Sayfa 102/369 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 809 - 816 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. Resmen çakıyorlar gibi,asla tavsiye değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Resmen çakıyorlar gibi,asla tavsiye değildir.
    Kısa-orta vadeli beklentiler bitti sayılır. Bilanço geldi, son çeyrek sürpriz bekleniyordu, öyle olmadı. Vasat olarak algılandı. Rezervler ile ilgili yeni bilgi yok. Şirketin önceki yaptığı açıklamalardan da ülkede uzun zamandır yeni rezerv bulunmadığı, çıkarılanların ve üzerine çalışılanların eskilerden gelen kaynaklar olduğu belirtilmiş. Çok kötü bir durum yok ama öyle saldırın, astronomik kar, her yer altın durumu da yok.

Kağıt da kısa zamanda 70'lerden 150'lere dayandı. Bu şartları zaten satın aldı. %100 üzeri prim yaptı. Diğer yandan, aşırı derecede dillendi. Tüm bu süreçleri biraz sindirmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Zaten yeni madenin 2022 sonuna kadar yeni altın üretimine geçmesi bekleniyor. Yani arada 2 yıla yakın zaman var. Zaman alan işler. O nedenle, buradaki yatırımcı sabırlı olmalı kanaatindeyim. Fazla heveslere kapılmadan, önümüzdeki 6 aylık süreçte 100-120 tl aralığını dahi çok yadırgamadan ama belki 130-140 aralığında uzun süre dolaşmasını da normal kabul ederek, 6 ay - 2 yıl arası bir süre biçmeli kendine. Bu süre, satmak veya almak için değil, o karar herkesin kendisine kalmış. Sadece beklemek, olacakları görmek için bu süreç gerekli. 2 yıl sonrasında tahminim o ki, şirketin ons bazında üretim kapasitesi en azından aynı bile kalsa, altın fiyatları bugünün daha üzerinde olursa, bu durum olumlu yansır. Bir de kasadaki parayı dağıtmazsa, onun faizi de iyi olacaktır.

Yatırımcı kasadaki paranın dağıtılmasını istememeli. Maden faaliyetleri çok güçlü değil. Kasadaki paranın faizi, karın 1/3'ünü oluşturuyor. Eğer madenlerdeki azalma ve verimsizlik devam ederse, önümüzdeki 2 yıl içinde bu oran %50'ye dahi gelebilir. O nedenle, kasadaki paranın içeride kalması daha iyi. Diğer yandan, yeni kurulacak olan madene 300 milyon usd harcanacağı söyleniyor. Tesis kurulumu gerçekleştirilecek, bunun kısa sürede gerçekleştirilebileceğini tahmin ediyorum, yani mesela 1 yıl gibi bir sürede. Bunun için de paraya ihtiyaç olacak. Zaten kendi başına bu 2,5 milyar tlye denk geliyor. Kasadaki paranın yarısı buraya gider. Geri kalanın da üzerine sürekli yeni karlar eklenerek faizi alınmalı düşüncesindeyim.
    ...

3. Şimdi de çark etti mal topluyorlar havası var,bakalım filmin sonu nasıl bitecek,asla tavsiye değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Garanti her gün alıcı konumunda ama takas oranı hep sabit. Birde ileri gitmeyince iyice saçmalığa dönüştü kağıt. Yani adamlar açığa satsa her gün azda olsa tahtanın haraççısı gibi bedavadan cukkayı doldurup işi bitiriyor. Haber haber.. haber bu bedavacılara yarıyor işte. YTD. Alternatif kağıt bulsam gidicem bu kağıttan.
    Zaten sen bu kağıttan çıksan kağıt rahatlar uçar.
    Aman benim kağıtlara gelme de nereye gidersen git.
    Burdaki arkadaşlar seni çekiyor ben çekemem...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

5.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Şimdi de çark etti mal topluyorlar havası var,bakalım filmin sonu nasıl bitecek,asla tavsiye değildir.
    Yanlış hatırlamıyorsam, 129.30 kapadığı günün sonrasında yüksekten açmıştı ve 1 liraya yakın boşluk bıraktı. Onu söyleyecektim 129'da boşluğu var, kapaması gerekir diye. Pek rakamdan bahsetmeyeyim dedim. Şimdi baktım oralara doğru yaklaşıyor.

Belli bir süre önce söylemiştim, yatırımcı ekran kapama yolunu seçmeli, 1-2 yıl civarı bakmamalı, psikolojisini buraya senkronize etmemeli.
    ...

6. *Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Evet, başlıyoruz sürece. Geçtiğimiz aylar bol bol pohpohlama, reklam süreciydi. Bütün Türkiye'nin ağzında Kozal vardı. Çok fazla kişi aldı.

Şimdi tam tersi bir süreç; yoğurma, can sıkma, zorlama, tatsızlık.

Bir de bu bağış konusu falan var sanırım. Bakmadım ama 50 milyon gibi bir rakamdan bahsediliyor. Biliyorsunuz, o yeni yöntem artık. Bağış, vakıf falan hikayeleri. Varlık Fonu olasılığı da negatiftir benim düşünceme göre.

Yeni dönem sabır dönemi. Herkese kolay gelsin.
    ...

8. Burda; Garanti -Tacirler- Deniz -Yatırım Finansman aynı ekip, Bugun aşagı fiyat çekme tiyatrosu oynandı. İşlem hacmi sonderece zayıf. Zaten Bıst100 de asagı harekete baslayacaktı, DAX ‘ daki hareket bizi biraz daha tuttu. Endex 1500 ün altın gelmedigi sürece sorun yok. İnanın Gurubun maliyeti 138 lerde korkacak birsey yok. Agri daki Rezerv müthiş. Yakında iyi haberler gelir. Bu bilanço çok baskılanmış, Herneyse Altın daki düşüş de fiyatı etkiliyor tabi. 127-134 tekrarlar. Ytd

Sayfa 102/369 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •