Sayfa 1042/1049 İlkİlk ... 42542942992103210401041104210431044 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 8,329 - 8,336 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. 200 haftalık ortalamaya yapışmışız...

Bist yetmedi burda da basıyorlar
    Fazla zamanımız kalmadı tahminen bir bir buçuk yıl, sarkarsa da sorun değil benim açımdan, faiz artırım süreci veya yüksek faiz ortamı ne kadar uzarsa çıkış da o denli sert olacaktır.
    Not: sadece btc ve ether
    Altlara boğada bakarız, şu an para sıfırlama yeri sadece.
    Şahsi kanaatlerimdir.
    Selamlar

3. 200 haftalık ortalama grafiğine biraz yakından bakalım.

cuma gifleri yeni

11 mayıs 2020'deki 3. halving'de yine mavi renklerdeyiz (200 ortalamaya çok yakınız)

halvingden sonra 7 ay yine ortalamaya yakın seyrettikten sonra kopuş başlamış.

halving zamanı 9700 - 10k usd civarından 69k usd zirvesine koşmuş. çok iyi hatırlıyorum uzunca bir süre 58k'da sabit kalmıştı. hatta Twitter'da 58k gang mahlaslı, bu 58.000'de takılma olayının geyiğini çeviren amerikalı bir ekip vardı.

deniz buraları okuyorsan ses et aslanım

Bence halvinge gelmeden önce 60k'ları geçmeli, halvingle beraber 200-250 k aralığı, arada bir 120-130k'lara kadar bir geri çekilme sonra geri geliyor diyerekten Kasım seçimlerine doğru yeniden milleti mallandırma ve 250k aralığı sonrası malum.
    Ralli sonu dibi tahminimce 60k'lar olabilir.
    Ama piyasa bu, bende zaten tamamen hayal kuruyorum, elimde hiç bir veri yok
    3 yıldır çantada 60'tanda 30'dan da 15'den de aldım.

5. benim halving sonrası (2025-2026 için) fazlasıyla umutlu olma sebeplerim şunlar:

1. Küçük yatırımcı tarafı: 2020'ye nazaran bitcoin veya hisse al sat'ı yapan ve kriptoda/borsada rallilerin ne kadar karlı olduğunu yaşarayarak gören çok fazla kişi var.
    sadece Türkiye'de başlıca kripto borsalarında 5m üzeri kullanıcı var ve bu durum dünyada da farklı değil.

yani perakende kullanıcı tabanı çok genişledi, olası bir ralli ciddi fomo'ya sebep olabilir

2. Kurumsal yatırımcılar: blackrock, vanguard, ark invest vb. tüm dev kuruluşlar etf peşinde. er ya da geç amerika'da etf kabul edilecek. kurumsallar ve fonlar tek tuşla btc varlığa sahip olabilecekler. dev para kütleleri bunlar.

3. Regülatörler: farkettiyseniz çin btc yasaklamış, hindistan minerları kurşuna dizmiş şeklinde keriz silkeleyici haberler artık yok. regülatörler bu varlık sınıfını kabul etmiş durumda ve global bir regülasyon çerçevesi 2025-26'da tamamen netleşmiş olabilir.

4. Bitcoin fundamentals: bütün bunlarla beraber halvingden birkaç ay sonra arz tarafındaki düşüşün iyice hissedilir olmasıyla (blok başına 3.125 BTC, günde 450 BTC üretilebilecek) 100k psikolojik barajını epey epey coşkuyla overshoot ederiz gibi geliyor.

yatırım tavsiyesi değildir, şahsi fantazyalarımdır.

6. Dünya piyasalarındaki gevşemelere yine ayak uydurmaya devam ediyor BTC. Halving öncesi ne kadar daha bunu yapacak ve yapmaktan ne zaman vazgeçecek ben bunu takip ediyorum

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Bence halvinge gelmeden önce 60k'ları geçmeli, halvingle beraber 200-250 k aralığı, arada bir 120-130k'lara kadar bir geri çekilme sonra geri geliyor diyerekten Kasım seçimlerine doğru yeniden milleti mallandırma ve 250k aralığı sonrası malum.
    Ralli sonu dibi tahminimce 60k'lar olabilir.
    Ama piyasa bu, bende zaten tamamen hayal kuruyorum, elimde hiç bir veri yok
    3 yıldır çantada 60'tanda 30'dan da 15'den de aldım.
    altcoin yok mu sepette?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    altcoin yok mu sepette?
    Yok altları bayağı bir süre önce btc ve ethere çevirdim, elime geçenlerle de btc ve ether topluyorum sadece, boğa başladığında altlara geçiş için fırsat olacaktır diye düşünüyorum.
    Zaten 8-10x bana yeter de artar

Sayfa 1042/1049 İlkİlk ... 42542942992103210401041104210431044 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •