Sayfa 103/567 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 817 - 824 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Avrupadan zaman zaman galveniz getirip satan bir tüccarla görüştüm, ayda 3-4 bin ton mal alıp satıyor. Nedir durum ne olacak dedim, dedi 1-2 aya avrupa yüzünden fiyatlar 1200 dolara fırlayacak. 15 gündür görüştüklerim içinde bu tarz görüş belli eden tek kişi bu oldu. İstatistik yaparsak acaba hangisi haklı çıkacak.
    Hocam fiyattan ziyade ticaretin olabilmesinin önemini savaş ile tecrübe ettik
    Kışın durumlar böyle olduğunda ticaret ve avrupa resesyonu savaşta ki gibi ticareti vurursa
    Bizim işler yine yaş olmaz mı ?
    Az insan çok huzur

2.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    25 sene trade yaptım çok güzel paralar kazandım ama pandemi başında tam 10 sene geriye gittim. Şimdi yine trade ediyorum ama eskisi gibi değil. Trade yaparken sadece tek şey amaçlıyorum Eregl lot artırmak. Şimdi yazmayayım bilen biliyor lot sayısını zamanında öteki mahallede söyledim. Ama her türlü fırsatı buradaki lotu artırma için kullanıyorum. Trade Eregl yapmam gerek yok. Dünya kadar hisse var orada trade için uygun koşullar oldu mu dene şansını. İnsan evini barkını satıp trade eder mi etmez Eregl de benim evim barkım. Sadece sayısını artırmaya bakarım çünkü trade para kazandırır lot sayısı zengin eder. 25 sene boşa uğraşmışım pandemi sonrasındaki tecrübelerimi keşke zamanında kullanabilseydim. Şimdi inmiş çıkmış zerre umrumda değil. Resesyondu Rusya idi Cindi vs vs kardeşim bu şirketlerin misyonu nakit üretmek ve o nakdi Oyak üzerinde mensupların cebine Cash koymak. Hisse geri alımı vs o nedenle olmaz burada şirketin değeriyle ilgilenmiyor yönetim. Yarın yüksek temettü ilan ederim geri alımı piyasa yapar diyor parayı hissedarlara veririm onlar ne yaparsa yapsın diyor. Yaş 48 halen aktif çalışıyorum temettü üzerinden nakit akışına ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyacağım hazır fiyatı uygunken ben kovayı doldururum.
    Fiyat önemli değil, sadece lot sayısı önemli temettü vs. diyenleri dövüyorlar burada. Bilin istedim

Bu arada yazdıklarınıza katılıyorum.

EDİT : Pardon burası İSDEMİR sayfasıymış. Ereğli sayfasında dövüyorlar.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku

EDİT : Pardon burası İSDEMİR sayfasıymış. Ereğli sayfasında dövüyorlar.
    Demir ile mi?

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Hocam fiyattan ziyade ticaretin olabilmesinin önemini savaş ile tecrübe ettik
    Kışın durumlar böyle olduğunda ticaret ve avrupa resesyonu savaşta ki gibi ticareti vurursa
    Bizim işler yine yaş olmaz mı ?
    parası olanda olmayanda yaz aylarında tatilde, eylül gibi tatil biter ve herkes işinin başına döner, demirin en iyi dönemi eylül nisan arasıdır. ülkemizde secim ekonomisi başladı, kredilere ulaşım esnetilecektir.

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Demir ile mi?
    Allah ne verdiyse, klavye delikanlılığı serbest nasıl olsa. sonra insanın yazası gelmiyor.
    Neyse her görüşe saygımız var. Yeter ki saygısızlık yapılmasın.

6. Sn. Mr Steel siz Vhisak Bey misiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    para ile ereğli alan bir benim heralde
    Allah izin verirse, bir keder bir mani olmazsa, minimum temettü ile bu dönem 21406 lot isdemir alabilirim. tekrar çalıştığım için alma ihtimalim çok yüksek. bileşik getiri satranç tahtası gibidir. başı ve sonu değil, ortası önemli. ilk kareye 1 buğday, diğerine 2, üçüncüye 4 ve katlarını eklerseniz, satranç tahtasının en son karesinde 1 çuval buğday oluyor. Bir gün herkes parayla senet alınmaz diyecek.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Demir ile mi?
    Ereğli seni her türlü dövüyor fedoramca ayakta kalabilirsin ölümcül yumruğu sen atacaksın

Sayfa 103/567 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •