Sayfa 105/189 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. Sn keci sizde durumlar nasil ?

1-2 haftadır, 1 dak lık sistemler kötü performans gösterirken, 5 dak lık sistemler iyi performans göstermektedir, en azından bendeki sistemler.

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    BIST Duyuru.

>>>>
    Sermaye Piyasasi Kurulunun ilgili kararlari uyarinca, Borsamiz Pay Piyasasinda islem gören pay senetlerinde, islemlerin adil ve dürüst bir sekilde gerçeklesmesinin saglanmasi ve yatirimcilarin asiri volatilitenin getirdigi risklerden korunmalari amaciyla bir tedbir sistemi gelistirilmistir.

25/09/2017 tarihinden itibaren uygulanacak tedbir sistemi kapsaminda; gerekli kosullarin olusmasi halinde ilgili pay senedinde 15 gün süreyle birinci tedbir olan "Açiga Satis ve Kredili Islem Yasagi" tedbiri, birinci tedbir uygulanan pay senetlerinde volatilitenin devam etmesi durumunda ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan "Brüt Takas" tedbiri uygulanacaktir.

"Brüt Takas" tedbirinin getirilmesi durumunda, birinci tedbir olan "Açiga Satis ve Kredili Islem Yasagi" tedbiri de "Brüt Takas" tedbirinin geçerli oldugu süre zarfinda uygulanmaya devam edilecektir.

Tedbir alinmasini gerektiren kosullarin olusmasi durumunda; tedbir uygulanacak pay senedi ve tedbirin baslangiç tarihi ile tedbir süresi, ilgili tarihte piyasa kapandiktan sonra Borsamiz tarafindan Kamuyu Aydinlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulacaktir.

Saygiyla duyurulur

/////////////

böyle bir duyuru yayınlandı ama anlamadım ???

açığa satış yasaklandımı ???
    Bist30 hisseleride nasibini alir bu uygulamadan, zaten hacimsiz piyasa umarim dahada kötü olmaz (zaten parayi sert satis gelince kazaniyorduk acikcilardan ) Ve yine bazen anlamsiz haberlerde sert düşüşler olunca gün içinde tepki alimi yapardim kredili allah ne verdiyse alirdim.

Benim hoşuma gitmedi bu karar

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Sn keci sizde durumlar nasil ?
    Eylül ayı performansı +%170 seviyelerinde.
    Özellikle yeni başlayıp uğraşan arkadaşlara umut olması için belirteyim,
    5 rakamla başladığım mini portföy 7 rakamlı artık..
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

5.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Bist30 hisseleride nasibini alir bu uygulamadan, zaten hacimsiz piyasa umarim dahada kötü olmaz (zaten parayi sert satis gelince kazaniyorduk acikcilardan ) Ve yine bazen anlamsiz haberlerde sert düşüşler olunca gün içinde tepki alimi yapardim kredili allah ne verdiyse alirdim.

Benim hoşuma gitmedi bu karar

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu haber beni de ürküttü biraz.
    volatilite den para kazanıyoruz biz.
    yabancı borsaları düşünmeye başladım görünce.

6.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Eylül ayı performansı +%170 seviyelerinde.
    Özellikle yeni başlayıp uğraşan arkadaşlara umut olması için belirteyim,
    5 rakamla başladığım mini portföy 7 rakamlı artık..
    Yeni baslayanlara degil herkese umut oluyor, tebrik ediyor ve sistemin daha da detaylarini merak ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Yeni baslayanlara degil herkese umut oluyor, tebrik ediyor ve sistemin daha da detaylarini merak ediyorum.
    Saka bir yana, asil isiniz olmus sizin , inanilmaz bir getiri olusmus. Bu buyuklukte portfoyu iyi degerlendirin, ne yapacaginizi dusunun. Imkansizi basarmissiniz..

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    teşekkürler, daha önce bahsettiğim sistemin daha iyi bir versiyonunu devreye aldım. daha fazla detay konusuna girmem zor tabi
    bazı genel bilgiler vereyim.
    günlük ortalama 200 emir iletimi yapılıyor.
    tabi işlemler bölünmüş halde işliyor ama kabaca full portföyü 20 defa al-sat yapıyor gibi düşünün.
    portföy yönetimi için yazılan kodlar tüm kodların %90 ı.
    eylül ayında herhangi bir saat dilimindeki işlemlerin toplam sonucu hiç eksi olmadı.
    yani ne herhangi bir günü nede herhangi bir saati zararla kapatmadı sistem.

Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Saka bir yana, asil isiniz olmus sizin , inanilmaz bir getiri olusmus. Bu buyuklukte portfoyu iyi degerlendirin, ne yapacaginizi dusunun. Imkansizi basarmissiniz..
    robotu zaten portföyü yönetmek için yazmıştık, bundan sonrada aynı şekilde devam edecek
    robot-sistem işleri bitti benim için artık.son haliyle oldukça robust.
    belki gelişme olarak sadece ileride yabancı borsalarda uygulamaya koyabilirim.portföy büyüdükçe işler karışık hale geliyor çünkü.
    yabancı borsalara ve farklı platformlara hazırlık olarak ideal yazılımını sadece veritabanına anlık veri yazmada kullanıyorum artık. lib.cs yada user.dll de kullanmıyorum.
    strateji, portföy yönetimi ve emir yönetimi işlemleri tamamen özel bir yazılım üzerinde koşturuyor artık.
    hangi ülke-borsa, hangi yabancı kurum, hesap açma- işlem yapma ve veri terminali seçimi konularında öneriler olursa sevinirim.
    Son düzenleme : Keçi; 23-09-2017 saat: 01:22.

Sayfa 105/189 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •