Sayfa 692/823 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 6581 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Tam ortadaki beyaz renkli karıncayiyen tabirli kasadan beri Froto biriktirenler ihya oldular.

2. İş Bankası Genel Müdürü Hakan Kara: "Bilançosunu yönetemeyen 2027’yi göremeyecek"

- Ekonomik şartların en ağır olduğu bir döneme giriyoruz.

- Geçtiğimiz yıl tüm şirket bilançoları tarihinin en iyi durumuna ulaştı.

- Tarihinin en iyi durumuna ulaşan şirket bilançolarının bu kadar kısa sürede bozulması eşyanın tabiatına aykırı.

- Ancak şunu söylemek isterim o en iyi noktadan geriye dönüyoruz.

- Bundan sonra bilançosunu iyi yöneten ve verimlilik artışını sağlayan şirketler 2027 yılını görebilecekler.

- Bunu başaramayanlar oldukça zor günler yaşayacar

- Şirketlerin finansman maliyetlerini karşılaması çok zor

- Dönem neyi gerektiriyorsa mevzuatın çizdiği sınırlar içerisinde o pozisyonu hiç çekinmeden alacağımızı söylemek istiyorum

- İhracatı ve üretimi ön plana çıkarıyoruz ancak maalesef ihracatımız %90 oranında ithalata bağlı.

- Önümüzdeki 3 yılda 2 tane temel taşı var, biri dijitalleşme diğeri yeşil dönüşüm. Bu iki dönüşümü de başarmak durumdayız.

-Dünya Gazetesi / Birol Bozkurt

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Kurlar baskı yerse halimiz aşağıdadır,gerisi hikaye

Sen şirketin kurdan mı para kazandığını düşünüyorsun?
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Kar marjı orta uzun vadede yükselecektir.
    Kur baskısı da orta uzun vadede etki göstermez.
    2020 öncesi küresel toparlanmaya daha geçmedi pazar.
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Kabaca mantık şu:

Faaliyet raporuna göre yaklaşık araç başı net kar 2.000 avro.

Kur yıl ortalaması 28 lira olmasıyla 36 lira olması arasında 8 lira fark var ve araç başına net karda 16.000 lira fark yaratıyor.

1 araçta 16 bin lira
    1.000 araçta 16 mn lira
    10.000 araçta 160 mn lira
    100.000 araçta 1.6 milyar lira net kar farkı doğuyor.

Demek istediği sanırım bu.

6. FROTO - Ford Otosan

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Kabaca mantık şu:

Faaliyet raporuna göre yaklaşık araç başı net kar 2.000 avro.

Kur yıl ortalaması 28 lira olmasıyla 36 lira olması arasında 8 lira fark var ve araç başına net karda 16.000 lira fark yaratıyor.

1 araçta 16 bin lira
    1.000 araçta 16 mn lira
    10.000 araçta 160 mn lira
    100.000 araçta 1.6 milyar lira net kar farkı doğuyor.

Demek istediği sanırım bu.
    Kafası çalışan adamın hali başka,teşekkürler.Şimdi ilave olarak artan enflasyon sebepli tl maliyetler(maaşlar,nakliye,vs)sürekli artıyorken euro bazlı çerçevesi çizilmiş sabit gelirli anlaşmalar ile elde edilen gelirlerin tl ye dönüş zorunluluğu var bddk kararı gereği.Tl nin baskı altında kaldığı her durumda gelirin artmasının tek yolu verimlilik artışı ve araç üretim sayısını arttırmak.Ama bu artışında tl bazlı gider artışından fazla olması lazım.Ya işte kurların baskı altında kaldığı her durum bizim gibi fason üretim yapan,ürettiği ürünün marka tescili kendisinde olmayan tüm fason mal üreticileri bu işten cidden zarar görür.Katmadeğer marka ile oluşur,bizim öyle bir lüksümüz yok.Ama bizden aldığı sabit fiyat ödediği aracı Ford Avrupa birimleri istedikleri zammı yaparak satabilir.Marka onların.Bizim bu iş modelinde en büyük konfor alanımız al/öde anlaşması gereği dünya yansa bizden belli bir sayıda aracı almaları mecbur.Dünya yansa almak zorunda çünkü anlaşma böyle.Şimdi keser döner sap döner senin ülkende kurlar baskı yemeye başlarsa düşecek yada yatay kalacak net karın için viyaklamak olmaz.Yoksa adama yaprağına gelince kıtır kıtır sapına gelince meeeeeee derler.Her iş modelinde tarafların karşılıklı zayıf ve üstün olduğu taraflar var.Bizimde avantaj ve dezavantajlı taraflarımız böyle işte.

Cahillik mutluluktur!

7. Uzun zamandır başlığı takip ediyorum. Bilinen konuları tekrar etmek istemem. Özetle şunu ifade etmek isterim, bizlerin belki henüz fark ettiği/edemediği konuları bu tarz başarılı yönetim tarihi olan şirketlerin profesyonelleri doğru öngörülerle hesaplamış ve tedbirini çoktan almış oluyor.

Bu tarz fikir alışverişlerinden kendi adıma çok istifade ediyorum ama bazı mesajlardaki olumsuzluklar anlamsız geliyor. Herkesin düşüncesine saygım var elbette. Ben, Koç grubu şirketlerinin yönetim modeline ve profesyonellerine güveniyorum.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

8. Ford otosan ı tanımıyorlar daha😀
    Fason üretim nasıl olur onu da bilmiyorlar😀
    Ytd

Sayfa 692/823 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •