Sayfa 664/818 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 6541 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sıkıntı yoksa mesela o zaman ihracatçı 40 dan bozdursun vatandaş a 30 dan bozdur densin.Kabulunuz müdür ?
    İhracatçı 41 den geri alabiliyoken size 45 densin üzerine birde vergi binsin. Yada özel bir nedeniniz yoksa dolar hiç satılmasın size hatta. Olur mu ?
    Olayları neden farklı boyuta çekmeye çalışıyorsun anlam veremedim...

Ben sabit kur rejimine kadar TR de ikili sistem olduğunu senin veya bir başkasının alacağı/satacağı dövizin fiyatını Kapalı çarşı borsasına belirlerdiğini ve hiçbir sorunun olmadığını söylüyorum...

Bunu Çok acaip birşey miş gibi algılıyorsun...!!!!!!!!!!!!!!!

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Olayları neden farklı boyuta çekmeye çalışıyorsun anlam veremedim...

Ben sabit kur rejimine kadar TR de ikili sistem olduğunu senin veya bir başkasının alacağı/satacağı dövizin fiyatını Kapalı çarşı borsasına belirlerdiğini ve hiçbir sorunun olmadığını söylüyorum...

Bunu Çok acaip birşey miş gibi algılıyorsun...!!!!!!!!!!!!!!!
    Çünkü çok acayip birşey. Bak bakalım kaç ülkede çift kur rejimi var ve ne haldeler. Olayı normalleştirme türünden bir yazı idi senin ki vardı canım eskiden de ne olacak türünden. Ondan yazma gereği duydum.

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Çünkü çok acayip birşey. Bak bakalım kaç ülkede çift kur rejimi var ve ne haldeler. Olayı normalleştirme türünden bir yazı idi senin ki vardı canım eskiden de ne olacak türünden. Ondan yazma gereği duydum.
    SGK nı ilaç fiyatı belirleme kuruna bak bakalım kaç liraymış..!!!! Euro :17.54
    https://www.tisd.org.tr/DAD.aspx

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    SGK nı ilaç fiyatı belirleme kuruna bak bakalım kaç liraymış..!!!! Euro :17.54
    https://www.tisd.org.tr/DAD.aspx
    ondan istediğin ilacı bulamıyorsun .dr lar bile yazmıyor artık o yok diye,olanlarla idare ediyoruz.

5. Bloomberg denilen nesne mevduat faizi 65e dayandı diyor, piyasada o kadar çıktı mı ki... Ben gariban, çok para olmayınca soramıyorum bankalara artık

6.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Bu kadar saf olmaz heralde bunu yazan.. Geçen seneden ne farkı var piyasanın.. Hatta geçen sene deprem durumu da vardı ve piyasa bu yıldan daha iyi değildi.. Ne değişmiş ki kızmaya karar vermişler.. Geçen sene kızmamaışlar da şimdi mi kızmışlar... Geçen sene miting bile yapmadılar doğru düzgün, bir iki türkü çağırma, iki de keklik vs ile geçti olanlar da..

Hepsi safsata.. İktidara gelecek olan belli.. Küresel sermaye iktidara gelecek olanın vadesi sürecinde iktidar Ak partinin nin kalmasını istemiş.. Hepsi bu.. Şartlar böyle olsun istenmiş..

Seçim filan yapıldığını insanların bu kadar salak olduğunu düşünmediniz heralde..
    Mayısta seçim öncesi dolar 19 küsür idi, belediye seçimlerinde kaçtı? 32
    Yani yaklaşık % 70 artmış.
    Bu arada fiyatlar ve enflasyon EN AZ bu miktar kadar arttı...

Yani ilk seçimden önce, Dolar 19 da tutuldu seçimden sonra salındı.

Yani neymiş ?
    Seçimin BAROMETRESİ ekonomik anlamda buymuş. DOLARMIŞ.
    Bunu kimse yazmaz , anlamaz.
    Size kıyak olsun ben yazıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Bloomberg denilen nesne mevduat faizi 65e dayandı diyor, piyasada o kadar çıktı mı ki... Ben gariban, çok para olmayınca soramıyorum bankalara artık
    DDKKM dönüşlerde veriyorlar

8. https://twitter.com/search?q=%23kamu...ertical=trends

bir de bu rakamlara kiralamalar yoluyla kullanılanları da eklemek gerekir !!!

milletin ümmüğünü sıkan

LONDRALI ÇEREZCİ MEMO PASHA'yı da göreve çağırmak gerekmez mi?

Sayfa 664/818 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •