Sayfa 599/634 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609 ... SonSon
Arama sonucu : 5072 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Ben bu konuları somut olarak tespit edememe rağmen (Küçük yatırımcıyım. Anlık takip yapamıyorum) ECİL için bende tam kontrollü spek hissesi diye yazmıştım. Hissenin grafiğinden tahmin yapılabiliyor.
    Aselsan'da da bahsettiğiniz doğrudur. Ama Aselsan geldiği konumda oldukça ilgi çekici durumdadır. Ar-ge ürünleri seri üretime geçmeye başlamış ve gelecekte yüksek bilançolar üretme ihtimali oldukça yüksektir. Ben burada bu konuda fikir belirtirken eninde sonunda iyi olan bir şirketin para kazandıracağını düşünerek yazıyorum. Tahtacı da bir gün ya yola gelir ya da tokatı yer. Yatırımcı olarak genel stratejim bu. Traderler oynaya dursun. 5-6 bin adet aldım. Almaya devam ediyorum. Uzun vade yatırım yapan için günlük hareketlerin pek önemi olmuyor.
    Trolü savunma mevzusu benimle ilgili değil biliyorum ama, bu topikte tahtacıyı en sert eleştirenlerden biri o arkadaştı. Aselsan hakkında olumlu yazıyor. Bu trolleri savunmak mı oluyor? O zaman benim yazdıklarımda aynı kategoride değerlendirilir. Şimdiye kadar devlete ait hiç bir hisseye yatırım yapmadım. Buna rağmen Aselsan'a yatırım yaptım. Çünkü Aselsan'ın gelecekte büyük bir teknoloji hissesi olacağını öngörüyorum. Öngörüler her zaman doğru çıkmayabilir. Ya olumlu yazmayın diyenler yarın insanların kaybına neden olursa. Bankacılık endeksi de 8-9 yıl kaybettirdi. 2-3 yıldır pozitif tarafta. Aselsan'da da böyle bir döngü olamaz mı? Olabilir.
    Sonuç olarak bunu söylemek bana düşmez ama ( benim yazdıklarım da benzer özellikte) biraz haksız bir eleştiri değil mi? Bahse konu kişinin yazdıklarını okursak.
    Peki siz insanlara umut dagitirken ya onlari kayba ugratirsaniz? Hic bunu dusundunuz mu? O yuzden tablo ile gostereceginiz bir sey varsa, gosterin, duygusal dokunuşlu ,olumlu veya olumsuz "dusunuyorum" fikirlere ihtiyacimiz pek yok. Birakin da insanlar kendileri dusunsun.Ayrica insan yedisinde ne ise, yetmisinde de odur. Bu da buna benzer. Gelecekmis, olacakmis, mis mis mis. Uzun yatirimdan kastiniz nedir? 6 yildir küfe ile yaşıyoruz, bu herhalde size göre kısa zamanlı bi yatirim ? Insanlar 6 yılda neler yapti biliyor musunuz? Chatgpt cikti, neuralink çikti, enflasyon kac kati ile çarpıldı,tüm dunya degisti, biz küfemizle hala ayni yerde sayiyoruz.Siz neyden bahsediyorusunuz?Ben en azindan susuyorum, ne olumlu yaziyorum, ne olumsuz. Herkesin kendi fikri var zaten, insanlarin ufacik umutlari ve duygulari ile oynamiyorum en azindan. O yuzden hic merak etmeyin, vicdanim temiz benim, kimsenin kaybina sebep oldugumu da hic de dusunmuyorum.Bırakın da insanlar kendileri karar versin.Olumlu veya olumsuz yorumlarin yapilmasin, hayali ve kesin olmayan hikayeler yazilmasin. Varsa paylasilacak bir sey grafikle gosterilir gecilir. Gerci hoş grafikler de bu hissede pek dikis tutmuyor ya..Yonetim ise zaten hissedarlari hiç umrsamıyor, nasilsa bulmuslar küfecileri, yükle babam yükle ne yükleyebilirsen..

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bu mealde bir yazı yazacaktım sizinkinin görünce alıntıladım.1,45 USD gerçekten fecaat bir fiyatlama emeği geçenleri tebrik etmek lazım.!!!!
    Hayır bana karşı yazı yazacaksanız şu yazı ilk yazım olmalı o ara. Ben burada yatırımcıyı aklımın erdiğince korumaya çalışmak dışında hiçbir şey için yazı yazmadım. Öyle bugüne kadar burada kelime etmeyip damdan düşer gibi gelip beni itham etmek biraz ayıp oluyor. Vebal işine benle hiç girmeyin altında kalırsınız.....

not: Hisse bu tarihten sonra % 100 bedelsiz verdi. 1,45/2 = 0,725 uSD bugün 1,75 USD el insaf. USD bazında çarpı 2,5

Altın 2022 haziran onsu 1800 uSD bugün 2165 USD bazında getiri % 20

https://www.hisse.net/topluluk/showt...52608&page=110

Bundan sonrası artık herkesin anlayabildiği kadar.....
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 14-03-2024 saat: 16:39.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. ASELSAN'ın milli mobil röntgen cihazı kullanıma alındı

ASELSAN'ın tamamen milli imkanlarla geliştirdiği Mobil Dijital Röntgen Cihazı (ADR-M100), ilk kez Türkiye'nin köklü hastanelerinden Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde kullanıma alındı.

ASELSAN'ın açıklamasına göre, milli imkanlarla geliştirilen ADR-M100 kullanıma sunuldu. Açıklamaya göre, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol da Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bülent Erbil, Prof. Dr. Ruhi Onur, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Birimi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necla Özer'den Mobil Röntgen Cihazının kullanımı hakkında bilgi aldı.

Akyol, ziyaret sırasında Beyin Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı Servisinde ASELSAN Mobil Dijital Röntgen Cihazının kullanım demonstrasyonunu yerinde gördü. Prof. Dr. Onur, ASELSAN ile yürütülen "Yapay Zekâ Destekli Karar Destek Algoritması" geliştirme çalışmaları hakkında Akyol ile bilgi paylaştı.

- Yeni bir dönem başlıyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akyol, Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde cihazı Türkiye'ye kazandırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Böylesine anlamlı bir günde, 14 Mart Tıp Bayramı'nda yeni bir başarı hikayesine daha imza attık. Türkiye'nin sayılı üniversite hastanelerinden Hacettepe Üniversitesine, Mobil Röntgen Cihazımızı kazandırdık. Cihazın geliştirilmesinde emeği geçen ASELSAN mühendislerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca ekibimize, klinik çalışmalarda katkı sağlayan Hacettepe Üniversitesi Başhekimi Doç. Dr. Bülent Erbil ve Radyoloji Bölümünden hocamız Prof. Dr. Ruhi Onur'a desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hacettepe bu ürünün sadece kullanıcısı değil aynı zamanda geliştiricisi. Hocalarımız ürünün tasarım aşamasında çok değerli katkılar verdiler."

Akyol, ASELSAN olarak Türk ordusunun hizmetindeyken artık sağlık ordusunun da hizmetinde olduklarının altını çizerek, "Bizim savunma alanında çok başarılı ürünler çıkarmamızda ordumuzla yakın ilişkimiz çok etkili olmuştur." değerlendirmesini yaptı.

Aynı işbirliğini sağlık camiası ile de kurmuş olmalarının kendileri için çok değerli olduğunu dile getiren Akyol, şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık sektöründe, çizdiğimiz yol haritasına uygun şekilde milli sistemler geliştirerek, dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, ASELSAN'ın ilk medikal görüntüleme ürünü olan cihazımızı, seri üretime hazır hale getirdik. Türkiye Yüzyılına armağan ettiğimiz Mobil Röntgen Cihazının pazara girişine yönelik faaliyetlere de başladık. Mobil Röntgen Cihazımız, radyoloji ünitesine gidemeyecek hastalarımıza büyük bir kolaylık sağlayacak. Seyyar hareket etme fonksiyonuna sahip olan cihaz, hastanelerde yeni bir dönemi başlatacak. Sağlık personelinin ve hastaların neye ihtiyacı olduğunu en iyi hocalarımız biliyor. Onların bilgileriyle ASELSAN mühendisliği buluşunca ortaya çok iyi bir ürün çıktı."

Akyol, "Savunma sanayisindeki engin bilgi birikimimizle sağlık alanında ileri teknolojiye sahip ürünler geliştiriyoruz. Bu çalışmalarla her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de dünyada sayılı ülkenin sahip olduğu teknolojik üstünlüğe ulaştık. Tüm imkanlarımızla, sahada güvenlik güçlerimizin, sivil alanda da milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz." değerlendirmesini yaptı.

- ASELSAN yine ilki başardı

Açıklamada yer alan bilgiye göre ilk olarak Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesinde kullanılan cihaz, seri üretime hazır hale getirildi. Motorize hareket özelliği bulunan ADR-M100 Mobil Dijital Röntgen Cihazı, 32kW'lık güçle tüm vücutta çekim yapabiliyor.

Tanıtım ve pazara girişe yönelik faaliyetlerine başlanan Mobil Röntgen Cihazı, ASELSAN'ın özgün tasarımıyla geliştirildi. CE sertifikasına sahip olan cihaz, ASELSAN'ın ilk medikal görüntüleme ürünü olarak dikkati çekiyor.

Cihaz, düşük dozlarla yüksek görüntü kabiliyeti elde edebiliyor, hareketli dikey ve yatay kolları sayesinde çok rahat bir şekilde yönlendirilebiliyor.

ASELSAN Mobil Röntgen Cihazı, acil çekim durumlarında sistem açılır açılmaz çekim yapmaya hazır hale gelmesi sayesinde görüntüler hızlıca alınabiliyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Hayır bana karşı yazı yazacaksanız şu yazı ilk yazım olmalı o ara. Ben burada yatırımcıyı aklımın erdiğince korumaya çalışmak dışında hiçbir şey için yazı yazmadım. Öyle bugüne kadar burada kelime etmeyip damdan düşer gibi gelip beni itham etmek biraz ayıp oluyor. Vebal işine benle hiç girmeyin altında kalırsınız.....

not: Hisse bu tarihten sonra % 100 bedelsiz verdi. 1,45/2 = 0,725 uSD bugün 1,75 USD el insaf. USD bazında çarpı 2,5

Altın 2022 haziran onsu 1800 uSD bugün 2165 USD bazında getiri % 20

https://www.hisse.net/topluluk/showt...52608&page=110

Bundan sonrası artık herkesin anlayabildiği kadar.....
    Amacim kimseye hakaret etmek degil, ayrica da hakaret etmedim. Hani ne demisim da hakaret etmisim?
    Kimseyi de incitme niyetinde de degilim. Sadece vebal almayin diyorum, ki dogru diyorum
    Ayrica şimdi bir de ben size net rakamlarla yazayim
    Alim zamaninda altin gram fiyati 196 tl idi, Asels 28 tl idi
    Simdi altin gram fiyati 2235 tl ( nerdeyse 11,5 kat artmis).
    Asels ne olmus ? Bedelsizleri cikarirsak , 28 den 225 tl ye gelmis. Yatirdigimizi , altina gore daha cikaramamisiz, yillardir zararda bekliyoruz. Daha net nasil anlatabilirim bilemedim. .
    Bazı baska yatirimlara gore ise hic hesap etmiyorum bile..
    O yuzden bence bu tabloya bakarsaniz, belki beni biraz anlarsiniz.
    Anlamasaniz da olur ama sanki spekmisim gibi dalga geçmeyin , yani baskasinin da vebalini almayin o yeter.
    Bu hissede olan bitene ise diyecek laf bile bulamiyorum , hem yonetime , hem tum bunlara göz yumanlara...
    Diyecegim bukadar!
    Daha da yazmam, yine sessiz kalir,sadece okurum.

Arkadaşlar bilanço ne zaman açıklanır bilgisi olan varmı ? tşk.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,367
    ASELSAN yabancı oranı 12 Mart 2024 % 32,63. 13 Mart 2024 % 32,13.
    Fark % -0,50. (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Anitaks Yazıyı Oku
    Peki siz insanlara umut dagitirken ya onlari kayba ugratirsaniz? Hic bunu dusundunuz mu? O yuzden tablo ile gostereceginiz bir sey varsa, gosterin, duygusal dokunuşlu ,olumlu veya olumsuz "dusunuyorum" fikirlere ihtiyacimiz pek yok. Birakin da insanlar kendileri dusunsun.Ayrica insan yedisinde ne ise, yetmisinde de odur. Bu da buna benzer. Gelecekmis, olacakmis, mis mis mis. Uzun yatirimdan kastiniz nedir? 6 yildir küfe ile yaşıyoruz, bu herhalde size göre kısa zamanlı bi yatirim ? Insanlar 6 yılda neler yapti biliyor musunuz? Chatgpt cikti, neuralink çikti, enflasyon kac kati ile çarpıldı,tüm dunya degisti, biz küfemizle hala ayni yerde sayiyoruz.Siz neyden bahsediyorusunuz?Ben en azindan susuyorum, ne olumlu yaziyorum, ne olumsuz. Herkesin kendi fikri var zaten, insanlarin ufacik umutlari ve duygulari ile oynamiyorum en azindan. O yuzden hic merak etmeyin, vicdanim temiz benim, kimsenin kaybina sebep oldugumu da hic de dusunmuyorum.Bırakın da insanlar kendileri karar versin.Olumlu veya olumsuz yorumlarin yapilmasin, hayali ve kesin olmayan hikayeler yazilmasin. Varsa paylasilacak bir sey grafikle gosterilir gecilir. Gerci hoş grafikler de bu hissede pek dikis tutmuyor ya..Yonetim ise zaten hissedarlari hiç umrsamıyor, nasilsa bulmuslar küfecileri, yükle babam yükle ne yükleyebilirsen..
    Sayın Anitaks,
    Burada yazılan her yazıda bilgi de var,duygu da. Sonuçta bir düşünce ve eylem oluşumunda etkisi olabilir. Gerçi benim gibi amatör bir yatırımcı bile tek başına başkasının fikirleriyle hareket etmez. Ama yazılanların hiç etkisi yoktur denemez.Sizin yaşadığınız olumsuzluklar da bir mesajdır. Yani ne yazarsanız yazın olumlu veya olumsuz mesajlar içerir. Kişisel öngörüyü nasıl grafikle anlatacaksınız. Öngörünüz tutarlı da olabilir tutarsız da. Önemli olan yazıyı yazanların sahtekar olmamasıdır. Yani bilgi kirliliği yaparak spekülasyon yapmaya çalışanların vebal almasından bahsedilebilir.
    Fakat burası bir forum ve bilgi, düşünce ve tecrübeleri paylaşmak için var. Keşke araya sahtekarlar karışmasa da beyin fırtınası yapılabilse.
    Daha önceki yazımda belirttim. Bankalar 8-10 sene sürekli kaybettirdi. Eminim 8 sene önce alanlar Aselsan'dan daha fazla zarardadırlar. 5 dolar olan bir banka hissesi 3 sene önce 0,5 dolardı. Şu an 1,8 dolar civarı. 3 sene önce giren için iyi kazanç, 8 sene önce giren için akıl almaz zarar. Velhasıl duyguyla yazılanlar da bir yargı içerir. Eğer yazdığım olumlu veya olumsuz mesaj içeriyor sınırı koymaya kalkarsak tek cümle yazamayız. Gelecekle ilgili kesin bilgi verebilecek biri varsa , onu dinleyelim.
    Kararı zaten herkes kendi verir. Herkes fikirlerini paylaşıyor. Siz bu yazılardan çok etkileniyorsanız, okumayın. Sonuçta yüksek riski olan bir alanda yatırım yapıyoruz. Geçmişte tamamen iflas eden şirketlerin hisseleri kaldı elimde. Yarın pandemi gibi bir durum olur veya 3. dünya savaşı çıkar dibi boylarız.
    Her neyse söylediklerimi zaten biliyorsunuz. Ama duygusal tepki veriyorsunuz.
    Bu kibarlığımı da anlamayacaksanız, ez cümle ''Forum kuralları içinde istediğimi yazarım. Kabalaşmadan.hakaret etmeden,aşağılamadan''. Kimseye vebal borcum da olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by Anitaks Yazıyı Oku
    Amacim kimseye hakaret etmek degil, ayrica da hakaret etmedim. Hani ne demisim da hakaret etmisim?
    Kimseyi de incitme niyetinde de degilim. Sadece vebal almayin diyorum, ki dogru diyorum
    Ayrica şimdi bir de ben size net rakamlarla yazayim
    Alim zamaninda altin gram fiyati 196 tl idi, Asels 28 tl idi
    Simdi altin gram fiyati 2235 tl ( nerdeyse 11,5 kat artmis).
    Asels ne olmus ? Bedelsizleri cikarirsak , 28 den 225 tl ye gelmis. Yatirdigimizi , altina gore daha cikaramamisiz, yillardir zararda bekliyoruz. Daha net nasil anlatabilirim bilemedim. .
    Bazı baska yatirimlara gore ise hic hesap etmiyorum bile..
    O yuzden bence bu tabloya bakarsaniz, belki beni biraz anlarsiniz.
    Anlamasaniz da olur ama sanki spekmisim gibi dalga geçmeyin , yani baskasinin da vebalini almayin o yeter.
    Bu hissede olan bitene ise diyecek laf bile bulamiyorum , hem yonetime , hem tum bunlara göz yumanlara...
    Diyecegim bukadar!
    Daha da yazmam, yine sessiz kalir,sadece okurum.
    Ben sizler gibi olanlarında kendiminde hakkını savunmak için elimden geleni yaparım. Siz tabii ki eleştireceksiniz.Bende bu tahtaya o bank of & ykb robotunu bağlayanı ve buna engel olmayanları eleştiriyorum. Benimde yazma sebebim özellikle uzun zamandır bekleyenlerin bence hisse ederine gelmeden satmaması için. Yoksa amacım kimseye gaz vermek falan değil.

2008 de Lehman olayının peşine girmiştim yine böyle haber üstüne haber atardı endeks 23 lerden 45 bin lere gelirken % 10 zor kazandım sattım çıktım.Alım fiyatım 2,90 lardı 3,10 a sattım. Diğer hissemde 8 liradan OTKAR dı. Sonra her ikisi de deli primler yaptı.Bir borsacı aynı hatayı iki kez yapmaz. Diğer arkadaşın yazılara kızdım yazılarım size karşı haddimi aşmış.Bunun için özür dilerim. Bence niyet iyi olduktan sonra herkes yazmalı ben niyete bakarım.Kimseye de yazı yazma diyemem.

Sayfa 599/634 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •