Sayfa 731/975 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 7795 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. https://twitter.com/steelindex/statu...QILQTGhzg&s=19

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Baskalarina kulaktan dolma bilgiler ile olmaz demeden once
    DDKKM ve KKM nin ne oldugunu , primli ddkkm nin nasil oldugunu arastirmaniz tavsiye ederim
    DDKKM adi ustunde alim satim makasi yada devlet vergisi yok . bazi bankalar primi vade sonunda vazilari ise pesinen odedi

sanirim odeabank idi oradan primli ddkkm yapanlar senelik %40 primi pesinen ceplerine koydular
    bu primleri devlet odemedi

Sizin asagida yazdiginiz KKM

Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Kur korumalı Mevduatı devlet döviz hesaplarını TL'ye çevirmek için açtı, garanti olarak kur farkı zararlarından koruma taahhüt etti siz tüm hesabı $ yapmışsınız. Doğrusu şöyle; hesap açılışından itibaren 92 gün içinde kur farkı ve dönem boyunca geçerli faiz oranına bakılır. Kur artışından elde edilen gelir yüksekse kur geliri baz alınır ve faiz getirisi de bu ramdan düşülür. Örnek olarak benim bildiğim en hızlı yükseliş dönemi 2023 seçimi sonrasıydı, kur farkının faizden yüksek olduğu senaryo;

20TL'den 5.000 Dolarlarınızı bozarlar ve %15 faizle 100.000TL hesap açarlar. Şansınıza 92 gün sonra USD 28 olur, kur artış kazancınız 40.000TL ve faiz getirisi 3.750TL. Hesabınıza 40.000TL yatar, toplam paranız 140.000TL gözükür, süre 3 ay, devlet baba daha ne yapsın? İstersen çek paranı, güncel kurdan tekrar dolar al. %0,2 vergini ve kur alım-satım makasını öde.
    İnsanların kafasını bulandırmak için de aşağıdaki ifadeyi kullanıyorlar, bunlara alışın., daha araştırmacı olmak lazım, kulaktan dolma bilgilerle olmaz bu iş.
    Müşterimize, faiz dışında ayrıca 36.250 TL (40.000 TL - 3.750 TL) kur farkı ödenecektir. Millet bunu ek ödeme gibi algılıyor. Bir hatam varsa lütfen düzeltin, ben bunları banka web sitelerinde buldum.

Bizim devlet 3 ayda dolara %30 faiz vereceğim diyorsa zaten Seçil abla bakan olmuştur.
    ....

Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    https://twitter.com/steelindex/statu...QILQTGhzg&s=19

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bizimde acil antidamping yapmamız gerek.

4. Twitterda Sait Ürünlü isimli vatandaş Erdemiri sıradan haddane ile bir tuttu. Onun gibi Türkiyede çok haddane var dedi. Demir cevheri haberi spekülasyonmuş. Zaten hurdadan üretiyomuş. Memur zihniyeti ile yönetiliyormuş. Bofanın 17 tl hedef fiyatı doğru diyor. Siyasi baskı sonucu rapor değişmiş, hatta Bofa o dönem alış yapmak zorunda kaldı diyor.
    Ha, bir de ben de bu sektördenim dedi.

5.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Baskalarina kulaktan dolma bilgiler ile olmaz demeden once
    DDKKM ve KKM nin ne oldugunu , primli ddkkm nin nasil oldugunu arastirmaniz tavsiye ederim
    DDKKM adi ustunde alim satim makasi yada devlet vergisi yok . bazi bankalar primi vade sonunda vazilari ise pesinen odedi

sanirim odeabank idi oradan primli ddkkm yapanlar senelik %40 primi pesinen ceplerine koydular
    bu primleri devlet odemedi

Sizin asagida yazdiginiz KKM
    Özellkile dolarınızı çevirirler diye, dolar dönüşlü olduğunun altını çizdim
    Googl'a "Döviz Dönüşümlü Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Örnek Hesaplamalar" yazın diyerek kimseye utandırmak istemediğimden uzun uzun ben yazdım. Varsa hesaplamada bir hata, doğrusunu yazın. Sanırım ile başlayan cümleleri aşamadık bir türlü. Ode Bank gibi standart dışı işletmelerin yüksek riskli işlemlerini tartışmıyoruz, bunlar çok küçük miktarda sermayeye butik hizmet veriyorlardır. Özellikle bir ifadenin akıl karıştırıcı olması dikkatimi çekince farklı bankaların açıklamalarını da inceledim, bunu da yazdım.

6. Millet temettü ayağına şakşaka doymadı. Yani alkışa.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    50 kuruşluk temettü yüzünden özkaynaklar 1.75 milyar TL azaldı

Temettü verilmiş durum ile bedelsiz verme arasında özkaynaklar açısından 1.75 milyarlık bir fark far ve bedelsiz verme durumundaki DD bu meblağ kadar yüksek çıkar, PD/DD oranı da düşer.
    Temettüyü verince piyasa değeri de brüt temettü kadar düştü.

8.  Alıntı Originally Posted by aydinbayrakli Yazıyı Oku
    Twitterda Sait Ürünlü isimli Vatandaş..... Bofanın 17 tl hedef fiyatı doğru diyor. Siyasi baskı sonucu rapor değişmiş, hatta Bofa o dönem alış yapmak zorunda kaldı diyor....
    17 TL ye düşerse (bölünmüş fiyat değil şu anki fiyat bağlamında) şu anda 36 olan F/K sı 15 e iner. 15 e inmiş haliyle bile Arcelorun, Nipponun, Koredekinin 2 katı. Göreceli pahalılık söz konusu. Karlılıkta sorun var. Ya karlılık artacak ya da F/K düşecek.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 731/975 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •