Sayfa 8/29 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 226 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade IX

1. İnsanlar çocuklarına peynir, zeytin, sebze alamıyor, her gün etli yemek lüks ve şatafat içerisinde yaşam.

Zıkkımın kökünü yiyin.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

2.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    İnsanlar çocuklarına peynir, zeytin, sebze alamıyor, her gün etli yemek lüks ve şatafat içerisinde yaşam.

Zıkkımın kökünü yiyin.

TÜİK: 2019'da gençler günde bir yada daha fazla meyve tüketirken 2022'de bu oran yüzde 28'e düştü.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    TÜİK: 2019'da gençler günde bir yada daha fazla meyve tüketirken 2022'de bu oran yüzde 28'e düştü.
    meyve yeme işibence gelirle alakalı bir durum değil
    ben ve eşim müthiş meyve yeriz
    evede her türlü meyve girer
    ama bizim çocuklar meyvenin yanından geçmez soy koy önlerine gene yemezler
    çevredeki gençler ebakıyorum hepsi aynı
    meyve konusunda inanılmaz derecede ilgisizler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    meyve yeme işibence gelirle alakalı bir durum değil
    ben ve eşim müthiş meyve yeriz
    evede her türlü meyve girer
    ama bizim çocuklar meyvenin yanından geçmez soy koy önlerine gene yemezler
    çevredeki gençler ebakıyorum hepsi aynı
    meyve konusunda inanılmaz derecede ilgisizler
    Bu çocuğa ve alışkanlığa göre değişiyor, Çukurova'da meyve tüketimi normalde çok fazla ama kısmen aileler alamıyor.

Kimisi yokluktan kimisi alışkanlık olmadığından tüketemiyor.

5. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,850
    Reklam yapmayanın parası reklam yapanın cebine gider.

7. 39 senedir ABD'de yaşayan profesör:"Türkiye kadar insanlarını israf eden bir ülke dünyada yok.

Hani burada diyorlar ya 'çıkar telefonunu' diye, dünyadaki en ileri telefon şu anda 5G.

Bütün her yerde 5G var; ABD'de, Çin'de, Avrupa'da...

Peki, 5G'yi kim icat etti? 5G'yi icat eden Erdal Arıkan, Bilkent Üniversitesi'nde profesör.

Benim ev arkadaşımdı ABD'de MIT'den.

5G'yi Türkiye'de buldu, sonra Çin makaleyi buldu, 600 milyon dolar para yatırdı onun makalesine. Çin o işten yarım trilyon dolar para kazandı.Görüyor musun? Adam Ankara'da oturuyor, 5G'yi icat ediyor ve Türkiye'nin bundan haberi yok.

Çin, Erdal'ın makalesini buluyor, 600 milyon dolar yatırıyor,
    500 milyar dolar para kazanıyor 10 senede.

Türkiye'de ne pırlantalar var biliyor musun? Devlet başkanından sokaktaki halka kadar kimsenin haberi yok.

Partili değilse adamı Bilim Kurulu'na falan bile koymazlar.

Dünyanın en iyi ekonomistlerinden 3 tanesi Türk. 2 tanesi Harvard'da, 1 tanesi MIT'de profesör. Türkiye'de kimsenin haberi yoktur bu adamlardan."

https://twitter.com/i/status/1791578270476968235

Eğer doğruysa ağla güzel ülkem ağla, gerçi hayvanat bahçesi müdürü TÜBİTAK müdür yardımcısı olmadı mı?

Yine Bilim insanlarını işe alacak yetkili personel ağaç müdürü değil miydi?

1 cent'e kırk takla attığımız bu günler de 500 milyar dolar gelir elde etmiş olsaydık 80 milyon insanımızın nasıl bir hayatı olurdu?

( Bu sadece 1 tanesi, ya covid aşısını bulan Prof.Dr Uğur Şahin ve Dr Özlem Türeci vsvsv)

Düşünemiyorum! hayal bile edemiyorum! çünkü bu imkansız sebebi zaten yukarıda yazılı, sonra fakirlik doğduğun coğrafya kaderdir!

1950 yılından sonra ayağımıza gelen her fırsata tekme attık..

Bunun en büyük sorumlu çapsız siyasetçiler, bu ülkenin en büyük sorunu siyaset, sadece kendi ikballerini düşündükleri için bu kadar yoksunluk ve sefalet içerisindeyiz.

Sebep olanlar, ucuz naralar atarak kına yaksın ne tarih affeder nede kul hakkı.

8. Sn. Küçük Çiftçi;

Siz deyince Prof.Erdal ARIKAN'a baktım.

Böyle bir karşılama, böyle bir itibar görmedim.

Bu güne kadar farkında olmadığım için kendi adıma utandım, ülkemiz adına gurur duydum

Sayfa 8/29 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •