Sayfa 105/1005 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Bazen sonrasına sonra bakarız deniyor, baştan bir miktar düşünmek lazım. mesela evlilik amacı ile birine yaklaştın o da evliliği hedefledi en kötü ihtimal cicim ayları geçti sonra sıkıntı başlıyor genelde.

Ha evdeki plan çarşıya uymayabiliyor en azından önceden ancak bu kadarını düşündük denip çok da pişanlık duyulmaz.

Hayatın amacı insanı doğduğuna pişmak etmek, ne kadar erken uyanırsan kafa o kadar rahat oluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Memlekette kaliteli komplocu kalmadı Mahir Kaynak, Aytunç Altındal vs ahirete göçtü. Onlar bir şeyler söylüyordu.

Mahir Kaynak kim yaptı ona bakmayın olaylarda sonuçlar kimin lehine kimin alyhine ona bakın o şekilde analiz edin diyordu.

Soğan kabuğu gibi kademe kademe rekabet çekişme mücadele var. Bir üst kademdeki rekabet bir alt kademedekinden farklı oluyor gibi. O yüzden Ying Yang teorisi ortaya çıkmış olabilir.
    toplumsal rekabete alt/üst kimlikler koyarak bir kast sistemini dayatmamak gerekir, yönetimler ne kadar şeffaf olursa bahsettiğiniz üzere ''Soğan kabuğu gibi kademe kademe rekabet çekişme mücadele'' kavgaya dönüşmez,..işte o zaman cumhuriyet üzerinde bir demokrasi işler ve gelişir,..

ancak tersinde ne kadar saklarsan o kadar çaba ile yönetmek zorundasındır,..yönetmek günün birinde yönetememektir,....

yani üst akıl, alt akıla malum olduğunda, saklanılan açığa çıktığında, mızrak çuvala sığmadığında sonuç rekabetten çıkar,..

o nedenle yönetimlerin şeffaf olması mutlaka ve gereklidir,..bilgiye dahil olan her konu ynı zamanda rekabeti başlatır ve kavgayı reddeder..

mesela burada Meclis Başkanı Numan Kurtuluş çıkıp bu benim kendi şahsi düşüncem veya şu nedenle söyledim diyebilmeli,..ama sanmıyorum ki desin,

kaldıki bu muhalefet ve iktidar partilerince buna DEM(o zamanki adı BDP) de dahil daha önceden konuşlumuş ve maddeler tek tek ele alınmış bir konu,.Sayın Ariston bir komplo yok,
    çuval ve mızrak var,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

3. İşte ben tanrı, üst akıl tanımam ben insanım insan tarafındayım diyen kişileri bulmak gerekiyor.

Ben malesef Tanrı tarafındayım o yüzden objektif sentez yapamıyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. çuval=6.5 CENT,
    mızrağı bilemiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    İşte ben tanrı, üst akıl tanımam ben insanım insan tarafındayım diyen kişileri bulmak gerekiyor.

Ben malesef Tanrı tarafındayım o yüzden objektif sentez yapamıyorum.
    haklısınız sayın Ariston ancak o konuda insanlık konusunda olanaklarımız maalesef çok sınırlı,
    o nedenle ''bir daha gel Samsundan sarı saçlım mavi gözlüm'',..bu yüzden denliyor olmalı, algı böyle,..
    bir tane Cumhuriyetimiz var, gidecek yerimiz yok,..biz herkesi aldık doldurduk ama bizi kimse almaz düşüncesi bende hakim,..vatanımıza milletimize yurdumuza sahip çıkalım,..

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    çuval=6.5 CENT,
    mızrağı bilemiyorum

6.5 cente hikaye gerekiyor,...borsayı öne koyarak madem,..
    iş o hale geldi ve dayandı,..bkz grafik

bunun motor gücü maalesef sıcak para olacak duruyor,
    öyleyse sıcak parayı buraya getirebilecek nedenler ne olabilir araştırıp bulabilmek gereklidir diye düşünüyorum,..
    bu zamana kadar sıcak parayı çekmeyi başaramayan nedenleri hepimiz hemen hemen yaşadık ve biliyoruz,..doldurduk olmadı, aldık olmadı, para verelim dedik olmadı, taviz verdik olmadı, oyladık yine olmadı,

yoksa yok

7. Gayrimenkul fiyatlari genel olarak REEL anlamda dususte olabilir ama istisnalar var oda yabancilarin cok alim yaptigi yazlik bolgeler. Ornek Bodrum ve genis cevresi, Istanbulda yabancilarin alim yaptigi semtler.

Dolar cinsinden fiyatlar hala artiyor. Ama evet istisna.

8. İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, "terör saldırısı tehlikesi nedeniyle" Türkiye'ye seyahat edilmemesi uyarısında bulundu.

Sayfa 105/1005 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •