Sayfa 1003/1024 İlkİlk ... 3503903953993100110021003100410051013 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 8,017 - 8,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    bahri red li banka 10 yıllık dolar için yıllık %7 den borçlandı. Şimdi dolar bir %25 koysa bu red li banka için ne kadar maliyet demek, ya da mevduat %11.5 yerine %14 lerde kalsa red li banka için ne kadar maliyet demek?

Bana göre red liye kalsa %15 te verecek. Yani o %11.5 red linin kendi isteği ve arzusu olan hedef değil.
    P O W E R P C

2.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Mağdurlardan biri oldum. Umarım sizler özel sektör bonosu alırken daha seçici davranırsınız. Başka mağdur varsa özelden yazarsa sevinirim.
    geçmiş olsun malesef özel sektör tahvillerinin böyle bir riski var.. ama bence bu enflasyon seviyesinde (%10 lar) ciddi bir zarar edeceğinizi düşünmüyorum. dahası bence faizleriyle birlikte gecikmeli olarak zaman kaybı dışında hiç bir zarar etmeden tasarrufunuzu alacaksınız (öyle umuyorum)

bu ülkede devlet iç borçlanma senetleri gasp edildi.. ve insanlar yüksek enflasyon düzeyin de reel anaparalarının 2/3 ünü kaybetti..

hemde devlet müdahalesi olmasına rağmen..

tekrar geçmiş olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Mağdurlardan biri oldum. Umarım sizler özel sektör bonosu alırken daha seçici davranırsınız. Başka mağdur varsa özelden yazarsa sevinirim.
    Seçici değil, ben şahsen hiç almam zira bu bonolar ihrac edilirken karşılığında teminat alınmıyormuş, doğası gereği bono ihraçları *açık kredi* şeklinde oluyormuş.
    Bu detayları bankacılar ve portföy yatırım şirketleri şimdi o güzel ağızlarından dökmeye başladılar.

Zaten mantıken düşününce borç isteyenin yeterli teminatı olsa banka neden elinden kaçırsın , kendi kredi verir, kendi istemediği riski ÖST'ye şutluyor peşin komisyonunu alıyor. Oh ne güzel.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Şube İzmir mi?
    Evet

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. FİBA %14,15 TL
    Dolar% 3,90
    Günlük %14

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Seçici değil, ben şahsen hiç almam zira bu bonolar ihrac edilirken karşılığında teminat alınmıyormuş, doğası gereği bono ihraçları *açık kredi* şeklinde oluyormuş.
    Bu detayları bankacılar ve portföy yatırım şirketleri şimdi o güzel ağızlarından dökmeye başladılar.

Zaten mantıken düşününce borç isteyenin yeterli teminatı olsa banka neden elinden kaçırsın , kendi kredi verir, kendi istemediği riski ÖST'ye şutluyor peşin komisyonunu alıyor. Oh ne güzel.
    senin için "kişi adına saklama hesabı " yokken dibs almış diyorlar!

7.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    senin için "kişi adına saklama hesabı " yokken dibs almış diyorlar!
    evet 20 sene evvel bir 5000 dolarlık almıştım, ama Türkiye'de değil. Ayrıca dibs değil anonim mevduattı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    P O W E R P C
    powerpc'de sanırım zaten red linin %11.5 vermediği zaman elleri titremeye başlıyor, sinir krizi geçiriyor demek istemiyor. Red li sadece 2 sene sonra bugün %7 den borçlandığı doları %11.5 usd faizinden roll etmek istemiyor. Red li TL için %15 e razı ama memleket razı değil. Buna itirazı olan yoktur sanırım.

Sayfa 1003/1024 İlkİlk ... 3503903953993100110021003100410051013 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •