Sayfa 188/208 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon
Arama sonucu : 1658 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Gelen kap haberlerinden derledigim kadarıyla şirket yurt dışında 10, yurt içinde ise yaklaşık 30 noktada olmak üzere toplam 40 noktada bu işi yapiyor.

En düşük trafik cezasi 1500 tl civarinda. Ben bir sure Elazığ da bulunmuştum orada küçük bir belde belediyesi 2 km lik bir yol icin hiz limiti uygulamasi yaptirmisti. Trafik polislerinden bir gün o 2 km yoldan belediyenin günlük elde ettigi ceza miktarini duyunca cok şaşırmıştım. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kurulumu yapan sirketin %50-50 pay aldigini duymuştum.

Bir noktadan günlük 25 cezanin kesildigini kabul ederek bir hesap yapmak istiyorum. (Yurt disinin daha karli oldugunu biliyoruz ama ben ayni sekil hesaba katacagim)

Gunluk 25×40= 1000 ceza

1000x1500 = 1.500.000 tl günlük ceza tutari

1.500.000 x 365 = 547.500.000 tl 1 yillik ceza tutari

Sirket payini %50 değil %40 kabul edelim.

547.500.000 x 0.40 = 219.000.000 tl 1 yillik Ardyz nin payina düşen miktar. Ve bu miktarin isletme maliyeti vs. son derece düşük neredeyse %80-90 kardır diye düşünüyorum. Kabaca net kara 150-200 mln tl arasında bir katki beklerim.

Şimdi burada sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim. Siz ne dersiniz hesaplamada abartı diyebilecegimiz rakamlar var mi?

Burada bu konu ilk gundeme geldiginde birisi kucumsemisti bu işi, bir diğer arkadasta hiçte kucuksenmeyecek bir iş olduğunu söylemişti. O iki arkadasinda kim olduklarini hatırlamıyorum ama kucumsenmeyecek bir iş oldugunu soyleyen o arkadaşın yorumunuda ayrica merak ediyorum. Fikrini paylasirsa sevinirim.

Bu konuyu genel kurulda sormayi düşünüyorum ama cevap alabilecegimi sanmıyorum.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sn Balıkadam,

Öncelikle bu EDS işine kafa yorup bizleri dusundurecek bir cikarimda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Ben bu EDS işini 2 hafta önce firmaya sordum..

Sorum şu idi..
    Yaptığınız EDS işlerinin cirodaki payını merak ediyorum?

Semih Bey bu konuyu arastirip geri dönüş saglayacagini iletmisti.Gecen hafta tekrar hatırlattım bu konuyu.O da henuz soramadigini ama notları arasına bunu aldığını iletti.

Diger bir sorumda şu olmuştu yine EDS işiyle ilgili..

Seçimle birlikte birçok Belediye el değiştirdi ve kamuoyunda bilinen Ardyznin daha çok Akpartiye yakın Belediyelerden EDS işi aldığı bu durumda Ardyz nin gelecekte bundan etkilenebilmesi dusuncesine sizin yorumunuz ne olur diye sordum şirkete..

Semih Bey de biz EDS işlerini çok daha uzun vadeli anlastiklarini ve ayrıca kendilerinin EDS isinde güzel işler basarmalari yani güzel referanslari sayesinde isleri aldiklarini bu EDS isinde de bu işi yapan sayili brikac şirketten biri olduklarini belirtmişti.

Bende konusu gecmisken şirketle olan gorüşmemi aktarmak istedim.Eger sorduğum soruya cevap gelirse de ayrıca burdan paylasiyor olurum.(EDS işinin cirodaki yüzdesi)

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Gelen kap haberlerinden derledigim kadarıyla şirket yurt dışında 10, yurt içinde ise yaklaşık 30 noktada olmak üzere toplam 40 noktada bu işi yapiyor.

En düşük trafik cezasi 1500 tl civarinda. Ben bir sure Elazığ da bulunmuştum orada küçük bir belde belediyesi 2 km lik bir yol icin hiz limiti uygulamasi yaptirmisti. Trafik polislerinden bir gün o 2 km yoldan belediyenin günlük elde ettigi ceza miktarini duyunca cok şaşırmıştım. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kurulumu yapan sirketin %50-50 pay aldigini duymuştum.

Bir noktadan günlük 25 cezanin kesildigini kabul ederek bir hesap yapmak istiyorum. (Yurt disinin daha karli oldugunu biliyoruz ama ben ayni sekil hesaba katacagim)

Gunluk 25×40= 1000 ceza

547.500.000 x 0.40 = 219.000.000 tl 1 yillik Ardyz nin payina düşen miktar. Ve bu miktarin isletme maliyeti vs. son derece düşük neredeyse %80-90 kardır diye düşünüyorum. Kabaca net kara 150-200 mln tl arasında bir katki beklerim.

Şimdi burada sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim. Siz ne dersiniz hesaplamada abartı diyebilecegimiz rakamlar var mi?

Burada bu konu ilk gundeme geldiginde birisi kucumsemisti bu işi, bir diğer arkadasta hiçte kucuksenmeyecek bir iş olduğunu söylemişti. O iki arkadasinda kim olduklarini hatırlamıyorum ama kucumsenmeyecek bir iş oldugunu soyleyen o arkadaşın yorumunuda ayrica merak ediyorum. Fikrini paylasirsa sevinirim.

Bu eds işini ben sormuştum ve sirket geliri yüksek bir iş demislerdi ve buraya yazmıştım bu işi beğenmeyen arkadaş için.

Hesaplamanız gayet makul. Fazlası olur eksiği olmaz. Kırmızı ışık falan da var.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

3.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Sn Balıkadam,

Öncelikle bu EDS işine kafa yorup bizleri dusundurecek bir cikarimda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Sorum şu idi..

Semih Bey bu konuyu arastirip geri dönüş saglayacagini iletmisti.Gecen hafta tekrar hatırlattım bu konuyu.O da henuz soramadigini ama notları arasına bunu aldığını iletti.

Seçimle birlikte birçok Belediye el değiştirdi ve kamuoyunda bilinen Ardyznin daha çok Akpartiye yakın Belediyelerden EDS işi aldığı bu durumda Ardyz nin gelecekte bundan etkilenebilmesi dusuncesine sizin yorumunuz ne olur diye sordum şirkete..

Semih Bey de biz EDS işlerini çok daha uzun vadeli anlastiklarini ve ayrıca kendilerinin EDS isinde güzel işler basarmalari yani güzel referanslari sayesinde isleri aldiklarini bu EDS isinde de bu işi yapan sayili brikac şirketten biri olduklarini belirtmişti.

Bende konusu gecmisken şirketle olan gorüşmemi aktarmak istedim.Eger sorduğum soruya cevap gelirse de ayrıca burdan paylasiyor olurum.(EDS işinin cirodaki yüzdesi)

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Ard 2023 de Hatay Eds işini aldı, kap haberlerinde var. Hatay Chp nindi. Ard nin hükümetle ilişkisi koca bir yalan. Aselsan ve Havelsanı geçerek bir çok ihaleyi aldı. Onlardan daha yakın değil hükümete. En iyi teklifi verirsen alırsın ihaleyi.

Şirketimiz, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile "7 (yedi) noktada giriş ve çıkışlarda 2 yönlü 18 (on sekiz) adet ortalama hız ölçüm sistemi, 18(on sekiz) noktada kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, 2 adet mobil EDS ve EDS'nin kontrol edileceği izleme odasının düzenlenmesi ve kurulumu, Sistemlerin işletimesi (yapımı, kurulumu ve sistemin işletilmesi)" işi için gelir paylaşımı modeli ile 13.10.2023 tarihinde 15 yıl süreli sözleşme imzalamıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

4.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Sn Balıkadam,

Sorum şu idi..

Teşekkürler sn Eagle dostum. Ciroya katkisini ögrenirsek cok iyi olur. Umarim tatmin edici bir cevap alabiliriz Semih beyden..

Bu işin kaymagini tam olarak olmasa bile ciddi bir şekilde bu çeyrekten itibaren yemeye baslayacagiz inşallah. Gerek Hatay büyükşehir belediyesi, gerekse Özbekistan da ki islerin kurulumu bittiyse ilk ciddi katkılar gelmeye baslayacaktır.

Ayrica Kamunun dijital dönüşümü isleride ilk ciddi katkiyi bu çeyrekten itibaren vermeye baslayacak. Dolayısıyla gecen donemlerde olmayan ancak bu çeyrekte gelir yaratmaya baslayacak iki guzel iş kolu olacak. Ardyz zaten bu işler bile olmadan her çeyrekte bir onceki seneyi katlayarak gidiyordu. Simdi bu iki yeni iş kolu umarim cirolari x2,5-3 yapar.

Maksimum 1 ay icinde bu sorularin cevabını almış oluruz. Bekleyeyim gorelim.

5.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Bu eds işini ben sormuştum ve sirket geliri yüksek bir iş demislerdi ve buraya yazmıştım bu işi beğenmeyen arkadaş için.

Hesaplamanız gayet makul. Fazlası olur eksiği olmaz. Kırmızı ışık falan da var.
    Siz yazinca hatirladim sizin oldugunuzu cok sağ olun sn kazankazan.
     Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Ard 2023 de Hatay Eds işini aldı, kap haberlerinde var. Hatay Chp nindi. Ard nin hükümetle ilişkisi koca bir yalan. Aselsan ve Havelsanı geçerek bir çok ihaleyi aldı. Onlardan daha yakın değil hükümete. En iyi teklifi verirsen alırsın ihaleyi.

Şirketimiz, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile "7 (yedi) noktada giriş ve çıkışlarda 2 yönlü 18 (on sekiz) adet ortalama hız ölçüm sistemi, 18(on sekiz) noktada kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, 2 adet mobil EDS ve EDS'nin kontrol edileceği izleme odasının düzenlenmesi ve kurulumu, Sistemlerin işletimesi (yapımı, kurulumu ve sistemin işletilmesi)" işi için gelir paylaşımı modeli ile 13.10.2023 tarihinde 15 yıl süreli sözleşme imzalamıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
    Evet bende en başından beri sizin gibi düşünüyorum. Ardyz nin adı çıktı hukumete yakın diye ama alakasi yok. Tamam kamudan guzel isler aliyor ama bunu hak ederek aliyor bencede. Eds isindeki rakipleri Aselsan- Havelsan iken Kamunun dijital dönüşüm projelerindeki rakipleri ise Turkcell ve Türk Telekom gibi devlerdi. Bunlarin hepsi zaten direkt devletin sayilir. Ardyz demek ki fark yaratabiliyor ve bu işleri aliyor.

Ayrica Eds isinde de en büyük isini CHP li bir belediyeden aldi. Umarim bir kac Buyuksehir belediyesinden daha bu tür ısler alir ve sürekli duzenli gelir getiren yuksek karli islerimiz buyumeye devam eder.

6. Bu eds lerden ceza alanların ödeme oranı nedir acaba.. Herkes mutlaka eninde sonunda ödemek zorunda.. Muayene ve noter satışlarında bu borçlar temizlenmeden işlem yapılmıyor..

7. Bilişimlerde yavaş yavaş hareketlenmeye başladı..Mia öncülük ediyor sanki.. Çok işlem hacmi oluyor mia da umarız bizdede artık 50 yolculu7ğu başlar..Çok oyalandık buralarda..

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku

Gunluk 25×40= 1000 ceza

Sn. Balıkadam.

Bu işi küçümseyen, 20 bin dolarlık iş diyen 2020 adlı kullanıcın idim sandığımızdan cokk daha karlı diyen bendim.. bunu da o zamanlar kapsamı dar bir ihalenin milyon dolarlık olduğunu görünce anlamıştım. Ardyz nin aldıklarının yanında küçük bir ihaleydi. Hesabınıza baktım. Şirketin payı işlek yerlerde, ortalama araç geçişinin yüksek olduğu yerlerde bence yüzde 30'u geçmez. Onun haricinde diğer hesaplarınız makul bence. Bunun yanısıra Hatay'da meydana gelen depremde sonra nüfusun azaldı. Kesilen cezalarda bu kadar bir artış beklemem Hatay'da

Sayfa 188/208 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •