Sayfa 830/924 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880 ... SonSon
Arama sonucu : 7386 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Deniz Asteğmen olarak Kuzey Deniz Saha Komutanlığının denizaltı tatbikatları irtibat subayı olarak aylarca kaldığım yerdir Ereğli. Natoya bağlı kıyıdan dağın içine doğru açılmış denizaltı sığınakları ve cephanelikler efsane bir tecrübeydi benim için. Bendeki EREGL sevgisi işte o zaman başladı.
    O dağin tepesinden askeriye plajinin ortasına inek düştü ve öldü anında bilmem o dönemlere denk geldin mi 20 sene olmustur min 🤣🤣🤣

2.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Erdemir plajının açıklarına demirlemiş.. çıtır pide almaya gitmiş zodyak botla.. Ama sezon açılmadı henüz, fırın yanmıyordur.. galiba.
    Ya INVENTOR, öyle diyorsun ama Marina bağlama ücretleri tam anlamıyla uçtu 2024'te. Benim yıllık marina ücretim 10 bin TL çarpı metrekare yani 19.5x5x10.000=1 milyon TL. Kıbrıs veya Yunan adalarından birinden alıcam marina hizmetini. Oralar yarı fiyat. TR Avrupanın en pahalı ülkesi oldu artık. Ekonomi uçtu gitti deniyor ya marina ücretlerinden belli uçtuğu. 5 metrelik kıytırık bir teknenin yıllık marina ücreti 100 bin TL yi aşıyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Senin de masraf çokmuş Abi.. 1500 lt depo, yıllık 1 milyon marinaya, bi de kaptanın vardır senin.. personel giderlerin, mutfak, çay masrafların falan.. Sen çök buraya Abii..
    Sildim.. Yanlış hesap.. TUPRS takip ediyodum..
    Teknikte zorlama yoktur..

4.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    O dağin tepesinden askeriye plajinin ortasına inek düştü ve öldü anında bilmem o dönemlere denk geldin mi 20 sene olmustur min 🤣🤣🤣
    Yok benimki 20 yıldan eski. 1.5 yıl Dz Atğmn olarak askerliğimi yapıp Dz Teğmen olarak terhis oldum. Bu kesmedi, durduk yerde bir celp daha geldi bakanlıktan ve beni Tunceli Dağ Komando Tugayına postaladılar liezyon subayı Dz Ütğmn olarak 90 lı yıllarda. Devlet hizmetidir başımızın üstüne dedik gittik. Benim gibi 2 yıla yakın askerlik yapan var mı aranızda? Millet şimdi bedelli ile yırtıyor oh ne ala.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Benim gibi 2 yıla yakın askerlik yapan var mı aranızda? Millet şimdi bedelli ile yırtıyor oh ne ala.
    90'ların sonuna doğru Şırnak Namaz Dağ, Besler Dereler vadisine bakan yamaçta, kayalıklar üzerinde yerleşik bitli piyadeydim.. Takım komutanı.. bi dolu ilk okul mezunuyla; ellerinde ağır silahlar, geceden sabaha hayatta kalmaya çalıştık 16 ay.
    Teknikte zorlama yoktur..

6.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Senin de masraf çokmuş Abi.. 1500 lt depo, yıllık 1 milyon marinaya, bi de kaptanın vardır senin.. personel giderlerin, mutfak, çay masrafların falan.. Sen çök buraya Abii..
    Sildim.. Yanlış hesap.. TUPRS takip ediyodum..
    Evet tekne masraflıdır. Herkese uymaz. Kaptan benim, ayrıca eşim de kaptandır. Hem kaptanız, hem de kısa mesafe telsiz operatörüyüz. Teknede telsizci olmadan açılamazsın, bu yüzden hem kaptanız hem telsizciyiz. Bu arada EREGL göreceli olarak sağlam duruyor. İşlem hacmi de fena değil. Hadi bakalım atıver kendini 47 nin üstüne.

7. Muhtemelen bilanço sürpriz yapacak, beklentilerin üstünde kar açıklayacaklar. Hissenin sağlam duruşundan bu anlam çıkıyor.

EREGL günlük, bilanço iyi gelecek olsa BofA bugün ne var ne yok alırdı, üstüne dünde sattı, bakalım benim göstergeler beni haklı çıkarır mı!

Sayfa 830/924 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •