Sayfa 1032/1044 İlkİlk ... 325329329821022103010311032103310341042 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,249 - 8,256 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

XU100...

Ters köşe bir hareketle tekrar yukarı okunu yakmayı başardı...

Boşluk bırakarak gitmesi ve osilatörün henüz onay vermemiş olması şüphede bıraksa da sisteme uymak adına güzel bir işaret gelmiş oldu...

Benim beklentim doğrultusunda gerçekleşmeyen bir hareket yaşadık. Beklenti de bulunmak güzeldir ama olaylar tersine gelişiyorsa "oluşana uymak" gerekir...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. XU100 Günlük usd/try Mavi çizgi çalıştı altına inme di şimdilik. Mavi altında yeşil çizgi 2.57 usd.
    2.80 usd üzeri kaldıkça 2.84 usd rakamını takip.
    Yukarı ataklar devam ederse üstteki siyah trend 3.17 usd civarlarına gideceğini düşünüyorum.

3. T/A hocam size katkı vermek adına düşüş derinleşme ihtimâli ARALIK sonuna doğru tehlike geçmiş değil. yiğit beyin GRAFİĞİ katkı sağlar mı?
    Kocaman bir OBO sağ omuzu oluştu oluşacak. (temkinli olmanız adına bu sadece durum tespitidir)...

4. Lütfü hocam senin bu dengesiz vakıfın ne yaptığı, ne yapmak istediği muamma.
    Siyah trend üzeri haftalık kapanış yapamadı, günlükte üzerine ataklar yapsa da bunlarda yukarıda 18.08 lik fibo ya takıldı.
    Bastı aşağıya iki haftadan fazlada yatay testereye soktular hisseyi 1. kanal alt bandına geldi.
    Buradan dönmeli artık diye düşünüyorum.

5. Ellerine sağlık hocam,

Tahtalar maalesef başındakiler kadar dengesiz, en kibar şekilde böyle ifade edilebilir, yoksa indir bindir talimatla tahta yapıyorlarmış gibi duruyor diye yazardım ama yazmıyorum

İşlemde yapmıyorum ama o kedi buraya gelecek, 2 yıl tutayım diye almıştım ama 2 yıl doldu geçti inşallah bir 2 yıl daha bekletmez yoksa kazandığımız paraları yiyecek dişimiz kalmayacak (:

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Lütfü hocam senin bu dengesiz vakıfın ne yaptığı, ne yapmak istediği muamma.
    Siyah trend üzeri haftalık kapanış yapamadı, günlükte üzerine ataklar yapsa da bunlarda yukarıda 18.08 lik fibo ya takıldı.
    Bastı aşağıya iki haftadan fazlada yatay testereye soktular hisseyi 1. kanal alt bandına geldi.
    Buradan dönmeli artık diye düşünüyorum.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    T/A hocam size katkı vermek adına düşüş derinleşme ihtimâli ARALIK sonuna doğru tehlike geçmiş değil. yiğit beyin GRAFİĞİ katkı sağlar mı?
    Kocaman bir OBO sağ omuzu oluştu oluşacak. (temkinli olmanız adına bu sadece durum tespitidir)...

TOBO net değil ama yine kesin olmaz diyemem...

Yatay piyasada, özellikle de Bollinger Band daralmaya başladığı zamanlarda ve bu aralıkta hareket ettiği durumlarda sistemler çok fazla hata yaparlar. En sağlamı bir yöne kırılım olduğunu görmeyi beklemektir...

Şu anda çok kısa vade yukarı yönlü bir kırılım mevcut. O nedenle çok kısa vade bu durumu böyle değerlendirmek gerekir. Normal kısa vade içinse 8.400 seviyesini geçmesini beklemek gerekir... Senin TOBO için en ideal seviye buralar...

Orta vade içinse, 8.562 seviyesinin üstünde kalıcılık aranmalıdır...

Teknik Analiz öle bir şey ki, ömrümüz hep bir şeyleri beklemekle geçer. O nedenle risk/kâr analizi yapıp aksiyon almak gerekir...

Yoksa:

- Ya alır bekleriz, ya satar bekleriz ve hep hareketsiz dururuz...!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    ....

.... yoksa kazandığımız paraları yiyecek dişimiz kalmayacak (:
    Lütfü abi iyiki beyazatlı uğramıyor. Yoksa sizi de makaraya sarardı deyyus
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 1032/1044 İlkİlk ... 325329329821022103010311032103310341042 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •