Sayfa 26/29 İlkİlk ... 162425262728 ... SonSon
Arama sonucu : 230 madde; 201 - 208 arası.

Konu: AVPGY Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. Muhtemelen 60 TL de halka ırz edilecek tekrardan.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Profilo AVM nin yerine yapılan Proje bitmek üzere sanırım. Yer Mecidiyeköy. İstanbul.

Çok ciddi etkisi olacak. Dikkat.

https://www.avrupakentgyo.com/tr/proje/sisli-residence/

Bu projenin yazın bitişi satışı ve kiralanması ile birlikte 2024 yazı sonundaki yeni güncel Halka ırz fiyatı hedefi 65 TL olabilir.

3. Aylık takasa göre Küçük Yatırımcıları silkmişler. Hans Toni Herkel Merkel Frank almış hisseleri. Bunu götürürler gittiği yere kadar. Her zamanki gibi sabırsız küçük yatırımcıları ayakta dikmişler.

4. Temettü yatırımı olarak AVPGY ye buralardan ek alımlar yaparak devam ediyoruz.

Seneye temettü verimi daha da iyi olacak. Şişli projesi Profile AVM yerine yapılan mega proje bu sene bitiyor. Gelsin yeni kiralar.

Temettü veriminde lider AVPGY. %4.7 oranı ile lider.

5. 4.4 milyon TL ye ev alsam kiraya versem ortalama elime 220 bin TL brüt kira geçer. Vergiyi düşünce elime ancak 150 bin TL kalır. Evin demirbaş sabit eskime giderlerini düş elime ancak 100 - 120 bin TL net kira geçer.

100bin adet AVPGY alsam elime net kemiksiz vergisiz 210bin TL temiz kira geçiyor, ve her sene enflasyon oranında bu rakamın artması da garanti.

Ayrıca kiracı derdi ve belası ile de uğraşmıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Temettü yatırımı olarak AVPGY ye buralardan ek alımlar yaparak devam ediyoruz.

Seneye temettü verimi daha da iyi olacak. Şişli projesi Profile AVM yerine yapılan mega proje bu sene bitiyor. Gelsin yeni kiralar.

Temettü veriminde lider AVPGY. %4.7 oranı ile lider.

Doas ı liste de göremedim.

Ayıptır söylemesi temettü verimi yüzde onun üzerinde......

7.  Alıntı Originally Posted by Sade Vatandaş Yazıyı Oku

Onları da ekleyelim. Fakat GYO lar hariç hepsinde temettüden stopaj ödüyorsunuz onu da unutmayın. GYO larda stopaj yok temettüde.

Bir de seneye döviz kuru fazla artmazsa DOAŞ TTRAK TOASO EGEEN vb kurumlar bunun yarısını bile ödeyemez temettü olarak.

Benim AVPGY yi önermem, tamamen EV/DÜKKAN alıp kiraya mı vereyim, Yoksa AVPGY mi alayım? Net ve kesin olarak şunu söyleyebilirim. AVPGY bu temettü verimi ile EV/DÜKKAN alıp kiraya vermeyi anlamsızlaştırıyor.

Yoksa amacım AVPGY ile diğer temettü şirketlerini karşılaştırmak değil. Fakat her portföyde mutlaka 45 TL altından alınan AVPGY olmazsa ayıp olur düzenli temettücüler için.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    4.4 milyon TL ye ev alsam kiraya versem ortalama elime 220 bin TL brüt kira geçer. Vergiyi düşünce elime ancak 150 bin TL kalır. Evin demirbaş sabit eskime giderlerini düş elime ancak 100 - 120 bin TL net kira geçer.

100bin adet AVPGY alsam elime net kemiksiz vergisiz 210bin TL temiz kira geçiyor, ve her sene enflasyon oranında bu rakamın artması da garanti.

Ayrıca kiracı derdi ve belası ile de uğraşmıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Sade Vatandaş Yazıyı Oku

doaş verdi temmetüyü o yüzden listede yok

Sayfa 26/29 İlkİlk ... 162425262728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •