Sayfa 167/199 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon
Arama sonucu : 1592 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    Beklediğim gibi oldu. Tüm göstergeler çok iyi. Şirket alımlarından kaynaklanan borçlanma iyidir. Kademeli almayı planlamistim yalnızca bir kademeden ekleyebildik. En azından yarın da coşku devam edecek sonrasında duraklama/düzeltme gelebilir.
    Ard nin finansal borcu tek çeyrek karı kadar. Önemsiz yani
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Yeni bir uzmanlık alanı çıktı,,,enflasyon muhasebesi,,,yatırımcıların çoğu bunu bilmiyor,,kim nasıl,neye göre hisseye değer biçeceğini bilemiyor.Bu konuyu bilenlerin sayısı oldukça az olduğu için maça 1-0 önde başlıyorlar.
    Bilançoya gelince,,kar 500 bekleniyordu,428 geldi,,beklentinin biraz altında.her ne kadar favök 3 kat artış şeklinde gelsede bunu 65 yaparak fiyatladı.
    2024 yılı önemli olacak,alınan işler,şirketler fiyatın seyri yönünde önemli olacak.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. 50 yide gördük sonunda çok şükür..ARDYZ bilanço ner karı açısından 1. sırada.. Cirosuna göre. E.M olmasa demekki 700 milyon net kar su içinde gelecekti.. Kar marjı inanılmaz yüksek..2024 ler için hedef fiatım 100-150 arası..

4.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Brüt kar ve faaliyet karı gecen seneye göre 3 kat artmış
    Brüt kar 3 kat artış göremedim?

Brüt kar 2022/12 -- 599 milyon
    Brüt kar 2023/12 -- 904 milyon

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. Bilançoda azınlık payları 9 aylıkta eksi -8 milyon iken 12 aylıkta +15 milyon olması iştiraklerin Ardyz ye katkı vermeye başladığını gösteriyor.

6. Enflasyon muhasebesi hariç verilerde. Twitter da Matrix bilançoda gorunuyor.

Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Brüt kar 3 kat artış göremedim?

Brüt kar 2022/12 -- 599 milyon
    Brüt kar 2023/12 -- 904 milyon

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

7. 2 saatte 10 milyon işlem hacmi harika bişey bu

8.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi hariç verilerde. Twitter da Matrix bilançoda gorunuyor.
    Eyvallah ama şuan enf muh hariç bakmanın bir anlamı da yok bence.Yani o şekil bakan coşkuya kapılmasın diye düşünüyorum.Suanki gerçek büyümeye yaklaşık %50 diyebiliriz.

Sayfa 167/199 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •