Sayfa 459/468 İlkİlk ... 359409449457458459460461 ... SonSon
Arama sonucu : 3742 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    ciddden sizin ciddi sıkıntınız var..
    Finansal okur yazarlik, psikoterapistlik. her konuda bilgi birikiminiz var sanirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Bu sekilde mi rezil ediyorsunuz beni? Siz burada " Bos adamlara yazdigim cevaba ve vaktime yazik" deyince,

Vay be adam ne rezil etti asuGaGuGa'yi mi oluyor?

Fiziki altin yatirimi, BES altin fonu yatirmindan getirisi daha iyiymis. Yok ya, siz dediniz diye "dogrudur" dememiz mi bekleniyor.
    Egoya bakarmisiniz.
    GHram alttın mevzusuna gelince 10 yıldan önce çıkarsan belirrtiğin getirsinde 15-25 arası gidecek.... ağer 10 yıl beklersen ve 56 yaşında çıkarsan toplamdan %5 stopaj gidecek.. Bunun neresi daha iyi bir getiri? matematik mi bilmiyon? senin o yaptığın birikimin %5i ne demek biliyormusun?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    iddianiz bu. Portfoyunuzun durumu ile ilgili bir iddiam/yorumum yok. Daha iyi getirileriniz olur umarim.

Tek ittiraz ettigim konu yuakridaki cumleniz.

Ne koC istiraki, ne is bankasi istiraki, ne de sizin portfoy durumunuz. Lutfen cevaplarken, yukarida alintiladigim sozleriniz uzerinden cevap verin.
    Diger soyledikleriniz ile ilgili bir yorumum yok.
    Birader anlamak istemiyormusun? ciddi sıkıntılısın sen..10 yıldan önce %15-20 kesi,nti diyorum... 56 yaşını beklersen %5 kesinti diyorum anlamak mı istemiyorsun? Benim yukarıdaki portföyümde beş kuruş kesinti yok... Ha altında bir yatırım aracıda değildir benim gözümde.Daha nbe diyeyim sana...1 mil yon kazansan adamloar 56 yaşında bile 50 binini alacaklar elinden....diğer kesintiler ile bunun %9-11 arasına çıktığını bile söyleyen arkadaşlar var... Anlamıyıorsan artık başka bir şey diyemeeceğim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    tEKRAR EDİŞYORUM, BESDE BENCE TEK MANTIKLI YATIRIM YURT DIŞI HİSSE SENETLERİ VE EUROBOND FONLARI... GERİSİ HİKAYE

Birader anlamak istemiyormusun? ciddi sıkıntılısın sen..10 yıldan önce %15-20 kesi,nti diyorum... 56 yaşını beklersen %5 kesinti diyorum anlamak mı istemiyorsun? Benim yukarıdaki portföyümde beş kuruş kesinti yok... Ha altında bir yatırım aracıda değildir benim gözümde.Daha nbe diyeyim sana...1 mil yon kazansan adamloar 56 yaşında bile 50 binini alacaklar elinden....diğer kesintiler ile bunun %9-11 arasına çıktığını bile söyleyen arkadaşlar var... Anlamıyıorsan artık başka bir şey diyemeeceğim..
    ooo stopajlar, 10 yildan once cikmalar vs eklenmis.

Bakti grafikle olmuyor, grafikte gecemiyorum fon getirisini, stopaji da ekleyelim, 56 yasindan once de ciksin.

Biraz daha uzatayim muhabbeti, devletin el koyma riskini falan da ekler artik.

Allah carsiniza gore pazar versin, bol sans

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by asugaguga Yazıyı Oku
    ooo stopajlar, 10 yildan once cikmalar vs eklenmis.

Bakti grafikle olmuyor, grafikte gecemiyorum fon getirisini, stopaji da ekleyelim, 56 yasindan once de ciksin.

Biraz daha uzatayim muhabbeti, devletin el koyma riskini falan da ekler artik.

Allah carsiniza gore pazar versin, bol sans
    bu kafayla işin zor kardeşim ne diyeyim.. Sen eritmeye devam paranı enflasyonla....AMA bes ŞİRKETLERİ DE HAKLI..SENİN GİBİLER SAYESİNDE ALACAKLAR MAAŞLARINI, KURUM GİDERLERİNİ KARŞILIYACAKLAR..

.....Sen eritmeye devam paranı enflasyonla....
    Yani nerden tutsam elimde kaliyor.

https://i.hizliresim.com/943u3ip.jpeg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Yani nerden tutsam elimde kaliyor.

https://i.hizliresim.com/943u3ip.jpeg
    OOO İŞİMİZ VAR SENİNLE... SEN RESMİ ENFLASYONLA BAKIYORSAN ENFLASYONA DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR..CİDDİ FİNANSAL OKUR YAZARLIK EĞİTİMİ AL..BU ÜLKEDE SON 3 YILDIR ENFLASYON REELDE YILLIK %100 ÜN ALTINA DÜŞMEDİ... ZEKİ ARKADAŞ SENİ..

Sayfa 459/468 İlkİlk ... 359409449457458459460461 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •