Sayfa 857/922 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907 ... SonSon
Arama sonucu : 7376 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Mathias'ın kar beklentisi aslında doğru çıktı. Net karın önemli bir bölümü esas faaliyet dışı.

Adam yine haklı çıktı.
    Alleme-i cihan olmaya gerek yok ki TH. Bu iş için herkese açık internetten edinebileceğin bilgiler ile 4 işlem yeterli 4ç de 50 milyara yakın ciro ile kar yazamayan bir firma marjlarda bir iyileşme olmadan yine 50 milyar ciro ile nasıl 5-7 milyar kar gelecek diye sorduk. tısss. 1-2 kişi arajı kurum ısmarlama raporlarını çıkardılar. Ben şahsen eksi artı 2 milyar tl arası kar bekliyordum. 4 milyarlık bir fark da 50 M ciro yapan bir firma için normal bir farktır. Hisse üzerinde etkisi olabilecek bir aralık değildir. Hafif üstü geldi bilanço.

İyi haber 2 çeyrektir 50 milyar ciro yapabiliyor senelik de 200 milyar ciro desek kabaca , marj larda biraz daha iyileşse (ki zor) seneyi 10-15 arası bir karla kapayabilir (sigorta avansı falan hariç) Amaaaaaa buna yakın karları 2021 2022 lerde zaten üretebilmiş bir firma o zamanlar 40 tl ler ile fiyatlanmış idi . Aradan geçen 2-3 sene şirketler karlarını yüzde 300 400 artırırken ereg nin anca 3 sene önceki rakamı yakalayabilmiş olması bir başarı değil. 2 dolarlık eregl şu an 4 dolar olursa anca kurtarır zira borsada eregl ayarında hengi kağıdı alsa idik zaten dolar bazlı 2x yaptı 2021 2024 sürecinde.

Yani eregl ye 100K dolar bağlayan birisi şu an dolar bazlı 4 de birine gerilemiş durumda reelde.

Eregl yatırımcısının bir diğer şansızlığı da enflasyonist ortam oldu. Şu yaşanan deli enflasyon olmasa idi geçen seneki gibi bir bilanço performansı kağıdı 10 15 tl aralığına düşürür ve kallavi zararı gören KY uyanırdı idi. Oysa şimdi eregl de portföye bakan adam hala yeşil görüyor ve zararın boyutunu hesaplayamıyor. Yada hesaplıyor burada neden 38 den almadın 90 cent den hiç alamazsın türünden gözyaşları ile kendini avutma peşinde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Ereğli bizi zengin etsede şunu alsak

https://x.com/Rainmaker1973/status/1788575903980962012
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Ya bilanço gelmiş, hissedarları olarak şurada iki laf edemiyoruz gelmişler destan yazıyor adamlar...kardeş 5 10 milyar işini sen uydurdun bu 1. Kimse öyle 10 falan demedi. Diyen de işkembeden sallamış dediyse. Aracı kurum raporlarında vergi ve deprem avansı meselesi zaten vardı. Muhtemelen bunları da hesap ederek o kar tahminlerini yaptılar.

4. Yarın eregl de üüffff kara bak yeğenimci ler ile piyasa proflarının çarpışmasını izleyeceğiz. Piyasa profları orta ve uzun vade de hep kazanırlar kısa vade de üfff yeğinimciler kazanır gibi gözüksede aslında bu da piyasa proflarının izni ile olur sonra acısını tabi daha büyük çıkarırlar. Yani piyasa profları aslında hep kazanır.

5. Forumu Adnan hoca ve kediciklerine çevireceksiniz bu gidişte. Maşallah Mathias Hocam , çok yakışıklısınız Mathias, en iyi bildiniz Hocam inşallah

6. Borsada dün dünde kalmıştır her gün sıfırdan başlarsın. Şimdi biri kalkıp deseki senin ford 1 aydır aynı fiyatta , eregli son 1 ayda 39 dan 45.5 yuzde 15 yaptı. Ne diyeceksin ama ben daha 50 usd dan ford satıp 1.5 sene sonra 0.90 usd dan eregl alacaktım ama grafik öyle diyordu mu diyeceksin. Bak hafızam çok iyidir sen yazdığını unutursun ben suratına çakarım.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ereğli bizi zengin etsede şunu alsak

https://x.com/Rainmaker1973/status/1788575903980962012
    Bunu ABD'den başka yerde kullanmak tat vermez. Türkiye'de bu konseptin maksimum oluru:

https://ticariarac.vw.com.tr/california-modelleri

Benim de aklımda bayadır ama hem camper olsun hem hususi olsun, ortasını bulayım dedim SUV aldım.

Transit gibi araçları çevirerek yapılanlar bile gereksiz büyük ve hantal.

8.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Alleme-i cihan olmaya gerek yok ki TH. Bu iş için herkese açık internetten edinebileceğin bilgiler ile 4 işlem yeterli 4ç de 50 milyara yakın ciro ile kar yazamayan bir firma marjlarda bir iyileşme olmadan yine 50 milyar ciro ile nasıl 5-7 milyar kar gelecek diye sorduk. tısss. 1-2 kişi arajı kurum ısmarlama raporlarını çıkardılar. Ben şahsen eksi artı 2 milyar tl arası kar bekliyordum. 4 milyarlık bir fark da 50 M ciro yapan bir firma için normal bir farktır. Hisse üzerinde etkisi olabilecek bir aralık değildir. Hafif üstü geldi bilanço.

İyi haber 2 çeyrektir 50 milyar ciro yapabiliyor senelik de 200 milyar ciro desek kabaca , marj larda biraz daha iyileşse (ki zor) seneyi 10-15 arası bir karla kapayabilir (sigorta avansı falan hariç) Amaaaaaa buna yakın karları 2021 2022 lerde zaten üretebilmiş bir firma o zamanlar 40 tl ler ile fiyatlanmış idi . Aradan geçen 2-3 sene şirketler karlarını yüzde 300 400 artırırken ereg nin anca 3 sene önceki rakamı yakalayabilmiş olması bir başarı değil. 2 dolarlık eregl şu an 4 dolar olursa anca kurtarır zira borsada eregl ayarında hengi kağıdı alsa idik zaten dolar bazlı 2x yaptı 2021 2024 sürecinde.

Yani eregl ye 100K dolar bağlayan birisi şu an dolar bazlı 4 de birine gerilemiş durumda reelde.

Eregl yatırımcısının bir diğer şansızlığı da enflasyonist ortam oldu. Şu yaşanan deli enflasyon olmasa idi geçen seneki gibi bir bilanço performansı kağıdı 10 15 tl aralığına düşürür ve kallavi zararı gören KY uyanırdı idi. Oysa şimdi eregl de portföye bakan adam hala yeşil görüyor ve zararın boyutunu hesaplayamıyor. Yada hesaplıyor burada neden 38 den almadın 90 cent den hiç alamazsın türünden gözyaşları ile kendini avutma peşinde.
    satışlar madem iyi bu stoklar neden her dönem artıyor ? stoklar kadar da finansal borç artıyor ...

Sayfa 857/922 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •