Sayfa 104/1013 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Esasen konuşsunlar da aman ha icraata geçmesinler..

Yoksa onların parası bizim sonumuz olur..

yok yok sorunumuz olur..

Trump bak kardeşim benim mal ticaretinden açığım esasen yıllık 500 değil 800 Milyar $'dır...ihraç edilen hizmetler bedeli(fazlası) 300 milyar$'ı düşersem ticaret açığım ancak 500 milyar dolara düşüyor diyor..

Benim anladığım: deli etmeyin adamı, koyarsam gümrük vergisini dolar kıtlığı neymiş görürsünüz diyor..

Ha birde şirketlere vergi indirimi vardı..milyarlarca doları ABD'ye çekecek..
    Bugün, konuyla ilgili:

Ross: Sınır Vergisi Ayarlamasını Görüşüyoruz

ABD Ticaret Bakanı Ross, son dönem alınan kararlar hakkında bilgi verdi

ABD Ticaret Bakanı Ross, Sınır vergisi ayarlamasının kaderinin henüz belli olmadığını ama sınır düzenlemeleri açığı dengelemek için güçlü bir araç olduğunun altını çizdi.

Ross, İthalat kısıtlamasında daha da güçlü olacaklarını dile getirdi.

Ross, Çin ile henüz ticaret konusunu görüşmediklerini söylerken ,”Ticaret konusunda daha agresif olacağız, daha iyi anlaşmalar yapacağız”dedi.
    ABD'nin bu kadar dış açığının doları değersiz yapmayla falan giderilemeyeceği daha önce belirtilmişti..şayet ciddilerse sınır vergisi koymaktan başka çareleri yok..sınır vergisi konulduğu anda ise global piyasalara daha az dolar girmeye başlayacağı net..

Dolara ihtiyacı olanlar ne yapacak..özellikle de Ağustos böcekleri!!

2. Sn.rumenigge bir psikoloğa görünün param yok diyorsanız ben yollayacağım söz rahat bırakın şu sayfayı....

Daha uzun yazmıyorum çünkü laftan anlamıyorsunuz, kusura bakmayın eğriye eğri doğruya doğru...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3. valla son 3 yılda dolar bazlı paramı 3 katına çıkardım ama son hafta borsa yükselmesine rağmen 2,5 katına düştü hangi hisseye girdiysem elimde patladı bu akşam itibariyle çıkma vakti geldiğini anladım ve çıktım
    hangi hisseye baksam düşüyor sadece bir kaç hisse çıkar gibi gözüküyor gözüm korktu
    artık dolara girmek en mantıklısı diye düşünüyorum en az 1 sene porföyün %90 dolarda gerisini ara ara hisse senedinde değerlemeyi düşünüyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

4. 15 yıldan beri borsalardayım ama son 7 8 yıldır benim uykularım hiç bir şekilde kaçmamıştır (2009 yılı) aldığım pozisyonlardan ötürü
    ama bu son 1 hafta uyku uyuyamadım doğru düzgün.
    bu akşam rahat uyucam nakitteyim oh be....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

5.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    kusura bakmayın arkadaşlar amerikan parası şimdiye kadar hiç almadın çok kar yapacağımı bilsem de ülkem adına bundan sonra da asla almam emperyalizme özellikle dolara vatanım adına karşıyım
    Edit:Dolara karşı olmam şimdi değil yani çook eskilere dayanıyor
    dolar almıyorsan CHF al. faizi yok zaten,kasada saklarsın. şimdi CHF yede bir kulp takma lütfen,tertemiz para

6. ülkeyi yöneten insanın şahsi döviz hesabı olması kadar ülke itibarını düşürücü bir şey olabilir mi..?

kendi yönettiğin ülke parasına güvenmeyip, döviz bulundurmak bile çok ayıp bir olay, meblağ önemli değil

başkanlık istiyorum lakin kendi yönetim becerime güvenmiyorum başka nasıl ifade edilebilir..?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    arkadaşlığa takmayın tik oluştu bende kimi görürsem ekliyom ve tüm arkadaşlık tekliflerini kabul ediyorum
    seviyeli fikri iletişim önemli buna türkiyenin ihtiyacı var tıpkı dolar emparyalizmine karşı direnişe ihtiyaç olduğu gibi
    Reddederken yanılmamışım...

Son derece mutlu oldum...

Tik oluşmuş...

Nedense teklif ayhan'a ve bana...

Tesadüf.

Ya da senin deyiminle tik...

Özel imalatsınız siz Ak troller..

Korkulur sizden. Pes.

arkadaş sayıma bakarsan durumu anlarsın
    Özel imalatsınız siz Siyah troller..

Sayfa 104/1013 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri