Sayfa 470/1005 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon
Arama sonucu : 8036 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. 2008'den beri sarı çizgiden seke seke gitmiş. Trend bu. Mor çızığa değerse de geleceği yer 1 dolar. İğne atar mı 90 cent'e atabilir ama bunu beklemenin maliyeti nedir? Beklemeye değer mi? Gelme ihtimali ne? Paran başka hissededir, şuraya değerse alırım diye bekliyorsundur, o zaman anlaşılır. Gerçekten de ilk giriş için efsane bir yer olur $1 eğer gelirse.

ytd

2. Sarı çızığı Eylül Ekim'de yazmıştım ilk defa o zamandan beri savunuyorlar orayı. KY'nin nefesi tükendi şimdi şirket savunuyor. Sarı çizgi kırmızı çizgimizdir.

ytd

3. Dur bir de felaket senaryosu çizeyim:

Aaa ne oldu? Bu grafikte eregl kafa üstü düşüyor. Hani trend yukarıydı?

E bu grafik 30 dakikalık yiğenim (öncekiler aylıktı) çoğu kumarbazın takip ettiği grafik bu. Buna bakarsan evet eregl batmış, eregl bitmiş. Önümüzdeki haftayı çıkaramaz

ytd

4. Ben yatırımcı değilim, spekülatörüm. Temel analizi kaale almam, her daim teknik analizi kullanırım. Tecrübeme istinaden konuşursam a) BİST bir yatırım ortamı olmadığı için temel analiz burada geçersizdir, b) teknik analiz temel rasyolardaki değişim ve beklentileri de zaten aynen yansıtır, c) piyasanın itici gücü olan psikolojiyi yansıtan da teknik analizdir, öte yandan temel analiz algı, beklenti, dürtüler ve duyguların toplamı olan psikoloji ile alakalı hiç bir fikir vermez.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Tabii bunlar benim şahsi görüşümdür, herkesin muhakkak kendine ait bir stratejisi vardır, ayrıca herkes kendine karşı sorumludur. Kısaca buna "her koyun kendi bacağından asılır" yaklaşımı diyoruz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Bu hissede yatırımcı olmak isteseydim stratejim şöyle olurdu:

35 - 60 arası mayınlı bölge, hiç işlem yapma uzak dur,

60 a çıkar da orada tutunursa yatırımcı şapkanı takıp alım yap, ilk etapta stop 54 TL (%10), kağıt çıktıkça her daim kovalayan türden %10 stop koy, böylece kağıt nereye çıkarsa çıksın o seni ilgilendirmesin ve kağıdın önü açık olsun, ne zaman düşmeye başlarsa oradan %10 düşer düşmez kağıttan çık, örneğin kağıt 110 TL ye çıkıp düşmeye başladıysa senin çıkış seviyen 99 TL dir,

35 in altına düşerse alım yönünde takip et, gördüğü en dip noktanın %20 üstüne geldiğinde alım yap örneğin 32 de dip yapmışsa alım seviyesi 38.40 dır ve 51 e çıkana kadar kağıdı serbest bırak stop koyma, 51 i aşarsa %10 luk kovalayan stopu devreye al

7. Yukarıdaki örneğin son şıkkında 38.40 - 51 arası stop koymama nedeni bu bölgenin yüksek ihtimalle whipsaw'lara yani silkelenmelere maruz kalması yüzünden gereksiz yere sizin pozisyondan çıkmanıza engel olmaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben yatırımcı değilim, spekülatörüm. Temel analizi kaale almam, her daim teknik analizi kullanırım. Tecrübeme istinaden konuşursam a) BİST bir yatırım ortamı olmadığı için temel analiz burada geçersizdir, b) teknik analiz temel rasyolardaki değişim ve beklentileri de zaten aynen yansıtır, c) piyasanın itici gücü olan psikolojiyi yansıtan da teknik analizdir, öte yandan temel analiz algı, beklenti, dürtüler ve duyguların toplamı olan psikoloji ile alakalı hiç bir fikir vermez.
    Tamaam, işte bu kadar. Bundan sonraki hiçbir mesajınızı okumamam için gerekli tüm bilgi bu mesajın ilk iki cümlesinde var.

Sayfa 470/1005 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •