Sayfa 760/975 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon
Arama sonucu : 7795 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Yelpaza yanlış düşünüyorsun ve hala ısrarla bu düşünceni burada yazıyorsun. O olur bu olur herşey olur kimse bilemez. Yok böyle birşey. Bilen biliyor merak etme. Mital ile dalga geçenler vardı geçen sene mital satsın füze füze idi. Gördük mital mi biliyor muş bu arkadaşlar mı. Şaka gibi idi. Dünya demir çelik devi mital bilmiyor ama bu arkadaşlar çok zeki ya aptala bak modunda idi.

O yüzden Bu düşünceni bence kendine sakla çünkü ne yazıkki seni okuyanlarda bakın bakın bu da benim gibi düşünüyor diyor gidiyor o da başkasına anlatıyor bu sakat düşünceyi o da öyle hareket ediyor. Bu KY nin neden para kazanamadığının en güzel açıklaması zaten. Kervan yolda düzülür mantığı ile yatırım yapılmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Yelpaza yanlış düşünüyorsun ve hala ısrarla bu düşünceni burada yazıyorsun. O olur bu olur herşey olur kimse bilemez. Yok böyle birşey. Bilen biliyor merak etme. Mital ile dalga geçenler vardı geçen sene mital satsın füze füze idi. Gördük mital mi biliyor muş bu arkadaşlar mı. Şaka gibi idi. Dünya demir çelik devi mital bilmiyor ama bu arkadaşlar çok zeki ya aptala bak modunda idi.

O yüzden Bu düşünceni bence kendine sakla çünkü ne yazıkki seni okuyanlarda bakın bakın bu da benim gibi düşünüyor diyor gidiyor o da başkasına anlatıyor bu sakat düşünceyi o da öyle hareket ediyor. Bu KY nin neden para kazanamadığının en güzel açıklaması zaten. Kervan yolda düzülür mantığı ile yatırım yapılmaz.
    Maliyet düşük olunca enflasyon etkilemiyormuş

3.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bu kadar kolaysa buyur sende tarih vererek hedef ver bir analiz koy da senide eleştirelim. 2023 de hedef 1 dolar en az 2.5 sene sürünür dedik . Grafiklerle de açıkladık durumu. Buyur sen de bi analiz yapda görelim. Bak burada 1 sene içinde daha 1 ay önce haftaya cuma burada ol diyen delikanlılar oldu kendileri yoklar ama biz hala buradayız. 70 100 350 hedef verenler oldu. Yoklar ama biz buradayız. Borsada 500 kağıt var hepsine yazı mı yazim ne bekliyorsunuz. Sektör le ilgili güya haber paylaşanlar faydalı işler mi yapıyorlar sizce ? Daha 2 gün önce ilk çeyrek çelik üretimi şu kadar arttı diye manipülatif haberi lap diye burada paylaştı arkadaş faydalı bir iş miydi. Geçen sene deprem nedeni ile yüzde 30 düşmüş idi zaten şimdi normal seviyeye geldi ama haber sitesi manipülasyon yapıyordu bu arkadaş da alet oldu. Şimdi iyi bir iş mi yaptı.?
    1 sene içinde 1500 kere hrc çin cart curt paylaşıldı. ee sonuç ??
    2.5 dolarda hisse köpürtüp de 1.2 dolarda ben mi sattırmış oluyorum adama. Kendisi bizzat demedi mi mathias falan umurumda değil 5 sene toplayacam diye. Tersten tengri han. Bu sözümü unutma. Zamanı gelince herkes kötülerken biz çıkıp hayır yön yukarıda diyecez merak etme. Ama zamanına daha var.
    Evladım o tür haberleri deprem zamanı üretim düştü diye sizin gibiler bangır bangır paylaşmadı mı? Erdemir ve İsdemir karlılığı düşünce "bakın nasıl zarar ediyor" deyip buralarda bağırmadınız mı? Geç o işleri. İşine geleni paylaş gelmeyeni paylaşma. Ben o bu ne yapıyor bilmem. Hisseyi sabah akşam burada övmek gibi bir misyonum yok. Hissedar olarak hissemin değerlenmesini istiyorum. Olumsuzluğa herkes doydu. Olumlu olması muhtemel gelişme görürsem de paylaşıyorum.

İsdemirle ilgili meseleye gelirsek de. Yahu isdemir'in sigorta alacağını bile Erdemir Kap atıyor.

4. Tarihten ilginç bir örnek vereyim.
    Keynes ismini herkes ekonomist olarak bilir ama o bundan çok fazlasıdır. Şu an yaşadığınız dünyanın, iktisadi olarak çerçevesini çizen kişidir.
    Keynes King College'in sabit getirili araçlardaki yatırımlarının bir kısmını kendi yönetmek istemiş ve Chest Fon adında bir miktar para yönetmeye başlamıştır. Parayı sadece bir kaç hisseye yatırırken dur biraz bekliyeyim dememiştir. Bir demecinde sadece 3 şirkete yatırım yapacak kadar güvendiğini beyan etmiştir ama portföyünü bilmiyorum açıkçası.

Keynes düşük devir hızlı bir yatırım anlayışı izledi, al ve tut. 1927-1945 boyunca büyük buhran ve 2. dünya savaşına denk geldi. Chest Fund 18 yılın yaklaşık 6 yılında piyasa ortalamasının altında performans gösterdi. 1930-1938 ve 1940'da fon büyük sancılar yaşadı. Dünya savaşına rağmen fonun getirisini yıllık %13,2'ye ulaştırdı ki bu piyasa ortalamasının çok üstünde.

Dünyanın en tehlikeli noktasında yaşayan insanlar olarak sizler de önümüzdeki 18 yıl, akla hayale gelmeyen olaylar eşliğinde, yıllık ortalama %13 reel getiriyi tutturarak Keynes'den daha iyi olduğunuzu kanıtlamaya çalışacaksınız. Bazı rahatsız arkadaşlar beni anlamıyor, ısrarla geleceği bilme ve zengin olma gibi ifadeler kullanıyor. Hiç zenginlikten söz etmedim, belli vadede piyasa ortalamasını 1 puan geçin benim kahramanım olursunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Boyuna hedef tahtasına bizi koyarsında birader 2 dolar üstünde köpürtenlere bir sözünüz olduda biz mi görmedik.? Şimdi bık bık yok yüzde 50 şansın vardı da tengrihan da cart da curt da. Sonra çoluk çocuk la da muhattap olmam ego ları.
    2 doların üstünde köpürtenlerin en büyük acısını belki de buradaki birçok yatırımcı yaşadı. Gibi dizisinde bir söz vardı "hayatın acılarını yaşadığımız yetmiyor gibi bir de senden dinliyoruz" . Sıktın be birader. Anladık meramını, ikide bir aynı şeyleri ne yazıp duruyorsun? Normal bir durum değil bu bak. Psikolojik olarak sorunlu olduğun ya da başka niyetlerle burada olduğun sonucu çıkıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Yelpaza yanlış düşünüyorsun ve hala ısrarla bu düşünceni burada yazıyorsun. O olur bu olur herşey olur kimse bilemez. Yok böyle birşey. Bilen biliyor merak etme. Mital ile dalga geçenler vardı geçen sene mital satsın füze füze idi. Gördük mital mi biliyor muş bu arkadaşlar mı. Şaka gibi idi. Dünya demir çelik devi mital bilmiyor ama bu arkadaşlar çok zeki ya aptala bak modunda idi. O yüzden Bu düşünceni bence kendine sakla çünkü ne yazıkki seni okuyanlarda bakın bakın bu da benim gibi düşünüyor diyor gidiyor o da başkasına anlatıyor bu sakat düşünceyi o da öyle hareket ediyor. Bu KY nin neden para kazanamadığının en güzel açıklaması zaten. Kervan yolda düzülür mantığı ile yatırım yapılmaz.
     Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bu kafadaki adamlar burayı mekan bellemiş ali kıran baş kesen en çok ben bilirim sen yazma sen yaz sen neden kötüledin hesap ver modunda.
    Mathiasın hafızası 5 dk. içinde sıfırlanıyor galiba yazayım mı yazmayayım mı? huyuna gitmek lazım. Mital'in sahibini borsada kendi gibi oyun oynuyor sanıyor galiba, adamın tesislerini saymaya parmakların yetmez, birindeki küçük payını satsa ne olacak? Tüm konuşmaları bom boş. Veri yok, rakam yok, şirketin 40 yıllık performansı hiç önemli değil. Kendi rüyasında ne gördüyse o Her gün 8 milyon kişi hisse fiyatı tahmin ediyor ve seneye 4 milyonu haklı çıkacak bundan da haberi yok.

yalnız arcelormittal satıyorsa füze diyen kimmiş komikmiş o ayrıca ereğliden istediklerini tam alamadan çıktılar, ereğlinin durumu çok daha kötüye gidecek kaçalım diye bir satış olduğunu sanmıyorum zira 9 milyar doları bu zor dönemde başka bir çelik üreticisi us steel'a teklif ettiler. üstelik hala fedle ilgili sıkıntılar dururken, ve etkileri orada çok daha ağır olabilecekken. mittal büyümek istiyor belli ki. ereğli (zorunlu) satışı da us steel teklifi de, diğer yatırımları da bunu gösteriyor. mittal salak mı bu ortamda o zaman niye büyüyor?

8. Kimleri gördük biz burda. Çelik devri bitti artık devir sert plastik devri eregli batacak diyen bile vardı. 2-3 yıl öncede elektrikli araçlar çıktı tuprs batacak diyorlardı. Bunların sonu gelmez, şu an sektör dipte avrupada üretimi durduranlar bile var. Şimdi ne desen çöp adam fiyat herşeydir ben bildim kafasında. Olay terse dönünce zaten bulamazsın nickini değiştirir başka forumlara dalar. Tamamen psikolojik vaka şayet paralı asker değilse.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 760/975 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •