Sayfa 102/170 İlkİlk ... 25292100101102103104112152 ... SonSon
Arama sonucu : 1355 madde; 809 - 816 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

1. Şirketin hisse almasında sorun yok,hisseyi almasa hisse yıkılacak.Sorun şu ki hisseyi şirket alıyor,oyuncu hisseyi düşürüyor,küfürü yöneticiler yiyyor.Burada haksızlık yapmayalım.Hangi patron aldığı hissenin düşmesini ister.Netholding de durum değişik.Şirketten ve yöneticilerden bağımsız bir oyuncu var ve menfaatine göre hisse ile oynuyor.Hisse düşünce de Hande hanım ve babası itham edliyor.Güvendik inandık geldik aldık.Süreç biraz uzun olacaktır ama sonu iyi olacaktır.3.70 e 3.23 gelebilir.Şirket alım yapabilir.Ama ben olsam en dipten oyuncunun ve hisseyi bozan herkesin malını alırım.Ara duraklarda alım yaparak hissedarların tepkisini çekmem.Oyuncu basabildiği kadar bassın şirket de gelip alsın.Ondan sonra film kopar.

2.  Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    İstanbulda ikamet ettiğim yerde sermaye piyasaları ile uzamanlığı olan bir hukuk bürosuyla dün görüştüm arkadaşlar.Geri alınmış payları şirket maliyetinde ve 1 kademe üzerinde satabilirmiş geri alınmış pay tebliğine göre.Büyük ihtimal hisseyi basacaklar ve düşük fiyattan satımı gerçekleştirecekler buna engel yok.Ülkenin kredi notu konjonktürü ve pandemi bu hisseleri yabancıya satma olasılığını çok azaltıyor.4.30 u kırarsa 3.70,3.70 de kırılırsa 3.23 geleceği nokta.Şirketin hisse alması sizi yanıltmasın.2.35 den aldığında en son 1.10 indiğini bilirim.Kalın sağlıcakla…
    döviz,enflasyon,taşıma bazlı maliyet ne? kaç sene geçmiş , o fiyatlardan satılsa kimsenin itirazı olmaz zaten...

3. Benim satacağı hiç bir fiyata itirazım yok mal kendi malı istediği fiyata satabilir sadece çok ucuza satarsa talip olabilirim anca o kadar ucundan
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

4. Sunny sana tamamen katılıyorum. Holdingin hisse almasında sorun yok. Hatta iyi de yapıyor. Tahtada bariz bir el var ve hisse aşağıya gelsin diye ısrarla işlem yapıyor. Tahta her yukarı gitme çabasında abuk subuk satış yiyor. Bazı kurumlardan kaç kademe satış olduğunu ve hissenin tavanda bile kalamadığını görmüşsünüzdür. Ben de bunun şirket ve yöneticileri değil başka bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Teknikte 240 dk toplasın diye beklerken günlüğü sonra da haftalığı kasıtlı olarak ne hale getirdiğini görüyoruz. Fibo seviyelerini zorluyor ve aşağıya kırmaya çalışıyor. Allahtan holdingin alımları geliyor da belli seviyelerde tutulabiliyor. Holdinge de haksızlık etmeyelim. Her fırsatta alım yapıp tahtaya destek olmaya çalışıyor. Unutmayin dışarıda çok hisse var ve tahtayı baskılayanın elinde ne kadar hisse var bilmiyoruz. İndirmeye zorlasa bile orada holdingin beklediğini hissedeceğini düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ANADOLU KAPLANI Yazıyı Oku
    Sunny sana tamamen katılıyorum. Holdingin hisse almasında sorun yok. Hatta iyi de yapıyor. Tahtada bariz bir el var ve hisse aşağıya gelsin diye ısrarla işlem yapıyor. Tahta her yukarı gitme çabasında abuk subuk satış yiyor. Bazı kurumlardan kaç kademe satış olduğunu ve hissenin tavanda bile kalamadığını görmüşsünüzdür. Ben de bunun şirket ve yöneticileri değil başka bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Teknikte 240 dk toplasın diye beklerken günlüğü sonra da haftalığı kasıtlı olarak ne hale getirdiğini görüyoruz. Fibo seviyelerini zorluyor ve aşağıya kırmaya çalışıyor. Allahtan holdingin alımları geliyor da belli seviyelerde tutulabiliyor. Holdinge de haksızlık etmeyelim. Her fırsatta alım yapıp tahtaya destek olmaya çalışıyor. Unutmayin dışarıda çok hisse var ve tahtayı baskılayanın elinde ne kadar hisse var bilmiyoruz. İndirmeye zorlasa bile orada holdingin beklediğini hissedeceğini düşünüyorum.
    Oyuncunun şirkete garezi mi var? Para mı kazanmak istemiyor? Yıllar içinde BT elindeki payı yükseltirken, hisse geri alım programı açıklarken hiç senet üstünde baskı kurmadı mı diyorsunuz? Yanlış mı anlıyorum? Kim kendi malını pahalıya geri almak ister, basa basa eze eze topluyor işte, Geri Alım Tebliğ 16. Maddesi a bendini uygulamayacaksa yani sermaye azaltımı yapmayacaksa dün aldığı fazla kısmını elden çıkarmak için 3 sene süresi var. Vaktide naktide bol şirket onların. Bizim itirazımız sadece kendi kazanacaksa neden borsada? Tarihinde hiç temettü, bedelsiz vs var mı? Aynı şartlarla londra borsasında yada abd borsalarında işlem görebilir mi? GLYHO geri alım açıkladığında ben kağıtta idim 5,30 civarından tavana gitti sorası malum 2 liralara geriledi. Yatırımcı artık sabrının karşılığını görmek istiyor. Borsada az sayıda yatırımcı kaldı herkes kripto tarafına kaydı bu şekilde kör tuttuğunu, topal yakaladığını zihniyeti oldukça gitmeye de devam edecek.
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir. Bu işi bilsem sürekli kaybetmem

6. Arkadaslar besim ve sirket malin yuzde 90 dan fazlasini elinde tutuyor zaten. Hangi geri zekali oyuncu boyle bir tahtada asagi basmayi goze alir. Asagi basan yuzde yuz besim kumarbazi. Aksini soyleyenin niyetinden yada aklindan suphe ederim.

7. Baskı felan değil 420 milyon hisseyi elinde bulunduran adama kimse baskı kuramazsın 1.3 yılda alınan malların devri oluyor spk da seyrediyor kısaca şimdi işte bu mal devrinde ky veya herhangi bir yatırımcı aracı kurum şu bu araya girip çomak sokmazsa bu bu fiyatlardan hisse devri olacak hatta yatırımcı sayısı azaldıkça dahada aşağıya çekip devirde yapabilirler nerede görülmüş patron 1.5 milyon mal alacak fiyat aynı kalacak bu olay anca kucağa bırakmayla böyle olur

8. Mal vermeyin beyler bayanlar hatta ufak ufak tırtıklayın patronun adamlarının hissesi daha kıymetli besimin adamları da tırtıklayın Besim size mal taşıttırmakla bu parayı kazandırmaz ayrıca Besim ve adamlarından malı çıktığında piyasada olan mal çok az yani hisseniz aslında çok daha kıymetli

Sayfa 102/170 İlkİlk ... 25292100101102103104112152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •