Sayfa 463/471 İlkİlk ... 363413453461462463464465 ... SonSon
Arama sonucu : 3762 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. 4 ayda 9000 TOGG üretimi bana gerçekçi görünmüyor. Ayda 2250, günde (tatil yok) 75 adet üretim demek bu. Günde 75 adet full üretimi bitirebilecek ve bayiye yollayabilecek kapasite olduğunu düşünmüyorum. 1993'de Otosan'da staj yapan biri olarak söylüyorum ki 75 adet ciddi kapasite.
    Yük harcama kapasiteleri için yorum yapmıyorum doğrudur.

9bin degilmiş 7bin küsür

Togg'un teslimatları nisanda 3 bin 3 adet olarak gerçekleşmiş.

Ocak-mart toplami 4145.

Yalik ortalama uretim 1300lerden 3bine cikmis gibi. Detaylarini bilmiyorum, nisanda satilan herhalde martta uretilmistir. Günlük de 100adet diyebiliriz .

Cift vardiya, 2x 50şer adet de olabilir.

75 çoksa vardiya hesabi olabilir.

Tabi bir de 93teki teknolojiyle bugunku bir degil. Araba zaten bir degil

AKKÖK HOLDİNG/GÖKŞİN DURUSOY: ENERJİ TARAFINDA BORÇLARIMIZI VADESİ GELDİĞİNDE ÖDEYECEĞİZ

"Bizde kimin parası kalmış?" dedi banker kastelli...

Konuyu şöyle özetleyebilirdi GÖKŞİN

https://youtu.be/LeOU0rMxXfo?feature=shared

(cevap en sonda)

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Acaba bu Altın vuruş hareketinin başlangıcı mı?

Altın gol demiyorum, dikkat...
    Aynı düşüncedemiyiz derken ifade olarak benim düşüncem altın gol diyorum çünkü yeni başladı skor önemli uzun zamandan beri bir gol attı ve bu ilk devre gol yiyenler üzerindeki şaşkınlığı attığı an ikinci gole hazırlanacaktır altın vuruş son dakikada olur onun için çok erken endex bazında dolar bazında hala ucuz bence zamanını kolluyorlar vergi konusunda neyin vergisini verecek sattığı elektriğin vergisini peşin ödüyor zaten katmer katmer halktan alıp alıp kdveler kasaya devletin milyar dolar yatırım yapmış daha neyin vergisini ödüyecek.Gelir vergisi keyfine bağlı Şirketi satarsa belki verir vergide neyden muaflarsa destekler teşvik ler falan filan patronlar için altın vuruş daha erken.

2Onur2 sen mevzuyu anlamadin.

Dükkani kapatsak, hiçbir şey alip satmasak bile devlet bize 3 ayliktan itibaren kallavi bir vergi çıkarıyor.

Diyelim 1 ocakta şirket üzerine ARABA aldın 2 milyona.

31 martta , devlet 3 aylik enflasyon %15 açıkladı diyelim

Senin araba 2milyondan 2.450 milyona degerlendi. Amortismani falan düş,ver bu 450binin vergisini diyecek.

Arabayi satmadik etmedik ortada bir kazanç yok. Vergisini istiyor devlet.

Özel sektör de diyor ki:

Ben bunun vergisini vereyim ama arabayi satinca vereyim... kazanç realize olmadi, cebimde nakit yok...

yıllardir sirketler vergi kacirmak icin gayrimenkule yatirim yapti.

Vergi kaçırmasa bile ödeme tarihini ötelediler.

Şimdi ödeme zamani...

Lahanayi yerken kıtır kıtır

Sapına gelince meeee

8. Yeniden değerlemeler de aradaki fark %2 oranında vergilendirilir diye biliyordum. Bu görüşünüzün dayanağı, kaynağına ilişkin bilgi vererek yardımcı olur musunuz? Birilerini uyarmam gerekebilir. (Benim aleyhime ama söylediğiniz orana göre Yine de uyarmam gerekiyor. Kendi alması gereken pahalı bir araziyi şirketine alacak)

Sayfa 463/471 İlkİlk ... 363413453461462463464465 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •