Sayfa 638/994 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 7949 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Sen almazsın anca lagaluga yapıp milleti çileden çıkarırsın benzerlerin gibi seni de gereksizler listesine atayım unutmuşum
    Mathias 37 demişti 39 altından yavaş yavaş parçalı alıma başlarım

2.  Alıntı Originally Posted by aydinbayrakli Yazıyı Oku
    Hangi iyi şirketi yıllarca süründürmediler;

- bir kaç sene önce bankalar defter değerinin yarısında sürünüyordu, ucuz ama yabancı gelmiyor deniliyordu,
    - şişe ve enkai'nin hali ortada,
    - Thy'nin uçaklarını satsan piyasa değerinden çok fazlaydı,
    - Şu anda F/K'sı 0,75 olan şirket bile var,
    - Ya da bir ara SASA ana holding ve bankaların toplam değerinden değerliydi, neler konuşuluyordu,
    - kardemirin 3-3,5 yıl süründürüp bir yıl içinde 4e katladığını unutmayalım,
    - düne kadar sabancı holdingi 2 yıllık karı ile satın alabiliyordunuz,
    - yeterince küfür edilmiş diye 30 tl'den Egpro aldım 2021 Ekim-Kasım, 10 ay sonra 45'ten sattım, 300'e gitti (Asuzu o 10 ay geçeden 20den 300lere gitti, şimdi hala aynı yerde)

Hangisinin gerekçesi çok mantıklıydı da HRC ile analiz yapıyoruz, burada yanıltılmayan var mı?

Hisseler uçunca güzel bir hikayeler peşi sıra gelir, hisse diplerde iken de kara senaryolar.

Nasıl kar alırken edilirse, zarar da satınca edilir...
    O.75 fk olan hisse hangisi hocam...

3.  Alıntı Originally Posted by kribensis Yazıyı Oku
    Mathias 37 demişti 39 altından yavaş yavaş parçalı alıma başlarım
    Dikkatli ol hem eregl hemde genel borsa anlamında sıkıntılı bir dönem yaklaşıyor olabilir. TL de sıkışıklık gözleniyor lafları gelmeye başladı sağdan soldan TL elde etmek için borsayı fiyata bakmadan satabilirler. Aaa eregl ucuzmuş satmayalım demez yani kimse. Diğer yandan kredili taşıma maliyetleri falan aşırı yükseldi.
    37 dedim di ama bu altı KESİN olmaz ALIN falan demek değil. Hisse de aşırı zayıflık devam ediyor.Borsa 2000 den 9000 e geldi bu hiç bir yere gidemedi.Borsa çok değil 8500 olsa bu düşüşte en önde koşar . Oha diyebileceğin değerlere bile gidebilir. 500M lotun üzerinde mal indirdiler bu tahtaya. Çoğu eregl yatırımcısını borsaya pes ettirecek çok ağır bir ders veriyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by kribensis Yazıyı Oku
    Evet ağzı olan konuşuyor , hissesini okşuyor .
    Hisse onu okşamaya başladı artık...

Duhul
    Apr 2021
    İkamet
    Ejnebi Memleketi
    Gönderi
    53
    3 yildan fazladir tasiyorum bu kagidi, usd bazinda zarardayim.
    evet sirket kotu, sektor kotu, isler kotu ama ben bu kagidi satmam. en azindan burada satmam.
    bir uzun vadeli yatirimci olarak mavi de, ttrak da nasil vazgecmediysem eregli de de beklerim. bu isler elbet duzelecek. cefasini cektikten sonra sefasini baskasina surdurmem.
    cok uzun zamandir alim yapmiyordum, bugun itibari ile usd bazinda maliyet dusurmek icin kademeli alima baslarim.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Felaket tellalları alıma geçti mi?

Geçmedilerse fırsat bu fırsat hadi alın bakalım sözünüzün eri olun. Hedef fiyat verdiniz verdiğiniz fiyatlar geldi. Yığın kamyonları. Yığamıyorsanız gidin kahvehanede yapın geyiğinizi.

7. Şişeyi de fena dövüyorlar. Onun kaderi de aynı

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Felaket tellalları alıma geçti mi?

Geçmedilerse fırsat bu fırsat hadi alın bakalım sözünüzün eri olun. Hedef fiyat verdiniz verdiğiniz fiyatlar geldi. Yığın kamyonları. Yığamıyorsanız gidin kahvehanede yapın geyiğinizi.
    Zamanlama teriminden bi habersin boş boş konuşuyorsun . Bizim kahvede mital ile hasbihal ediyoruz biz sizin kahveye kimler takılıyo..

Sayfa 638/994 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •