Sayfa 396/401 İlkİlk ... 296346386394395396397398 ... SonSon
Arama sonucu : 3204 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. 59 dan sonra gelen haberlerin tümünü hisse çıkmak için kullandı ,zaten amaçta buydu ,yoksa gece yarısı kap atmak ne olaki..sanırım bofa bile terste kaldı.ayrıca lot sayıyorlar ..

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Eregli yürürken bunun koşması lazım normalde ama bu aralar boşa kürek salıyor tahtacı, ne olursa olsun hep aynı fiyatlara geri geliyor, gelen onca habere yazık oldu.
    arkadaşlar bir şeyi gözden kaçırıyorsunuz...eğerli son iki yılın mezarından (dibinden ) daha yeni çıkıyor...daha 52 tl lik zirvesini bile göremedi...biz ise geçen yıla göre 3-4 kat çıkmış ve şu anda zirvelerimizi kırmanın mücadelesini veriyoruz..... bu zirvemizi yukarı kırarsak ?? güzel haberler eşliğinde koşmaya da başlayacağız....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir şeyi gözden kaçırıyorsunuz...eğerli son iki yılın mezarından (dibinden ) daha yeni çıkıyor...daha 52 tl lik zirvesini bile göremedi...biz ise geçen yıla göre 3-4 kat çıkmış ve şu anda zirvelerimizi kırmanın mücadelesini veriyoruz..... bu zirvemizi yukarı kırarsak ?? güzel haberler eşliğinde koşmaya da başlayacağız....
    Eregl'nin başına neler geldi, ortağın sattığı dünya kadar mal varken bir de deprem vurdu, Kcaer'in dinamikleri farklı, olan beklentileri fiyatlasın fazlasını istemiyoruz zaten. Neyse Kocaer pahalı diyen tayfalar çıksınlar hele o zaman niyetleri beli olur.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. ereglinin başında mittal ,demoklesin kılıcı gibi sallanıyordu, her başını kaldırdığında tahtayı boğuyorlardı milyonlarca lotla..ama adamlar en azından dürüsttü biz çıkacağız demişlerdi,sanırım artık sıfıra çok yakınlar..bizimkilerin yöntemleri ise çok ucuz,temel sıkıntı ise böyle tahtalara sağlam fonların gelmemesi varsada çıkması..

5. Geçen haftaki kapanışı 61.40, bu hafta 65.40 gördü ve şu anda fiyat 60.40, ortalamalardan epey aşağıda, satıcıların direnci bitti gibi ama alım iştahı yok, soğuttular hisseden.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. ereğli 171 milyar hasılat yapıyor sermaye 3 500 milyar sermayesine göre 48 85 tl lik hasılat yapmış işlem gördüğü fiyat 47 20
    ereğlinin F / K oranı 17
    kocaer 15 milyar hasılat yapıyor sermaye 657 557 milyon sermayesine göre 22 94 tl lik hasılat yapmış işlem gördüğü fiyat 60 30
    kocaerin F / K oranı 33 .
    kardemir 51 milyar hasılat yapmış sermaye 1 140 milyar sermayesine göre 44 70 hasılat yapıyor 28 00 dan işlem görüyor F / K oranı 20 karşılaştırırken bunları da göz önünde bulundurun ereğli ve kardemir hasılatlarına göre karşılaştırın
    yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

ereğli 171 milyar hasılat yapıyor sermaye 3 500 milyar sermayesine göre 48 85 tl lik hasılat yapmış işlem gördüğü fiyat 47 20
    ereğlinin F / K oranı 17
    kocaer 15 milyar hasılat yapıyor sermaye 657 557 milyon sermayesine göre 22 94 tl lik hasılat yapmış işlem gördüğü fiyat 60 30
    kocaerin F / K oranı 33 .
    kardemir 51 milyar hasılat yapmış sermaye 1 140 milyar sermayesine göre 44 70 hasılat yapıyor 28 00 dan işlem görüyor F / K oranı 20 karşılaştırırken bunları da göz önünde bulundurun ereğli ve kardemir hasılatlarına göre karşılaştırın
    yatırım tavsiyesi değildir
    paylaşımlarınıza göre ereğlinin fk sı 17....krdmd nin 20....kocaerin ise 30....acaba neden ??

cevap: kocaer binlerce ürün çeşidi üretebiliyor...üretimi esnektir...yenilikçidir...herhangi bir yeni üretimi de rahatlıkla yapabiliyor....ayrıca enerjide kendi kendine yetebilecek ,üzerine enerji satıp ciddi bir kar sağlayabilecek...amerikada ,suudi arabistanda yeni fabrikalar kuracak...ayrıca jeotermal tarıma da yatırımları olacak....kısacası hikayesi bol ve dinamik bir şirket..bu yüzden de geleceği daha parlak...o yüzden de fk sı 30....

kardemird nin de yeni yatırımlarının olduğunu duymuştum...sanırım oda enerjisini yavaş yavaş yenilenebilir enerjiden elde etmek için yatırımlar yapmaya başlamış...ürün çeşidi nisbeten kocaer gibi çok çeşitli değilse de kendince ürün çeşitliliğine gitmiş....bu yüzden de fk sı 20 olmuş..

ereğli ise enerjide henüz özgür olamamış...yeni yeni bu yatırımlara başlamak istiyor...hurdadan üretilen çeliğin enerji giderleri daha az iken ereğli gibi cevherden üretim yapan şirketlerde enerji gideri daha fazladır...cevherden üretim yapan şirketlerde karbon salınımı daha çoktur...dünyanın karbon nötre doğru gittiği bir ortamda ereğlinin acilen yenilenebilir enerji de özgür olmalı...yoksa 2026 yılı başından itibaren ihracat yaparken gümrükte karbon vergisi ödeyecek...buda kar marjını çok törpüleyecek...üretim çeşitliliği ise benim bildiğim aynıdır yani son bir kaç yılda çok da değişikliğe gittiğini hiç duymadım...ereğlinin ürettiği ürünler yurtdışıdan gelecek rus ve çin çeliğine karşı rekabet şansı azdır...(enerji ve işçilik giderlerinden dolayı )...işte bu yüzden de fk sı 17 dir....

olası bir emtiya rallisinde bu yüzden de ereğliye pek de şans vermiyorum demiştim...tabi bu söylediklerim geçen yıl edindiğim ve değişmediğini düşündüğüm bilgilerime dayanarak yapıyorum...bu konuda müzikal dostumuzun çok daha doğru ve isabetli görüşleri olacaktır...benim düşüncelerim bu şekildedir....bilmediğim bir şey varsa ben de öğrenmek isterim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. ereğli ve kardemir entekre tesis cevherden demir üretiyor cevheri elektik ile değil yüksek fırınlarda kömür gazı kok kömürü ile eritiyor . elektik rutin işlerinde aydınlatmada diğer işlerinde kullanıyor
    izabelerde ark ocaklarında hurdadan yapılan demiri elektirik kullanarak üretiyorlar maliyeti yüksek
    çemtaş ve bmsch de kaliteli çelik üretiyor ama çemtaş hasılatın sermayeye oranı kadar 1070 den işlem görüyor bmsch hasılatın sermayeye oranı 45 00 tl işlem gördüğü fiyat 26 30 tl . y t d

Sayfa 396/401 İlkİlk ... 296346386394395396397398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •