Sayfa 109/1000 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Evet, Benim anladığım İMF, Sayıştay gibi tüm harcamaları yayınlamak zorunda zaten borç veren ortaklara . Bu yüzden hovardalık yapılamaz, yapılırsa da kredi dilimi gelmez .

İMF ile beraber atıyorum 100 milyar dolar gireceği vaat edildi dolar çakılır mi acaba ? Arjantin ' de İMF den sonra da yükselmeye devam etmiş dolar . 200 1 ' de önce yüksilmiş sonra stabil kalmış.
    Cari açık için İMF yüksek kur isteyebilir mi acaba ?
    Hoş, bizimkiler IMF' yle atışıp dururlar ve her atışmada dolar zıplar. Yahut her fırsatta faiz indirmeye çalışırlar.
    Aklımda deli sorular ... YTD
    Mevcut iktidarın IMF ile anlaşması imkansıza yakın. İmkansız diyeceğim ama diyemiyorum. IMF acı reçete içirir bunun siyasi karşılığı olur da olay sadece acı reçete değil. KÖİ ler, inşaat rantiyeleri, sosyal yardımlar, Suriyeliler, banka ve şirket bilançoları, bilmediğimiz, duymadığımız ve görmediğimiz herşey gün yüzüne çıkar. Her şeye müdahale gelir. Halkı IMF e ikna etmek sorun değil o en kolayı. Sorun IMF gelince başlar. Adam geliyor ofisini Hazine ve Maliye Bakanlığının tam ortasına kuruyor.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Mevcut iktidarın IMF ile anlaşması imkansıza yakın. İmkansız diyeceğim ama diyemiyorum. IMF acı reçete içirir bunun siyasi karşılığı olur da olay sadece acı reçete değil. KÖİ ler, inşaat rantiyeleri, sosyal yardımlar, Suriyeliler, banka ve şirket bilançoları, bilmediğimiz, duymadığımız ve görmediğimiz herşey gün yüzüne çıkar. Her şeye müdahale gelir. Halkı IMF e ikna etmek sorun değil o en kolayı. Sorun IMF gelince başlar. Adam geliyor ofisini Hazine ve Maliye Bakanlığının tam ortasına kuruyor.
    Gün yüzüne çıkan o kadar çok şeye tepkisiz kaldı bu millet . Baksanıza Sayıştay ' ın belediyeler hakkındaki raporlarını okuyan , konuşan kaç kişi bulabilirsiniz.
    Hükümetin halkı inandıramayacağı ne varki.
    Bu yüzden ben hükümetin ne dediğine halkın ne düşündüğüne değil de hayatımın nereye gittiğine bakmaya çalışıyorum.
    Size katılıyorum anlaşmamak için her şey denenecektir ama ya anlaşırsa dolar ne olur? YTD

3. Fed tokatliyor dolari yine
    Fed Kaskari Fed faiz arttirimlarina ara vermeli

Fedci enki vardi

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Gün yüzüne çıkan o kadar çok şeye tepkisiz kaldı bu millet . Baksanıza Sayıştay ' ın belediyeler hakkındaki raporlarını okuyan , konuşan kaç kişi bulabilirsiniz.
    Hükümetin halkı inandıramayacağı ne varki.
    Bu yüzden ben hükümetin ne dediğine halkın ne düşündüğüne değil de hayatımın nereye gittiğine bakmaya çalışıyorum.
    Size katılıyorum anlaşmamak için her şey denenecektir ama ya anlaşırsa dolar ne olur? YTD
    Buna cevap verebilecek ekonomi eğitimim ya da finans eğitimim yok ama Atilla Yeşilada yerelden sonra IMF gelirse 2019 sonu 6-6.20 arası kapar dola kuru diyor.

5. Bu forum ilk acildiginda dxy 102 lerdedi
    Dolar icin iki kabus fed ve trump
    burdan dolara hep darbe gelir gelecek de demistim
    Bu 10 yillikci enki ve bikac kisi masal okuyordu.
    Yine sasirtmadilar.
    Dolarin iki yoldasi akp mhp kabuslari trump ve fed
    Buna gore yol belirleyin hep

6. CFR'de, Eylül ayında, şöyle bir makale çıkmıştı. Could A Coalition of the 'Friends of Turkey' Ride to Turkey's Financial Rescue? CFR, Türkiye'nin yaklaşık 50 milyar dolara ihtiyacı olduğunu hesaplamış. Bu yazıda, yardım kaynağı olarak IMF, Çin ve Avrupa çeşitli gerekçelerle elendikten sonra, Rusya+Katar ortaklığının Türkiye'ye yardım etmesi ihtimalinin yüksek olduğu değerlendiriliyor. CFR, Katar diye yazmış, ben ABD diye anladım. CFR konuyla ilgilendiğine göre, işin jeopolitik bir tarafı da olabilir.

7. Rusya+Katar ortaklığının ne gibi kemer sıkma önlemleri isteyeceği belli değil. Ancak, eğer Katar=ABD denklemi doğruysa, IMF'den çok farklı isteklerle gelmeyebilirler. İşin sekreteryasını da McKinsey gibi bir kuruluş yapsa, IMF'ye gitmeden, IMF'ye gitmiş oluruz!

8. İmf nin gelmesi durumunda Yunanistan dan beter bir tablo ortaya çıkar.. hükümetin elindeki bütçe kartı gider.. siyaseten akp biter..Ayrıca tüm bunlara rağmen akp imf ye razı olsa bile; akp nin milleti imf reçetesine ikna etmesini pek mümkün görmüyorum.. imf ancak iktidar değişikliği olursa mümkün..

O kadar para nereye gitti neden yine dış güçlere el açar hale geldik diye sorar bu millet ..

Sayfa 109/1000 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •