Sayfa 633/1012 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 8095 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    Aslında başlangıçta çok iyi bir portföy yapmışsınız. En büyük hatanız gideni satıp düşene ilave etmek olmuş. Buna çiçekleri kesip dikenleri sulamak diyor ünlü bir borsacı. Ben 15 senedir borsadayım genel stratejim karşıt yatırımdır. Karşıt yatırım çok zordur sabır ister ama meyvesi çok tatlıdır. Bugün toplayanlar 1.5 usd veya 1 usd maliyetli farketmez birkaç yıla çok iyi kazanacak ama giden trende erken atlamayanlar kazanacak. Bu döngü elbet terse dönecek. 2020 de petrolun varili 18 usd a düşmüştü 1 yıl sonra 120 usd ı gördü. Böyle fırsatlar her zaman gelmez. Demirçelik hisselerinde şu anda o dönemdeyiz. Avrupada çoğu üretici üretime ara vermiş o derece büyük sıkıntı var fiyatlarda, ama dönecek o döngü bu işin kuralı bu.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet bu hatalar sonucu epey bir şey öğrendik ama geç oldu neyse inşallah dediğiniz gibi geç olsun güç olmasın.

2.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Katılıyorum sana doğru diyorsun. O manada hata bende. Karşıt fikirleri engellemek istemiyorum aslında ama bahsettiğim tarzda şeyleri görünce de sinirleniyorum. Belki forumu terketmem lazım. Sen mi diyordun birisi şey yazıyordu ya bakacaaazzzz 😂 bakacaz artık yani.
    Terk etmek mantıklı. Ben de ortamdan pek memnun değilim ama yine de okumak yazmak zevkli oluyor. Görmek istemediklerimi de alıntılayan olmasa daha güzel olacak

3. Arkadaşlar kusura bakmayın, dün sinirlerime hakim olamayıp tüm lotlarımı satmak zorunda kaldım. Bugün kaşınıp girdiğim hisse de düştü Farkeden bir şey yok yani! Gönlüm her zaman Fedorellerle beraber, Matheus her zaman bilse de benim için hep itici bir adam olmuştur!
    Yaşasınnnn Fedor! Yaşasın Fedoreller!

4. Bi zamanlar elimde ereğli varken ereğli temettüsü ile değil de gelen başka temettüler ile altın aldığımı yazmıştım. Yine burda dalga geçenler olmuştu. Altın ihya etti..

Düşer veya çıkar bilinmez elbette ama altın altındır.

J.p morgan'ın dediği gibi
    "Gold Is Money. Everything Else Is credit."

5. HRC grafiği ile ve eregl nin dolar grafiği. Şu 2 grafik arasında ne gibi bir ilinti varda bir arkadaş açıklayabilir mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku

HRC grafiği ile ve eregl nin dolar grafiği. Şu 2 grafik arasında ne gibi bir ilinti varda bir arkadaş açıklayabilir mi?
    Şöyle bir ilişki var... HRC fiyatları artmaya başladığında ve zirve noktasına giderken sonuçlar yaklaşık4-6 ay sonra yansımaya başlar ve asıl karlılıkta 7-9 ay sonrası görülür.... Konuya hakim değilsen bence iyice inceleyip araştır derim.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    1 dolara hedef verdi de aldıysa, bravo. Alkışlarım. Almadan hala kafa ütülüyorsa anlamı yok.

Ben hedef vermedim, geldi aldım. Aldığımı da yazdım.

ytd
    Mesele 1 usd yi beklemesi değil.. Döngüsel bir şirkette bu beklentiler gayet doğal ve mantıklı..Ama bunu çok saygısızca bir üslupla yapınca doğal olarak tepki topluyor... Yine burası iyi.. geçmişte başka hisse topiğinde ana avrat düz gidenleri gördüm... Burası yine saygılı... Sorun burda... Yoksa yazdıklarının bir kısmına katılıyorum zaten mathias'ın.. Öyle boş bir adamda değil.. Ama bu kadar ısrarla yazması hiç de sağlıklı ve ahlaki değil...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 633/1012 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •