Sayfa 857/979 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 7831 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Sn batman bu durumda sınırsız miktarda para basarak sınırsız miktarda dolar açığı verebilir.merkez bankasi bir nevi mini fed gibi davranabilir demektir yaniliyormuyum.veya sınırsız miktarda dolar toplayabilir diye de ifade edebiliriz.misal memlekete değişik yollarla bir trilyon dolar girse merkez bastığı para ile bir trilyon doları ben alıyorum verin bana diyebilir doğru mu

Tabi küçük bir sıkıntı var dolar almak için piyasaya vereceği 32 trilyon TL yi yuzde 55 le geri toplayamazsın yuzde 555 le toplamak zorunda kalır toplayamaz sa o 32 trilyon basılmış taze para ekmek fiyatını 100 liraya çıkarır falan.sistem bu değil mi.bir nevi saatli bomba yaniliyormuyum

3. Sabah borsaya giren birisinin usd nin 6 aylık kazancına eşdeğer kazandığı gerçeği ne garip.usd bugün 40 lira olacak sene sonu hesabı yapsanız bile %25 eder.borsa da ayda şu an bist30 %15 civarı kazandırıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,572
    İngiliz ne diyor,istesek doları hızlı şekilde düşürürüz,sanırım buda nebatileşmek istiyor,kkm'yi milletin kıçına soktu,ne kadar ıkınsa bile çıkartamıyor,bu sebeplen dolar topiğinde dolar dışında ne ararsan var

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn batman bu durumda sınırsız miktarda para basarak sınırsız miktarda dolar açığı verebilir.merkez bankasi bir nevi mini fed gibi davranabilir demektir yaniliyormuyum.veya sınırsız miktarda dolar toplayabilir diye de ifade edebiliriz.misal memlekete değişik yollarla bir trilyon dolar girse merkez bastığı para ile bir trilyon doları ben alıyorum verin bana diyebilir doğru mu
    aslında işin kolayı varda
    bizimkilerin aklına gelmiyo olabilir
    bu doalrı basmak çok mu zor bizim mb matba makinalarının birini bu işe tahsis etse
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    İngiliz ne diyor,istesek doları hızlı şekilde düşürürüz,sanırım buda nebatileşmek istiyor,kkm'yi milletin kıçına soktu,ne kadar ıkınsa bile çıkartamıyor,bu sebeplen dolar topiğinde dolar dışında ne ararsan var
    Buralarda tutabilmek için bir dünya dolar yaktık, düşürmek için de daha fazlasını yakabiliriz istersek tadında olmuş.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu doalrı basmak çok mu zor bizim mb matba makinalarının birini bu işe tahsis etse
    Ben de gecenlerde ayni seyi yazmistim.

Zaten ne hirsiz olduklarini dunya biliyor, gri listedesin, ABD tirlari bolucu teroriste haril haril silah muhimmat tasiyor,

Bas USD'yi. mucadele et.

Emeklinin girtlagini sikmaktan bence daha ahlaki.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bernhard Krüger Naziler buna sterlin bastırdılar, filmi bile var ve herif hakikisinden ayırt edilemeyen para basmış.

Tek sorun kağıt, paranın basıldığı kağıdın hamurunun içeriğini belirlemek imkansız.

Bu adamda tesadüfen buluyor, sterlinin kağıdında paçavra bez kullanıldığını.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 857/979 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •