Sayfa 835/974 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon
Arama sonucu : 7787 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bence matematik bilmeyenler her konuda yorum yapmasın.

Bak bu yeşil enerji şirketlerinin hisselerinin olduğu en büyük Global ETF.

https://www.ishares.com/uk/individua...ergy-ucits-etf

Bak bu yeşil enerji TEFAS en büyük fonu.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=AOY

Ortak yanları ne? Para kazandırmıyor. Astarı yüzünden pahalıya geliyor. Para yatıranların parası sürekli eriyor. Biraz matematik.

Sloganlarla boş boş konuşan insanlar dolu ortalık. Hem bilmiyorlar. Hem ahkam kesiyorlar.
    Bu dediklerin şu anda piyasaların aşağı yukarı yönlü oynamasıyla geçerli. Biz önümüzdeki yıllardan bahsediyoruz matematikle ne ilgisi var? Birkaç postunuzda da gördüm tutturmuşsunuz bir matematik matematik ne alakası var burada?

Almışsınız oradan buradan iki hesabın linklerini, sanki yenilenebilir enerji sistemi çöküyormuş gibi bir şeyler yazıyorsunuz. Yok öyle bir şey. Şu anda hisseler kötü gidiyor veya ilk baştaki heyecan azalmış olabilir; ama genel
    trendde değişen bir şey yok.

Sizin ilk verdiğiniz linkteki adam da zaten rüzgar enerjisi güneş enerjisi bir işe yaramayacak demiyor. Heyecanlanıldığı gibi tüm enerji ihtiyacını şimdilik karşılamaktan uzak ve hala maliyetli diyor. İleride korkunç bir enerji talebi olacak, bunu bunlarla gidermek şimdilik mümkün görülmüyor, onun için uluslar bir araya gelip uluslarüstü/ toplumsam bir dönüşüm ve mutabakata varılmalı, bu sorunun üstesinden gelmek için işbirliği yapmalı diyor.

İkinci verdiğiniz linkteki hesabı takip edip yazdıklarını gerçekten ciddiye alıyorsanız siz de en aşağı onun kadar troll bir hesapsınız demektir. Baktığınız mı diğer paylaşımlarına? Akla hayale sığmayan, ilkokul çocuklarının bile güleceği şeyler. İngiltere'den her çıkan şey iyi olmuyormuş demek.

Geçtiğimiz aylarda da elektrikli otomobillerle ilgili böyle birtakım olumsuz şeyler paylaşıldı. Güncel ortam içerisinde belki yeterli tempoda ilerlemeyebilir ama gelecek hala elektrikli otomobillerin. Sadece Çin'in aşırı fazla markasının olması ve çok ucuza getirmesi, Avrupa'nın ve ABD'nin hantal firmalarını sürklase etmiş durumda.

Ama VW, önümüzdeki 5 yıl içerisinde çıkaracağı 30 yeni modelin 20'sinin elektrikli veya hibrit olacağını açıkladı. Son bir aylık dönemde de EV fonlarının getirisi hiç de fena değil.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Mercedesede mi çakmışız
    Yani çakma maybach yapmışız
    https://www.mercedesbenzaksesuar.com...gorunum-paketi

abi 381 bin tela ya itinayla çakılır

maybach amblemi

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ben tanıdım
    Üstadım siz bilirsiniz.
    Bu G.Amed, yeni bir nik ile geri döndü mü buralara?
    Buralardan kopamıyor malum.

4. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...55398528/detay

bu da maybach kartal proje aracıymış

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Üstadım siz bilirsiniz.
    tadımız kaçmasın üstadım herkesin asabı bozuk bu aralar

6. Ben daha önce uzun vadeli gümüş daha fazla prim yapar öngörümü paylaşmıştım. Burada bu öngörümle dalga geçenler olmuştu

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Ben çok uzun vade geleceği düşünerek gümüş alırdım kg kg al koy at unut. Bu elektrikli otomobili dünyada tam oturduğunda. Gümüş daha çok kullanılacak altın gümüş rasyosunda çok açılma oldu.
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Belki 70 sene sonra degerlenir, iyi fikir.

Zaten bu adam neden Saadet'e oy verdi diyordum, sende saca surulecek akil yok.
    Benim gümüş dediğim zaman benimle dalga geçen arkadaşın yorumu olay Nisan in basında oluyor.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Üstadım siz bilirsiniz.
    G. Amed abiyi tanıma teknikleri.

1. Amerikada köpek balığından denize girilmez

2. Amerikada yaşanmaz, Türkiye cennet.

3. Amerikalı kadınlar obez ve çok çirkinler.

4. Türk kızları çok güzel.

5. Bir imkan bulsam, ABD'den hemen döneceğim.

6. Ay İzmirde 6 ay Amerikada yaşıyorum.

7. Amerikan yiyecekleri berbat ötesi veya hormonlu.

8. Keçiörene hiç gitmedim.

9. 30 Yıldır Amerikadayım.

İlk aklıma gelenler bunlar piknik tüpü, bagaj hakkı ile ABD'ye 2 bavul soğan, patates götürmeler, Kayseriden Bizansa ailesinin şeyini sürmediği yer yoktur ve hepsinden han, hamam, bina, tarla, arsa kalmıştır, bunların mutlaka büyük bir problemi vardır.

Haaa... Bir de hiç bitmeyen saçma, salak soruları vardır.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 835/974 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •