Sayfa 800/858 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850 ... SonSon
Arama sonucu : 6860 madde; 6,393 - 6,400 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Alamadııııık. Mangişleri de hazırlamıştık. Düşmediiii. Bilanço kötüüüdü halbüse.
    Taktik değiştirdiler, papaz pilavı yemedi bu sefer.

Bilge adam, öğrencisine sormuş;

Eski zamanda, evlerin içinde şömine tarzı sobaların ve büyük bacaların olduğu devirde 2 hırsız bacadan içeri girmişler, birinin yüzü isle kapkara olmuş, diğerinin ise tertemiz, hangisi yüzünü siler?

"Yüzü isle kirlenmiş olan" demiş öğrenci.
    "Yanlış" demiş bilge, "yüzü temiz olan siler. Arkadaşının yüzünü siyah görünce kendisininkini de kirlendi sanar ve siler halbuki diğeri anlamaz bile kendi yüzünün isle kaplandığını çünkü arkadaşının yüzü temiz kalmıştır."

Bilge aynı soruyu tekrar sorar,
    Öğrenci bu sefer "yüzü temiz olan siler" der.
    "Yanlış" demiş bilge, "ikisi de silmez. Yüzü temiz olan, arkadaşının isli yüzünü görünce nasılsa benimki de islenmiştir, işimiz bitip burdan çıkınca silerim diye düşünür, o silmeyince diğeri de kendi yüzünün pis olduğunu anlayamaz ve o da silmez"

Bilge aynı soruyu 3. kez sorar,
    Öğrenci "ikisi de silmez" der.
    "Yanlış" demiş bilge, "ikisi de siler. Yüzü temiz olan, arkadaşının yüzünü isli görüp yüzünü silince, arkadaşı da ona bakıp kendi yüzünü siler, ikisi de silmiş olurlar."

Dördünce kez aynı soruyu sorar bilge,
    Öğrenci "Eeeeh başlayacam ama bu 2 hırhıza, ne b.k yiyolarsa yesinler, nereyi siliyolarsa silsinler" diyince Bilge Adam demiş ki "Evladım, hiç bacadan giren 2 hırsızın birinin yüzü kirlenirken diğerininki temiz kalabilir mi?" demiş ve eklemiş "Favök marjı düşmüş, giderler artmış, bilanço füme rengi isle kaplanmış, umarım en kısa sürede tertemiz, akça pakça olur rengi yine bilançonun"

Kıssadan hisse; Froto.

Ttrak ve Froto bu 2 hırsız gibiydi ama tahtacı bu hikayedeki gibi sonucu kendi istediği şekilde yaptı. Öyle desen Hayır böyle diyor, böyle desen Hayır şöyle diyor.

2.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Haklısınız. Çok doğru tespit. Ayrıca düşünün ki nominal 4 kata çıkan özkaynak EM ile yüzde 5-10 gözüküyorsa, dandirik firmaların 2024/1ç finansallarında nasıl şenlik çıkacak. Bu arada dün ilk kez yaptığım denemeyle 1237 ortalamayla verdiğimi açılışta yerine koydum, biraz daha fazla maliyet sıfır lotum da oldu. Bu işlerde sanırım en tehlikeli şey ilkinde başarılı olmak...
    Ooo çok iyi,1237 ortalamayla verilenler 1207 gibi yerine konduysa yaklaşık hisse başına 25-30 lira kar desek 100 lotta 2.500-3.000 lira. İşte bu. Sürekli ekran başında olamayanlar alarm kursunlar, hisse %2.5 yükselince bip biip ötsün telefonları ve o zaman biraz satış yapabilirler şanslarını denemek için.

Ky nın Bofa robotundan çaldığı her lot beni mutlu ediyor.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Borsa pişmanlıktır, unlu mamul yemek şişmanlıktır sözü yoksa gerçek mi?
    Ahahah kral adamsın sayın Osman bey

4. Bilanço beklendiği gibi gelmiş bence sıkıntı yok. Ama piyasada bir yavaşlama var kokusu aldım ben bilançodan. 2. ve 3ç ler de iyice belli olur.

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Taktik değiştirdiler, papaz pilavı yemedi bu sefer.

Bilge adam, öğrencisine sormuş;

Eski zamanda, evlerin içinde şömine tarzı sobaların ve büyük bacaların olduğu devirde 2 hırsız bacadan içeri girmişler, birinin yüzü isle kapkara olmuş, diğerinin ise tertemiz, hangisi yüzünü siler?

"Yüzü isle kirlenmiş olan" demiş öğrenci.
    "Yanlış" demiş bilge, "yüzü temiz olan siler. Arkadaşının yüzünü siyah görünce kendisininkini de kirlendi sanar ve siler halbuki diğeri anlamaz bile kendi yüzünün isle kaplandığını çünkü arkadaşının yüzü temiz kalmıştır."

Bilge aynı soruyu tekrar sorar,
    Öğrenci bu sefer "yüzü temiz olan siler" der.
    "Yanlış" demiş bilge, "ikisi de silmez. Yüzü temiz olan, arkadaşının isli yüzünü görünce nasılsa benimki de islenmiştir, işimiz bitip burdan çıkınca silerim diye düşünür, o silmeyince diğeri de kendi yüzünün pis olduğunu anlayamaz ve o da silmez"

Bilge aynı soruyu 3. kez sorar,
    Öğrenci "ikisi de silmez" der.
    "Yanlış" demiş bilge, "ikisi de siler. Yüzü temiz olan, arkadaşının yüzünü isli görüp yüzünü silince, arkadaşı da ona bakıp kendi yüzünü siler, ikisi de silmiş olurlar."

Dördünce kez aynı soruyu sorar bilge,
    Öğrenci "Eeeeh başlayacam ama bu 2 hırhıza, ne b.k yiyolarsa yesinler, nereyi siliyolarsa silsinler" diyince Bilge Adam demiş ki "Evladım, hiç bacadan giren 2 hırsızın birinin yüzü kirlenirken diğerininki temiz kalabilir mi?" demiş ve eklemiş "Favök marjı düşmüş, giderler artmış, bilanço füme rengi isle kaplanmış, umarım en kısa sürede tertemiz, akça pakça olur rengi yine bilançonun"

Kıssadan hisse; Froto.

Ttrak ve Froto bu 2 hırsız gibiydi ama tahtacı bu hikayedeki gibi sonucu kendi istediği şekilde yaptı. Öyle desen Hayır böyle diyor, böyle desen Hayır şöyle diyor.
    güzel anlatım Osman bey,
    froto bilanço iyi değil kabul ediyorum, ama kötüde değil vasat diyebiliriz, bu krizde bundan daha iyisi de yok, bankalar ilerde faiz düşüşlerinde bilançoları nasıl etkilir muamma..! kredi muslukları açılırsa fort hizlica telafi edecektir.

6. Kalanlara bol kar lı günler dilerim. Bir çeyrek sonra görüşmek üzere.

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    güzel anlatım Osman bey,
    froto bilanço iyi değil kabul ediyorum, ama kötüde değil vasat diyebiliriz, bu krizde bundan daha iyisi de yok, bankalar ilerde faiz düşüşlerinde bilançoları nasıl etkilir muamma..! kredi muslukları açılırsa fort hizlica telafi edecektir.
    Aracı kurumların bir lafı var ya benim için bilanço öyle: Nötr.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Teşekkür ediyorum. 2013 ve 2014 dışında yılda 2 kez temettü vermiş. Bereket versin.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Sayfa 800/858 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •