cds hafif yükselse dahi..cds çok yükselse eksi yazsa ilerki dönemler için yine alım fırsatı yaratmış olacak..ikincisi Amerika hazirandan sonra faiz indirimine gitme ihtimali yüksek bu global olarak faiz indirimi patikasına sokacak ülkeleri..o süreçte yüksek faizli uzun vadeli eurobondlar tekrar avantajlı olacaktır..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Altın TEFAS fonlarında yönetim ücretleri arttırılmış. Karaşimşek vatandaşın kendini enflasyona karşı korumak için Altın fonu almasından rahatsız olmuş.

Şu anda yönetim ücreti düşük kalanlar çok azaldı. Sadece bunlar var, muhtemelen yakında hepsi artar.

KZL
    GGK
    RPG
    NJF
    PAF
    PKF
    RBA

Birkaç Altın fonu hariç gerisi çöplük gibi oldu. Çok yüksek yönetim ücretleri var ve getiriler fiziki Altının gerisinde kalıyor. Özellikle bankaların Altın fonları çok berbat getiriyor.

DAS 20 mart tan sonra gunluk olacak tefas a acilacak

Alıntı Originally Posted by Zweig Yazıyı Oku
    Merhabalar das fonu alacaktım dolar ile mi almak yoksa tl ile mi almak mantıklı olacaktır?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. Arkadaşlar, bazı fonlardan çıktım, elimde atıl duran meblağ var. Seçim öncesi ve sonra kurların bir süre yükseleceği çokça dillendiriyor, ayrıca TR borsalarıda bir süre durağan kalabilir. Bu sebeple elimdeki meblağı, dövize endeksli, düşüşlerde hedge yapabilen fonlara yatırmak istiyorum. Tavsiyeniz var mı yoksa direkt usd falan mı alayım.

6. Deutsche Bank Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan bu ay 500 baz puan faiz artışının 'yüksek ihtimal' olduğunu söyledi.
    https://www.bloomberght.com/deutsche...htimal-2349162

Bence bu ay değil de Nisan ve sonrasında yüksek ihitimal.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Deutsche Bank Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan bu ay 500 baz puan faiz artışının 'yüksek ihtimal' olduğunu söyledi.
    https://www.bloomberght.com/deutsche...htimal-2349162

Bence bu ay değil de Nisan ve sonrasında yüksek ihitimal.
    Enflasyon nasıl düşecek , faiz de körüklüyor , sarmala girdik resmen

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Enflasyon nasıl düşecek , faiz de körüklüyor , sarmala girdik resmen
    Arjantinde böyle.Orda,
    Faiz artar, kur artar
    Kur artar faiz artar
    Tabi enflasyonda patlar.
    Sarmal böyle böyle dönüyor.

Sayfa 482/572 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları