Sayfa 102/1012 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Viop LV

1. Ural petrolü ile Brent arasındaki fark azalmış.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

FDOW... 33150 de

32850 de sağlam destek var

ordan döner yukarı trende başlar diye BİST'i getirdiler ama... TREND oluşturmayacağını düşünüp sattılar iyi fiyatlardan

YABYTKSORAN... % 2 düştü 2 günde

3. Beni en çok şaşırtan restaurantlardan birisi burası olmuştu.!

https://www.mymarinayachtclub.com/

Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    dış politika zantranç işidir.
    on beş yirmi hamle sonrasını görmedikten kelli iş görmez.
    göz ola, dağın arkasını göre.
    akıl ola, başa geleceği bile.
    Erbakanı rahmetle anıyoruz.
    Suriye ye dikkat dedi, aman dedi, siyonizma dedi,
    ama öğrencileri maalesef hocanın o derslerini iyi talim edemediler.

neyse gelelim gümüş imparatorluğuna.
    bear, boşkuştan borç istedim, adam mekanı terk etti.
    ayafısfıs zaten fıs,
    nohut, pilav olsa üstüne yatmaz,
    emlak desen yaralı parnağa şey etmez,
    bir sen kaldın bu imparatorluğu ayağa kaldıracak.
    seni sadrazam yapacam, alpere de getir götür işlerini veririz. asdasds.
    Pala yarın da böyle gomerse ek is gerekecek ellaam. Ben varım

5.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    dış politika zantranç işidir.
    on beş yirmi hamle sonrasını görmedikten kelli iş görmez.
    göz ola, dağın arkasını göre.
    akıl ola, başa geleceği bile.
    Erbakanı rahmetle anıyoruz.
    Suriye ye dikkat dedi, aman dedi, siyonizma dedi,
    ama öğrencileri maalesef hocanın o derslerini iyi talim edemediler.

neyse gelelim gümüş imparatorluğuna.
    bear, boşkuştan borç istedim, adam mekanı terk etti.
    ayafısfıs zaten fıs,
    nohut, pilav olsa üstüne yatmaz,
    emlak desen yaralı parnağa şey etmez,
    bir sen kaldın bu imparatorluğu ayağa kaldıracak.
    seni sadrazam yapacam, alpere de getir götür işlerini veririz. asdasds.
    Bir yerden sonra paranın bir hükmü yok şahit abi büyük buhranı okudum o zamanları ne olmuş deye, para buhar olunca değiş tokuşa gidilmiş,
    100 yılda bir büyük buhran oluyormuş dünyada, kaldı 7 sene, hazırlıkları yapalım bol bol buğday ekip unu ipe serelim Ayafısfıs zaten stokcu ona bişii olmaz, sen beni dinle, bi tarla al ek yetiştir sonrada ambara koy ama dikkat et ambara fare dadanmasın
    Düş dow düş
    Şırıl şırıl düş
    New York Menkul Kıymetler Borsası 1928 yılının başından 1929 yılı Ekim ayının başına kadar olan süreçte gittikçe yükseliyor ve bu da fiyat/kazanç oranının yükselmesi sonucunu getiriyordu. Ancak 3 Ekim 1929 tarihine gelindiğinde, yukarıda sayılan sebepler doğrultusunda borsanın yükselişi durmuş hatta birkaç büyük holdingin hisse senetleri değer yitirmişti. Bu kayıplar, 21 Ekim günü yabancı yatırımcıların hisse senetlerini ellerinden çıkarmalarıyla hızlandı ve “Kara Perşembe” olarak anılan 24 Ekim 1929 Perşembe günü borsa dibe vurdu. 1929 yılının fiyatlarıyla 4.2 milyar dolar yok oldu. 29 Ekim 1929 gününün fiyatlarına bakıldığında bir yıl öncesinin kârının bile yitirildiği görülür. 21-29 Ekim 1929 tarihleri arasındaki fark Dow Jones sanayi ortalamasının 328’den 230’a düştüğünü gösterir. Bu süreçte 4.000 kadar banka batmış, binlerce insanın mal varlığı yok olmuştur.

Buhranın etkilediği insanlar açlığa sürüklendi ve sebze ve meyve yetiştirip satarak yaşamaya çalıştılar. Piyasadaki para bir anda yok olduğu için insanlar ihtiyaçlarını karşılamada takas yoluna gitmek zorunda kaldı ve bir nevi değiş-tokuş ekonomisine geri döndüler. İnsanlar maddi varlıklarıyla beraber sosyal konumlarını ve ruh sağlıklarını da kaybettiler. Bunalımın etkileri II. Dünya Savaşı’na kadar yaklaşık on yıllık bir süreçte devam etti.

Krizin sanayileşmiş ülkeler üzerindeki etkileri hemen hemen aynıydı. Toptan fiyat endekslerindeki düşüş (%40,60 arası), hammadde fiyatlarının dibe vurması (%50 civarı), menkul kıymet fiyatlarının ve borsanın gerilemesi (%30,40 civarında), dünya sanayi üretiminin düşmesi (%35,45 arası), işsiz sayısındaki artış (50 milyon kişi işsiz kaldı), ticaretin dibe vuruşu (%55,80) ve iflasların çoğalması oldu.

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

6.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Beni en çok şaşırtan restaurantlardan birisi burası olmuştu.!

https://www.mymarinayachtclub.com/
    Yıl 2000, B.Rus hatun ile tatile çıktık,yolumuz Ekincik koyuna düştü,Köyceğizde iyi 1 arkadaşım vardı,misafir edeyim sizi bi akşam dedi,Ekinciğe geldi,dedi atlayın arabaya,bindik fakat yol berbat,neyse restauranta geldik,garsonların çoğu bayan,denizci kıyafetli.
    Duvarlarda K.Evren,T.Özal vb. gibi ünlü siyasetçiler,iş adamları,futbolcular ve sanatçıların fotoğrafları var.
    Meğer buraya sadece yat ile geliniyormuş o zamanlar,karadan gelen müşteri almak istemiyorlarmış yol ondan bozukmuş.

Sting ile ilk orada tanışmıştım...
    Benim hatun Oxsana ne gelirse hayır demedi,ikra,ahtapot,karides kokteyl ki normalde 1 öğün karpuzla günü idare ederdi.
    Ahhaa gece 1 gibi kalkacaz,sonunda hesap geldi arkadaşımın suratı renkten renge girdi... IQ
    Not:Karidesler mavi kuyruklu değildi.

The Police - Roxanne
    https://www.youtube.com/watch?v=3T1c7GkzRQQ

7. Hızlı teslimat işi yavaşlamış.

<<<<<<
    https://www.patronlardunyasi.com/hab...ediyor-/291758

San Francisco'dan İstanbul'a, pandemi sırasında patlayan çevrimiçi teslimat şirketlerinin kurucuları servetlerinin yok oluşunu izliyor. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre bu patlama bilinen altı milyarder yarattı ve bunlardan dördü bu statülerini çoktan kaybetti.

Aralarında Türkiye'den Getir, Amsterdam'dan Just Eat Takeaway.com ve Silikon Vadisi'nden Instacart ve DoorDash şirketlerinin kurucularının da bulunduğu bu grup toplamda 15 milyar dolardan fazla para kaybetti.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. arkadaş borç istedik paso nazihat geldi. asdasds.

20 dolar civarından ölü kedi sıçrayışı mantığıynan gümüşte lönk olunabilinir mi?
    diye düşünmüyor değilim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 102/1012 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •