Sayfa 636/658 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646 ... SonSon
Arama sonucu : 5257 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Piyasada başarılı olmanın sırlarından en önemlisi diyebileceğim kriter;
    PSİKOLOJİYİ yönetebilmektir..
    Matruşka gibi düşün..bunu nasıl yapacaksın ‘ne aldığını bilirsen’yönetebilirsin..
    Benim haziran-temmuz ayında atatp da yazdığım yazıları bir okuyun..fiyatlama 25-28 arası topluyorum tahtayı 33 görüyor,sonra tabana basıyorlar
    Ee sonra ne oluyor..
    Bol kazançlar..
    Ne 300 ü ne 500 ü

2. Şu anda bulunduğum sitede 3,5+1 dairelerin fiyatı 2 milyon diyorlar ama aynı eve lüks semtte 6 milyon diyorlar..evin bulunduğu semt önemlidir...işte berkosanin da bulunduğu lig ,degerliler ligidir...benzeri az (düşük sermaye) ve bundan sonra da benzeri daha da azalacak olan hisseler Ligi'nde yer alıyor ..bu yüzden de düşük karliliklarina rağmen çok yüksek fiyatlardan talep görebiliyorlar...

Biz neden berkosani tercih ettik...Ligi'nde gariban kaldığı için...halka açıklığının bir miktar fazla olması nedeniyle çok iyi olmasına rağmen ,itilip ,kakilmiş olması ve akranlarına göre çok ucuz kalması nedeniyle aldık...
    Biz olsak da olmasak da bu degerliler Ligi'nde olan hisseler hep baştacı yapılacak ve sürekli ilgi gösterecek birileri ortaya çıkacaktır...aynı ligte yer alan plastikkart üç yıl surundurdukten sonra birileri gelip el atınca 5 ayda 4 kat çıktı...hemde rasyolari çok çok pahalı olmasına rağmen..bu hisselerin çoğunda bilanço bile ikinci planda kalıyor...ama şahsen ben saglamci olduğum için sağlam bilanço temeli olmayan bir hissede bulunmak istemiyorum...bilanço benim için sigortadir...

3. Müritlerini salmış üzerime keko kardeş ve aralara da her zamanki ahlak dersi buklelerini itina ile yerleştirmiş, çünkü kitlesini bu şekilde motive edeceğini iyi bilen bir stratejist...Ama ben, 80 darbesi sonrasında. o dönem 1nci şube denilen yerin karanlık delhizlerindeki işkencelerde "baskılar bizi yıldıramaz" sloganları atan bir kuşağın mensubu olduğumu hatırlatırım...Böyle basit numaralar sökmez bana...

Kendisi fon alıyor deyip müritlerine mal çakarken mübah, ben 19 dan aldığım malı kimseden habersiz, sessiz sedasız 50 den verince şöyle böyle...Tabi tabi...

Tam da kağıdı pazarlayıp kaçma hazırlığındayken birilerinin bunu farkedip satış yapmış olması ruhi durumunu esaslı bozdu, farkındayım...Ama hayat böyle işte, öyle her Allah, kitap, peygamber vs demeti içerisine yerleştirilmis hikayelere inanmayan realistler çıkabiliyor bazen...

Her zaman diyorum sayende güzel para kazandım ve zekatını Lösev'e gönderdim. En azından o zavallı çocuklardan dua almış oldun, sevinmelisin bence...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

4. Bir yatırımcının borsa gibi yüksek riskli bir piyadasa kâr elde ettiği hisseyi satması sırasında birileri zarar görürse ona kul hakkı bilmem ne denmez...Bunu diyenler o hareketi kendi yapamadığı için demiştir, net ! İşte tam da buna yüksek risk diyoruz...Başkasından önce satmak yani...

Kaldı ki ben bu forumun hiç bir yerinde çok dindar olduğumu söylemedim, çünkü her akşam rakının dibine vururum ve yüksek riskli bir piyasada bütün duygulardan arî bir profesyonellik ile hareket ederim...Ama iş kul hakkı, yetim hakkına gelince o bambaşka bir şey...Kimlerin kimi Allah ile aldattığına herkes şahit oldu...

Nokta.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Müritlerini salmış üzerime keko kardeş ve aralara da her zamanki ahlak dersi buklelerini itina ile yerleştirmiş, çünkü kitlesini bu şekilde motive edeceğini iyi bilen bir stratejist...Ama ben, 80 darbesi sonrasında. o dönem 1nci şube denilen yerin karanlık delhizlerindeki işkencelerde "baskılar bizi yıldıramaz" sloganları atan bir kuşağın mensubu olduğumu hatırlatırım...Böyle basit numaralar sökmez bana...

Kendisi fon alıyor deyip müritlerine mal çakarken mübah, ben 19 dan aldığım malı kimseden habersiz, sessiz sedasız 50 den verince şöyle böyle...Tabi tabi...

Tam da kağıdı pazarlayıp kaçma hazırlığındayken birilerinin bunu farkedip satış yapmış olması ruhi durumunu esaslı bozdu, farkındayım...Ama hayat böyle işte, öyle her Allah, kitap, peygamber vs demeti içerisine yerleştirilmis hikayelere inanmayan realistler çıkabiliyor bazen...

Her zaman diyorum sayende güzel para kazandım ve zekatını Lösev'e gönderdim. En azından o zavallı çocuklardan dua almış oldun, sevinmelisin bence...
    O dönemleri birebir yaşamadım ama ailem bu işlerin içendeydi..detaya girmek istemiyorum..sana bu konu da saygı duyuyorum..
    Kekoyu çok iyi tanırım bahsettiğin ve anlattıkların hayal ürünü dostum..
    Bunu sana yazıyorum ki dünya görüşümüzün aynı olduğunu düşündüğümdendir..
    İlk sana ben sordum forumda ne kadar sattığını ve cevabın içinde teşekkür etmiştim,hatırlarsın..
    Şimdi dışarıda beraber otursanız ve anlaşabildiğini düşündüğüm iki kişinin gereksiz tartışmasını sulh içerisinde sonlandırmasını rica ediyorum..

F/K 17,35
    FD/FAVÖK 15,52
    PD/DD 6.88

--çarpanları çok yüksekmiş...

--buralardan girmek için bir sebep var mı?

--bir zamanlar benzer tartışmalar GEDZA da da vardı...

7. Yünsa 2 lira forumda yazıyorum..kimisi kötüleme derdinde tabii )
    İndikatör geldi,rahatladım..

---gelir tablosuna kabaca bakınca satışların maliyetindeki direkt ilk madde ve malzeme giderinin geçen yıla göre çok az yükselmiş, karlılık da buradan geliyor; bu durum süreklilik arz edecek mi?

Sayfa 636/658 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •