Sayfa 160/169 İlkİlk ... 60110150158159160161162 ... SonSon
Arama sonucu : 1345 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Ya yapmayın nereye kadar… illa ki hisse ederine gelir kaç kişi olur kalır bilemem ama illa gelir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    20 yıl bekleyenleri görüyoruz. Nereye kadar diye diye 20 yıl geçmiş. Adam oyunu ahlaksızca oynuyor. İstanbul portfoyu kullanmasin bakalım. Ama elinin altında öyle bir güç var ki isterse 5 sene daha bu fiyatta tutar. Nedeni gelince piyasa kutman dolayı bu hisseye giriş yapmiyor ki haksız değiller kesinlikle haklılar. Öyle olunca burada yatırım yapan kurşunları sikiyor ve bekliyor kuticimin canı ne zaman isterse. Bu hisse hep haberle hareket eder 2 defa ntgaz halka arz haberi 1 defa consus halka arzı bir defa msci satın alacak haberi kurban bayramı öncesi vs.yani faaliyetlerin dolayı hareket yok. Baksanıza Londra'ya port sürünüyor. Kaçtan halka arz olmuş şimdi kaç.

2. Sn Besiktask sürekli kutman için havuç veriyor derdi doğruda söylüyor. Şöyle ki piyasada bu şirket ile alakalı sürekli bir dedikodu mevcuttur. Yok Van AVM sattiyor holding binasını sattı consus sattı ntgazi satıyor port stratejik ortak alıyor vs. Bunların hepsinin suflesini veren yine kurtman. Adamın halka açık şirketlerinin fiyatına baktığınızda buraya yatırım yapmamak lazım consus ,ntgaz ports ve glyho. Şimdi diyeceksiniz ki sen neden burdasın iş kolunu çok beğeniyorum akarı yok kokari yok. Sektör büyüyor sitketin kendisi sürekli büyüyor ama fiyata yansımıyor. Bu durum tamamen kutman dolayı ki bunun kendisi de farkında ve söylüyor kutmanin şirketine yatırım mi yapılır diyorlar diye kendisi söylüyor. Ama bu imajı yıkmak için en ufak bir çabası maalesef yok.

3. Km nın en büyük özellliği yatırım yapan yatırımcısını zarar ettirmek sanırım bundan ayrı bi keyif alıyor.......Borsa tarihinde son 20 yılda en fazla zarar ettiren hissesi bu üstelik bu kadar büyümesine rağmen......Hisse alırken birinci kriter patron kim yatırmcısına davranışı ne .....ytd

4. Burdaki arkadaslar bir seyi ısrarla anlamak istemiyor/anlamıyor. . .. . . . . .Olaya 20 sene gözuyle bakmayın. . . . . . . Bu muhabbetimden dolayıda hemen bana karsı yukselmeyin. . . . . . .

1. turkiye borsasının iskonto oranı 20 sene öncesi durumda değil. . . .

2. Turkiyeye dunyadan bakıs 20 sene öncesi durumda değil.

3. Şirketin elinden giden bir galataport. gaz için kaptırılan milyonlarca dolar. şirketin o zamanki değerlemesinin bugun farklı olmasına yol acıyor.

4. Şirketin pandemide 2 sene 0 cekmediğini ve bu yılki karını 2021 de acıkladığını dusunun. . . .2 sene kasasına kabaca 1 milyar dolardan fazla girdiğini dususnun. o kadar borc için faiz ödemediğini dusunun. . .

ama maalesefki maalesef şirket dunyada turizmciler top atarken iflas etmeden carkı döndurmeyi basardı. size bu işler basit geliyoradam şirketi ipin ucundan aldı. Tamam bazılarınız mehmetciğime KURTMEN bazılarınız LUCİFER bazılarının PİPİLİ bayan diyor belkide bunlar en naifleri ana sına dumduz gidenler var. ama arkadas

1. kimse size zorla para yatırtmadı.

2. kimse size 20 sene bekleyin demedi

3. kimse sizi zorla tutmuyor.

sonuc itibarıyla mehmetcik kendince son dönemeci dönmenin asamasında. şirket kar uretiyor ve pandemi vs olmaz ise ortaya cıkan kar rakamları en azından MUTSUZ edecek asamada değil. heeee piyasaya dair beklentilerimi daha önce yazdım. biraz AKILLI OLMAK ve köru körune beklememek (20 yıl) gereken bir döneme giriyoruz. ama önce bu haftadan cıkalım. . . .

saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

5.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Burdaki arkadaslar bir seyi ısrarla anlamak istemiyor/anlamıyor. . .. . . . . .Olaya 20 sene gözuyle bakmayın. . . . . . . Bu muhabbetimden dolayıda hemen bana karsı yukselmeyin. . . . . . .

1. turkiye borsasının iskonto oranı 20 sene öncesi durumda değil. . . .

2. Turkiyeye dunyadan bakıs 20 sene öncesi durumda değil.

3. Şirketin elinden giden bir galataport. gaz için kaptırılan milyonlarca dolar. şirketin o zamanki değerlemesinin bugun farklı olmasına yol acıyor.

4. Şirketin pandemide 2 sene 0 cekmediğini ve bu yılki karını 2021 de acıkladığını dusunun. . . .2 sene kasasına kabaca 1 milyar dolardan fazla girdiğini dususnun. o kadar borc için faiz ödemediğini dusunun. . .

ama maalesefki maalesef şirket dunyada turizmciler top atarken iflas etmeden carkı döndurmeyi basardı. size bu işler basit geliyoradam şirketi ipin ucundan aldı. Tamam bazılarınız mehmetciğime KURTMEN bazılarınız LUCİFER bazılarının PİPİLİ bayan diyor belkide bunlar en naifleri ana sına dumduz gidenler var. ama arkadas

1. kimse size zorla para yatırtmadı.

2. kimse size 20 sene bekleyin demedi

3. kimse sizi zorla tutmuyor.

sonuc itibarıyla mehmetcik kendince son dönemeci dönmenin asamasında. şirket kar uretiyor ve pandemi vs olmaz ise ortaya cıkan kar rakamları en azından MUTSUZ edecek asamada değil. heeee piyasaya dair beklentilerimi daha önce yazdım. biraz AKILLI OLMAK ve köru körune beklememek (20 yıl) gereken bir döneme giriyoruz. ama önce bu haftadan cıkalım. . . .

saygılarımla
    Reis elinden giden galataport demisssin elinde olmayan bir şey nasıl gitsin. Başkent gaz davası demişsin topu topu 50 milyon dolar ki o dava sonuclanmak üzere. Pandemi demişsin haklisin ama pandemi sadece buna gelmedi. Borç faiz demişsin sadece buna özel bir durum degil.bakin THY ve tav . Pandemi borç faiz onlarda yokmuydu. Kaldiki büyümeden bahsetmissin evet pandemi büyük fırsat oldu.
    Lakin tav THY fiyata yanitiyorda bu neden yansıtmıyor. Sorun tam burda. İstanbul portfoyu kendi parası gibi kullanırsa ve arkasından ben hisse fiyatına müdahil değilim derse yalan söylemiş olur. Yatırımcısına 2 yıl önce ederimiz hisse başı 20 TL soyleyip bugün alan alsın satan satsın noktasına gelirsek aldatmış oluruz. Adam yalan konusuyor sürekli. İşi gücü bırakmış piyasaya dedikodu salıyor. Ora satilacak burayla gorusuyor gibi. Önce dürüst olmasını bilecek. Bu şirketin ederi işler bunkadar iyi iken bu fiyatsa sözüm yok. Yok ederi bura değil daha yukarısı dersek neden burda diye sorarım. Piyasadan talep yok derse şirket kendi hissesini veya port geri alsın. Temettü odeyecekmis odemesin geri alım yapsın. Ama yapmaz. Neden fiyatın burda olması en büyük yatırımcı için havuç. 1.5 yıl öncede burdaydi şimdide burda. 1.5 yılda işler kötüye mi gitti. Borsa geri mi geldi? Bir birimizi kandirmayalim .
    Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by zigana Yazıyı Oku
    Reis elinden giden galataport demisssin elinde olmayan bir şey nasıl gitsin. Başkent gaz davası demişsin topu topu 50 milyon dolar ki o dava sonuclanmak üzere. Pandemi demişsin haklisin ama pandemi sadece buna gelmedi. Borç faiz demişsin sadece buna özel bir durum degil.bakin THY ve tav . Pandemi borç faiz onlarda yokmuydu. Kaldiki büyümeden bahsetmissin evet pandemi büyük fırsat oldu.
    Lakin tav THY fiyata yanitiyorda bu neden yansıtmıyor. Sorun tam burda. İstanbul portfoyu kendi parası gibi kullanırsa ve arkasından ben hisse fiyatına müdahil değilim derse yalan söylemiş olur. Yatırımcısına 2 yıl önce ederimiz hisse başı 20 TL soyleyip bugün alan alsın satan satsın noktasına gelirsek aldatmış oluruz. Adam yalan konusuyor sürekli. İşi gücü bırakmış piyasaya dedikodu salıyor. Ora satilacak burayla gorusuyor gibi. Önce dürüst olmasını bilecek. Bu şirketin ederi işler bunkadar iyi iken bu fiyatsa sözüm yok. Yok ederi bura değil daha yukarısı dersek neden burda diye sorarım. Piyasadan talep yok derse şirket kendi hissesini veya port geri alsın. Temettü odeyecekmis odemesin geri alım yapsın. Ama yapmaz. Neden fiyatın burda olması en büyük yatırımcı için havuç. 1.5 yıl öncede burdaydi şimdide burda. 1.5 yılda işler kötüye mi gitti. Borsa geri mi geldi? Bir birimizi kandirmayalim .
    Saygılar
    Yokkk arkadas sizin cookkkk uzun sure finansal eğitim almanız lazım. . . . . . . benim yazmamla olacak sey değil ama ben yine sana cevap vereyim. . . . . .

1. Galataport elinde değil ama elindeydi. . . .o dönemi cok iyi hatırlıyorum. ihale iptal edildi. ama ihale surecinde firmanın fiyatlaması takdir edersinki o dönemin sartlarıyla orantılı olarak bugune nazaran cok farklıydı.

2. 50 milyon doları beğenmiyorsun ama şirketin o dönemde sahip olduğu buyuklukle kıyaslarsan devasa bir yara aldı. bunu göz ardı etme. tamamıyle atıyorum. 100 milyon dolarlık şirketten 50 milyon gitmesiyle yılda 1 milyar dolar kar acıklayan şirketten 50 milyon dolar gimesi aynı sey değil. olayları öyle dusun.

3. THY ile sen globalin nesini kıyaslıyorsun? ordaki fon ve yatırımcı sayısısyla ve sahip olduğu marka değeriyle veeeeeee uctuğu noktayla veeeeeeee pandemiyle eksilen rakipleriyle elde ettiği rekabet gucunu ve karı glaballemi kıyaslıyorsun. daha yetmediiiiii. pandemi bitmeden bile ucuslarıyla ve kargo hizmetleriyle THY 0 cekmedi. global ise pandemiden aylar sonrası yolcularına kavustu bu bile nerdeyse arada 1 senelik fark demek oluyor.

Dedikoduyu salan o değil. . . . . . globalin anlık borc sermaye oranı kabaca 1 e 4 yani sahip olduğu gelirin 4 katı borc yukumluluğu var. bu faiz ortamında ne olmasını bekliyorsun? fiyat konusuna gelince senin alfa soların grafiğine bak 170 den dusmus 88 e bunun en azından olduğu yer belli. bak cemtası yine aynı bak bucim yine aynı. . . . . daha onlarcası . . . . . .arkadasım banka veriyor yuzde 50 60 hangi şirket yuzde 50 60 kazanıyor bu dönemde? değerlemeleri bu kıstaslara göre yapalım. para garanti yerde buyuyor gunu gelince buda cosar merak etme. ama bu işler hesap kitap ve zaman işi. . . . . .

BORSA GERİ GELMEDİ AMA İLERİDE GİDEN BİR SEY YOK HEP DİYORUZ GRAFİKLERE DOLAR BAZLI BAKIN. . . AMA ODA TEK BASINA YETMİYOR BİRDE ALTERNATİF KAZANC KARSISINDA NE KAZANMIS BAK ONA. HADİ FAİZ HARAM BİDE ALTIN OLARAK BAK. NE OLARAK BAKARSAN BAK SU AN HER SEY KAYIPTA..
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

7.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Yokkk arkadas sizin cookkkk uzun sure finansal eğitim almanız lazım. . . . . . . benim yazmamla olacak sey değil ama ben yine sana cevap vereyim. . . . . .

1. Galataport elinde değil ama elindeydi. . . .o dönemi cok iyi hatırlıyorum. ihale iptal edildi. ama ihale surecinde firmanın fiyatlaması takdir edersinki o dönemin sartlarıyla orantılı olarak bugune nazaran cok farklıydı.

2. 50 milyon doları beğenmiyorsun ama şirketin o dönemde sahip olduğu buyuklukle kıyaslarsan devasa bir yara aldı. bunu göz ardı etme. tamamıyle atıyorum. 100 milyon dolarlık şirketten 50 milyon gitmesiyle yılda 1 milyar dolar kar acıklayan şirketten 50 milyon dolar gimesi aynı sey değil. olayları öyle dusun.

3. THY ile sen globalin nesini kıyaslıyorsun? ordaki fon ve yatırımcı sayısısyla ve sahip olduğu marka değeriyle veeeeeee uctuğu noktayla veeeeeeee pandemiyle eksilen rakipleriyle elde ettiği rekabet gucunu ve karı glaballemi kıyaslıyorsun. daha yetmediiiiii. pandemi bitmeden bile ucuslarıyla ve kargo hizmetleriyle THY 0 cekmedi. global ise pandemiden aylar sonrası yolcularına kavustu bu bile nerdeyse arada 1 senelik fark demek oluyor.

Dedikoduyu salan o değil. . . . . . globalin anlık borc sermaye oranı kabaca 1 e 4 yani sahip olduğu gelirin 4 katı borc yukumluluğu var. bu faiz ortamında ne olmasını bekliyorsun? fiyat konusuna gelince senin alfa soların grafiğine bak 170 den dusmus 88 e bunun en azından olduğu yer belli. bak cemtası yine aynı bak bucim yine aynı. . . . . daha onlarcası . . . . . .arkadasım banka veriyor yuzde 50 60 hangi şirket yuzde 50 60 kazanıyor bu dönemde? değerlemeleri bu kıstaslara göre yapalım. para garanti yerde buyuyor gunu gelince buda cosar merak etme. ama bu işler hesap kitap ve zaman işi. . . . . .

BORSA GERİ GELMEDİ AMA İLERİDE GİDEN BİR SEY YOK HEP DİYORUZ GRAFİKLERE DOLAR BAZLI BAKIN. . . AMA ODA TEK BASINA YETMİYOR BİRDE ALTERNATİF KAZANC KARSISINDA NE KAZANMIS BAK ONA. HADİ FAİZ HARAM BİDE ALTIN OLARAK BAK. NE OLARAK BAKARSAN BAK SU AN HER SEY KAYIPTA..
    Bak durumu ozetlemissin THY fon ve yatırımcı sayısı demişsin evet oraya fon ve yatırımcı gidiyor buraya neden gelmiyor. Bu arada tav deginmemissin.tav ile bunun iş kolu benzer. Alfa solar dediğin halka arz fiyatı ve bugün ki fiyatına bakmak lazım.galataport gitti daha buyugu Nassau geldi. Diyeceksin ki oraya yatırım yaptı. Galataport alsaydı yatırım yapmayacak miydi. Faiz ortamı demişsin evet. Diğer hisseler için geçerli degilmi ? Bu borsa 5600 den 10 k gelince ye kadar hisse fiyatlarına yansımadı mi ? Endeks nasıl 10 k geldi. Adam geçen yıl halka ırz ettigi consus bu sene bedelli yapıyor. Nasıl oluyor SPK nasıl musade ediyor. Consus ntgaz fiyat performansı da ortada. Kutman efendi sasanin patronuna bok atıyor. Yav sen o adamın tırnağı olamazsın. Adam benim hissem pahalı diye defalarca söyledi. Bizim ki benim hissem ederi 20 TL dedi ki dolar bazlı 2 dolar şu anki ederi 65 TL iki sene geçti 13 TL fiyatta. Sasa patronun tırnağı olamaz bana gore.Madem öyle ucuz neden kendisi ve şirket geri alım yapmıyor. Sürekli alengerli işler pesinde. Geçen 25 milyon lot özel emirle geçti bu kaçıncı sayısını unuttum. Adam yalan konusuyor sürekli. Şirket tarihinin en iyi dönemini yaşarken nasıl olurda gitmez diye düşünüyorsun ve olan işlemlere baktığında patrondan başkası sebep çıkmıyor. Geçen nalbur arkadaş ki borsa ile uzaktan yakından işi yok. Globale bak dedim. Onun patronu Mehmet kutman değil mi dedi. Evet dedim sen nerden biliyorsun. Platin dergisine uyemis ordan tanıyor ve sakin bulasma bu adamın hissesine diye akıl verdi. Yani adamın imajı ve kendisi bozuk. Bu sebeple yok pandemi yok galataport bunlar işin hikaye kısmı

8. Sayın Besiktask ports senede 150 milyon dolar favok üretecek piyasa değeri 180 milyon dolar. Glyho yıllık favok 200 milyon dolar piyasa değeri 270 milyon dolar. Borç sermaye demişsin aç Sasa ya ve THY bir bak veya tavhl. Kaldiki borçlar limanlara yapılan yatırımlar ve vade 17 yıl. Borç dahli ana para ödemesi ile beraber yıllık 45 milyon dolar ödeme yapar. 150 milyon dolar kazanan ve pandemi gibi salgın dışında hiç bir riski olmayan bir şirket için borç çevirme ve ödeme ile alakalı en ufak bir sıkıntı olmaz. Kaldı ki geometrik büyüme var. Hem sektör hem ports yeni liman aliyor. Yolcu sayıları her sene yüzde 40 üstü artarak gidiyor. Ama şirket fiyatlamiyor. Bunun sebebi kurtman. Bu adam bir hırsız. İnsanların hayallerini ve umutlarını çaldı. Endeks 5600 iken fiyat 14 şimdi 13 ve tarihinin en iyi dönemini geçirirken. Bunun finans ve matematik ile açıklanabilir tarafı yok. Bakın şunu çok iyi biliyorum. İsterse 5 dakikada tavana kadar götürecek güç var. Ama o baskı tarafında kalmayı tercih ediyor. İyi ki olum var herkes hesabını verecek. Çoluk çocuk yok bu kadar para hırsı anlaşılır degil

Sayfa 160/169 İlkİlk ... 60110150158159160161162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •