Sayfa 149/610 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 4873 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Viop LVII

1. https://x.com/apara_tv/status/1791172661323722818

Faiz indiriminin kokusu bir gelsin, borsa hemen füze moduna geçer.
    Ama daha zaman var.

2. Reuters: İsrail, Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını feshedecek

3.  Alıntı Originally Posted by mustaf2231 Yazıyı Oku
    https://x.com/apara_tv/status/1791172661323722818

Faiz indiriminin kokusu bir gelsin, borsa hemen füze moduna geçer.
    Ama daha zaman var.
    mevduat faizlerinin bi miktar gerilemesi mümkün çünkü merkez dolar aldıkça TL bollaşacak, bankalar mevduat kapmak için rekabete girmeyecek demektir, bu da mevduat faizlerini tırpanlar.. en iyi TL enstrüman para piyasası fonları olur

3.eylül enflasyon rakamı gelmeden yıllık enflasyonda ciddi düşüş görme ihtimalimiz yok, geçen senenin tem-ağu dataları yıllıktan çıkınca.. o yüzden politika faizini düşürmeyi konuşmaya anca sonbaharda başlanabilir

MHP suçluyor......... - Levent Gültekin gazetecinin iddaları doğruysa....

https://www.youtube.com/shorts/4dQOYObwbY0

5. Mevduat/Kredi orani 17 yıl oncesine gerilemiş. 1.6 zirvesinden 0.80 e gelmiş. MB faiz indirnese bile piyasa kendi sartlarini yaratır. Banka satamadigi paraya yuksek faiz vermez. Hem mevduat hem kredi faizleri düşecek. Ki politika faizi 50 ye ciktigi süreçte 5.70 orandan maksimum 12 ay ihtiyaç kredisi onayı aliyorken, 4.79-4.70-4.45 e 12 ay ve 15 inde 3.99 dan 36 ay aynı meblağ onay aldım. Politika faizi ayni.

Zira Ağustos enflasyonu geldikten sonra faiz indirimi coşkusu piyasayı sarar. Seneyi iki faiz indirimi ile kapatırız diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Mevduat/Kredi orani 17 yıl oncesine gerilemiş. 1.6 zirvesinden 0.80 e gelmiş. MB faiz indirnese bile piyasa kendi sartlarini yaratır. Banka satamadigi paraya yuksek faiz vermez. Hem mevduat hem kredi faizleri düşecek. Ki politika faizi 50 ye ciktigi süreçte 5.70 orandan maksimum 12 ay ihtiyaç kredisi onayı aliyorken, 4.79-4.70-4.45 e 12 ay ve 15 inde 3.99 dan 36 ay aynı meblağ onay aldım. Politika faizi ayni.

Zira Ağustos enflasyonu geldikten sonra faiz indirimi coşkusu piyasayı sarar. Seneyi iki faiz indirimi ile kapatırız diye düşünüyorum.
    Eski Türkiyede değiliz. Eurobond hariç dövize faiz verilmiyor. Faiz indirir ve dövize faiz vermezsen, döviz patlar. KKM belası olduğu sürece faiz indirmek teknik olarak imkansız. Eğer KKM varken, faiz indirirlerse, borsa önce füze, sonra şelale olur. O zaman millet endeks çıkıyor benim kağıdım niye çıkmıyor lafını bir tur daha söyler. Burada iki durum var: Birincisi, KKM'yi bir gecede kaldırıp, süper bono çıkarmak. İkincisi, faizleri düşürmemek.

Birincisi borsanın köküne kibrit suyu döker.
    İkincisi borsanın yükselişini orta vadede tırpanlar.

Her durumda faizler ellenmemeli.

7. Evde çocuk oyuncak sepetini alir ters düz eder her yer bir saniye içinde oyuncak olur. Onun bir saniyede dağıttığı oyuncakları 30 saniyede toplarsiniz. Bu son 5 yilda aldigimiz hasarın oncesine dönmek en az 10 yil ki herşey doğru yapiirsa. Faizi arttırmak NAS tan sonra bizim için büyük ama yapılması gerekenler içinde en kolay ve en küçük adimdi. Zaten son bir yılda bundan baska elle tutulur birşey de yapmadık. En görülen ve hissedilen şey kur ve faiz olduğu için sanki birseyler yapılmış gibi duruyor. Halbuki yangın orada buyuyerk devam ediyor. Sadece biz burada sondurme çalışması yapacağız diye emniyet şeridi cektik. Bir yıldır yangına bakıp cigara tutturuyoruz ne yapsak diye.

Alıntı Originally Posted by mustaf2231 Yazıyı Oku
    Eski Türkiyede değiliz. Eurobond hariç dövize faiz verilmiyor. Faiz indirir ve dövize faiz vermezsen, döviz patlar. KKM belası olduğu sürece faiz indirmek teknik olarak imkansız. Eğer KKM varken, faiz indirirlerse, borsa önce füze, sonra şelale olur. O zaman millet endeks çıkıyor benim kağıdım niye çıkmıyor lafını bir tur daha söyler. Burada iki durum var: Birincisi, KKM'yi bir gecede kaldırıp, süper bono çıkarmak. İkincisi, faizleri düşürmemek.

Birincisi borsanın köküne kibrit suyu döker.
    İkincisi borsanın yükselişini orta vadede tırpanlar.

Her durumda faizler ellenmemeli.
    şu sıralar bakıyorum...marketler de işler durgunlaşmış.....bim de arkadaşlar var satışlar düştüğünü stoklar artığını söylüyor....diğer marketleri saymıyorum....ülke resmen resesyona filien girdi....kim ne derse desin....resmi ağızdan geçiktiriliyor açıklamalar...inşaat ....otomotiv çoktan işler kesildi.....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

Sayfa 149/610 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •