Sayfa 655/658 İlkİlk ... 155555605645653654655656657 ... SonSon
Arama sonucu : 5261 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Fiyat yerinde saydırarak bu kadar mal nasıl toplanıyor, bu fonlar kime ait bilmek lazım. Yatırım beklentisi hiçbir şekilde fiyatlamadı. Bir şeylerin hazırlığı yapılıyor, bu zaten belli oluyor. Asıl sıkıntı tek bir otel fiyatında işlem görüyor olması.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. Değerli üstadım Ferden
    Genel Kurul toplantısına E-GK uygulamasıyla katıldım. Bodrum otelinin de tamamlandığında yüksek ihtimalle Attaş Alarko' ya kiralanacağı ve en az Fethiye Hillside kadar yani minumum 9 milyon dolar kadar bir kira beklediklerini ancak Bodrum'un daha prestijli olabileceğinden bahsettiler. Bu durumda Bodrum yatırım bittiğinde net 20 milyon dolar sadece otellerden gelir elde edeceği gibi bir varsayıma ulaşıyoruz. Perfom Portfoy adına katılan ve değerlendirme yapıp soru yönelten bir uzman da işlem değerinin bu kadar aşağıda işlem görmesine şaşırdıklarını ve de hiçbir aracı kurumun rapor yayınlamamasına anlam veremedeğini açıkça beyan etti.
    Bu gelişmeler karşısında iskontolu işlem görmesi gerçekten çok çok ilginç
    selamlarımla

3. Sayın MOOMSHADOW, değerlendirme konusunda SPK'ya Büyükçekmece özelinde başvuruda bulundum. Değerleme şirketi metodolojiden uzak m2 değeri takdir eder olmuş. Eskiden emlakçılara telefon edip yazıyorlardı, artık bu bile zor gelir olmuş adamlara, bu nedenle kafadan yazıyorlar. Ne diyelim hak yok hukuk yok.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4. Türkiye'nin İsrail'e ticari yaptırım kararından sonra hisse kızağa aldılar. Ondan önce hareketlenme emareleri mevcuttu. Bu noktayı unutmuşum, aklıma yeni geldi.

5.  Alıntı Originally Posted by MOONSHADOW Yazıyı Oku
    Değerli üstadım Ferden
    Genel Kurul toplantısına E-GK uygulamasıyla katıldım. Bodrum otelinin de tamamlandığında yüksek ihtimalle Attaş Alarko' ya kiralanacağı ve en az Fethiye Hillside kadar yani minumum 9 milyon dolar kadar bir kira beklediklerini ancak Bodrum'un daha prestijli olabileceğinden bahsettiler. Bu durumda Bodrum yatırım bittiğinde net 20 milyon dolar sadece otellerden gelir elde edeceği gibi bir varsayıma ulaşıyoruz. Perfom Portfoy adına katılan ve değerlendirme yapıp soru yönelten bir uzman da işlem değerinin bu kadar aşağıda işlem görmesine şaşırdıklarını ve de hiçbir aracı kurumun rapor yayınlamamasına anlam veremedeğini açıkça beyan etti.
    Bu gelişmeler karşısında iskontolu işlem görmesi gerçekten çok çok ilginç
    selamlarımla
    bilgi için teşekkürler ,

Maldiv oteli görüşmeleri hakkında konuşuldu mu ? gyo üzerine mi yoksa holding üzerine mi alınacak vb.

6.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    bilgi için teşekkürler ,

Maldiv oteli görüşmeleri hakkında konuşuldu mu ? gyo üzerine mi yoksa holding üzerine mi alınacak vb.
    Değerli üstadım Strategy
    Bu konuda soru soruldu fakat bu konu hakkında Alarko Holding'in karar vereceği henüz belli olmadığını söylediler..

7.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Sayın MOOMSHADOW, değerlendirme konusunda SPK'ya Büyükçekmece özelinde başvuruda bulundum. Değerleme şirketi metodolojiden uzak m2 değeri takdir eder olmuş. Eskiden emlakçılara telefon edip yazıyorlardı, artık bu bile zor gelir olmuş adamlara, bu nedenle kafadan yazıyorlar. Ne diyelim hak yok hukuk yok.
    Sayın Ferden

Genel Kurulda Büyükçekmece arsası ile ilgili su havzasında olduğu için imardan pek umutlarının olmadığını beyan ettiler.Sanırım değerlemede de bu sebeple çok düşük gösteriliyor.Tabii ki gerekçe olamaz o ayrı konu...bilgi verdiğiniz ve girişimde bulunduğunuz için teşekkürler

Sayfa 655/658 İlkİlk ... 155555605645653654655656657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •