Sayfa 1006/1044 İlkİlk ... 6506906956996100410051006100710081016 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,041 - 8,048 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. güzel bir yazı dizisi ders çıkarmamız gerekli.

Rakamlar kendi bildiğini okur ve ne yapması gerekiyorsa yapar;

piyasa oyuncuları, profesyoneller ve yatırımcılar da buna sebep, bahane ve çözüm üretmeye çalışır.

Rakamların arkasından

Y- eksensiz işleme/işlemsizliğe devam.

Pozisyondan çıktığında, çıkmanın verdiği rahatlıktan önce çıkmanın oluşturacağı seçeneksizlik ve ümitsizlik en büyük aşama aslında atlatılması gereken.

"Pozu kapatırsam neye yaslanacağım?"
    "Kalanla ne yapacağım?"

İşte asıl travmalar bunlar.
    Ve haklı travmalar aslında.

"Ben bildim!"

Ee noolmuş bildiysen?

Bilmen kazanmana yaradı mı?
    Ya da kazandığını korumana?
    Ya da sadece olanı korumana?

Bunlar yoksa bilme daha iyi.
    En azından kendini kandırmaz yorulmazsın.

İnsan yatırımında genelde hep kâr ettiği zamanki hayatını yapabileceklerini ve parasını hesaplar, bunun projeksiyonunu matematiğini kurar.

Çünkü doğamız gereği iyi hissetmeye ve mutsuz olmamaya programlıyızdır.

Oysa bu hayal iki taraflı olmalı.

Olası Zarar durumundaki karşılaşacağı riskleri de hesaplamalı ve kafasında bunu önceden yaşayıp sindirmeli.

İşte o zaman gerektiğinde oyundan çıkış hızlı, zamanında ve az acı verici olabilir.

Bir traderı/yatırımcıyı diğerlerinin ilerisine taşıyan formül;

(Piyasa görüşü tamamen uygulansa oluşan overall) - (gerçek işlemleri sonucu overall)

sonucunun minimuma çekebilmektir.

Aslında hepimiz olanı aşağı yukarı aynı seviyede görüyor, biliyoruz ancak asıl farkı gördüklerimizi işleme dökebilme yeteneğimiz oluşturuyor.

2.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    güzel bir yazı dizisi ders çıkarmamız gerekli.

Rakamlar kendi bildiğini okur ve ne yapması gerekiyorsa yapar;

piyasa oyuncuları, profesyoneller ve yatırımcılar da buna sebep, bahane ve çözüm üretmeye çalışır.

Rakamların arkasından

Y- eksensiz işleme/işlemsizliğe devam.

Pozisyondan çıktığında, çıkmanın verdiği rahatlıktan önce çıkmanın oluşturacağı seçeneksizlik ve ümitsizlik en büyük aşama aslında atlatılması gereken.

"Pozu kapatırsam neye yaslanacağım?"
    "Kalanla ne yapacağım?"

İşte asıl travmalar bunlar.
    Ve haklı travmalar aslında.

"Ben bildim!"

Ee noolmuş bildiysen?

Bilmen kazanmana yaradı mı?
    Ya da kazandığını korumana?
    Ya da sadece olanı korumana?

Bunlar yoksa bilme daha iyi.
    En azından kendini kandırmaz yorulmazsın.

İnsan yatırımında genelde hep kâr ettiği zamanki hayatını yapabileceklerini ve parasını hesaplar, bunun projeksiyonunu matematiğini kurar.

Çünkü doğamız gereği iyi hissetmeye ve mutsuz olmamaya programlıyızdır.

Oysa bu hayal iki taraflı olmalı.

Olası Zarar durumundaki karşılaşacağı riskleri de hesaplamalı ve kafasında bunu önceden yaşayıp sindirmeli.

İşte o zaman gerektiğinde oyundan çıkış hızlı, zamanında ve az acı verici olabilir.

Bir traderı/yatırımcıyı diğerlerinin ilerisine taşıyan formül;

(Piyasa görüşü tamamen uygulansa oluşan overall) - (gerçek işlemleri sonucu overall)

sonucunun minimuma çekebilmektir.

Aslında hepimiz olanı aşağı yukarı aynı seviyede görüyor, biliyoruz ancak asıl farkı gördüklerimizi işleme dökebilme yeteneğimiz oluşturuyor.

Sayın rosense grafikte sınırlar belli yazmışsın, üst sınır kanal alt bandı okey. Ama kanal kırılmış alt sınır neresi.

3. Mesela burada alt sınır bu gün için 7640.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Güzel temenniler için teşekkür ederim.
    imzanızda da belirtiğiniz üzere Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıldığı topiğin ize güncel gördüğüm yeni grafikleri kendime ait ve alıntı olarak topiğinize katkı sağlasam mahsuru olur mu?
    Çok memnun oluruz. Amacımız birlikte paylaşım yapmak olduğu için her türlü katkıya açığız...

Katılımınız bizleri mutlu edecektir...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Kanal altına sarktı bu iyi olmadı. Yarın için altta bir tutunacak dal 7853 lük 50 günlük ortalama ve 7852 lik aylık pivot desteği var.
    Tutmaz ise 7400
    Altta tutunacak bir dal 7852 lik aylık pivot desteği var dün günlük olarak kapanış az altında oldu ihlal diyelim.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Borsalarda ciddi bir düşüş beklentisi oluşmaya başlamış durumda...!!!

Buralardan daha aşağılara sarkması hâlinde işler zorlaşır. Dikkatli olmakta fayda var...!!!
    Daha önceki yapmış olduğum uyarıdan sonra güncelleme yapmadığımı fark ettim. Bu vesile ile grafikleri güncellemekte fayda var...

Şu anda 50 günlük ortalamada tutunma çabaları var. Fakat RRG grafikteki görüntü riskli durum sergiliyor. Ortalamalara bakacak olursak yine 100 günlük ortalama 7.223, 200 günlük ortalama ise 6.273 seviyelerinde bulunuyor. Zaman içerisinde bu seviyelerde ufak çaplı yukarı yönlü değişim olacaktır...

Fibo çalışmaları ile ortaklaşa bir yorum yapmak gerektiği zaman 7.000 seviyesinin altı en azından 6.939 seviyesi görülmelidir. Bu düşüşün ciddi bir emâresi olacaktır. Eğer ralli olarak yukarı yönlü devam edecekse, 7.559 seviyesinin altına sarkmaması lâzım...

En nihayetinde bu 7.5xx seviyesini görmemiz gerekiyor. Önce buraya bir gelelim sonra yine bakarız inşaAllah...

[

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sayın rosense grafikte sınırlar belli yazmışsın, üst sınır kanal alt bandı okey. Ama kanal kırılmış alt sınır neresi.
    Dandanakan HOCAM bolinger alt BANDINA Yakın bir bölge şu an görünen 7500 ama gelirmi hep birlikte görmek gerek ...

aksel beyin ORTALAMA ile benim grafik örtüşüyor sanki ne dersiniz ?

T/A hocamın Borsalarda ciddi bir düşüş beklentisi oluşmaya başlamış durumları

8. İKİLİ DİP TARZI BİR OLUŞUM' Ada benziyor yükseliş trendi alt bandını da kırmış tuzak mı değil mi göreceğiz

bence düşüş bitti diyebilmek için MOR zemin üzerinde yerini sağlamlaştırmalı ....

Sayfa 1006/1044 İlkİlk ... 6506906956996100410051006100710081016 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •