Sayfa 111/1000 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 881 - 888 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    diğer seçeneklerin arasında ünlü menkul enteresan geldi. komşum ünlü menkulde çalışıyor. önerir misiniz gerçekten.
    Önermem için mali durumlarını bilmem lazım, malesef bilmiyorum. Ama aklımda soru kalmasın diyorsanız aldıktan sonra güvendiğiniz kuruma virman yapın. Kendi komisyonunu alıyor nasılsa Eurobond'u nerede tutacağınız onu ilgilendirmez. Virman da normalde ücretsiz.

Saygılar.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    diğer seçeneklerin arasında ünlü menkul enteresan geldi. komşum ünlü menkulde çalışıyor. önerir misiniz gerçekten.
    burada şu soru işaretim söz konusu.. diyelim 75k dolarlık hazine eurobondu aldım ünlü'den.. elindeki hazine bondlarından bana sattı.. mr ünlü de bir gece ansızın pılıyı pırtıyı toplayıp bolivya'ya uçtu.. benim komşu da linkedinden iş aramaya başladı.. benim 75k dolarlık eurobond bolivya'da mı yoksa euroclear'da mı olacak?

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Önermem için mali durumlarını bilmem lazım, malesef bilmiyorum. Ama aklımda soru kalmasın diyorsanız aldıktan sonra güvendiğiniz kuruma virman yapın. Kendi komisyonunu alıyor nasılsa Eurobond'u nerede tutacağınız onu ilgilendirmez. Virmanda normalde ücretsiz.

Saygılar.
    ben yazarken siz bir çözüm yazmışsınız .. ama.. 200k nominal altı virman mümkün mü peki? başka bir deyişle, şahsım adına kayıtlı oluyor mu ki bu ünlü'nün kendi portföyünden aldığım 75k lık pay?

4. 2-3 bin TL komisyon vericez gibi duruyor.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ben yazarken siz bir çözüm yazmışsınız .. ama.. 200k nominal altı virman mümkün mü peki? başka bir deyişle, şahsım adına kayıtlı oluyor mu ki bu ünlü'nün kendi portföyünden aldığım 75k lık pay?
    açıkçası mantığım şöyle diyor..

200k lık alımı kim yapıyorsa (işbank,ziraat,ünlü vs) euroclear'da eurobondun sahibi o görünür. biri bunu alıp bölüştürüp komisyonla başkalarına satıyorsa kendi iç defterlerinde tutar bu hesabı, euroclear'ı ilgilendirmez.. eurobondun euroclearda sahibi yine 200k yı bastırıp alandır. yanılıyor muyum?

yoksa bu küçük payların sahiplerinin bilgisi tek tek euroclear'a geçiliyor mu? (ki hiç sanmıyorum)

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    burada şu soru işaretim söz konusu.. diyelim 75k dolarlık hazine eurobondu aldım ünlü'den.. elindeki hazine bondlarından bana sattı.. mr ünlü de bir gece ansızın pılıyı pırtıyı toplayıp bolivya'ya uçtu.. benim komşu da linkedinden iş aramaya başladı.. benim 75k dolarlık eurobond bolivya'da mı yoksa euroclear'da mı olacak?
    Ünlü olarak konuşmayalım herhangi bir kurum düzgün bir şekilde iflas ederse siz de sahipliğinizi kanıtlıyorsanız, bir şey olmaz benim görüşüm. Ancak adam imzanızı taklit edip malı satarsa durum farklılașır.
    Virman da alt limit diye bir şey olacağını sanmıyorum.

Saygılar.
    Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    açıkçası mantığım şöyle diyor..

200k lık alımı kim yapıyorsa (işbank,ziraat,ünlü vs) euroclear'da eurobondun sahibi o görünür. biri bunu alıp bölüştürüp komisyonla başkalarına satıyorsa kendi iç defterlerinde tutar bu hesabı, euroclear'ı ilgilendirmez.. eurobondun euroclearda sahibi yine 200k yı bastırıp alandır. yanılıyor muyum?

yoksa bu küçük payların sahiplerinin bilgisi tek tek euroclear'a geçiliyor mu? (ki hiç sanmıyorum)
    Hukukçu değilim ama biraz bilgim var, diyelim sizin bilginizi Euroclear'a bildirmediler ve sonra herhangi bir kurum iflas etti. Bence sahipliğinizi kanıtlıyorsanız biraz daha zor olur ama yine hakkınız korunur, çünkü önceden paylaştığım grafikte görüleceği üzere Euroclear nihai hak sahibi olarak sizi görüyor. Batan kurum usulsüzlük yapmıştır adınızı bildirmeyerek, bu sebeple hakkınız bakidir.

Saygılar.
    Son düzenleme : Epicurist; 28-12-2018 saat: 23:23.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    diyelim sizin bilginizi Euroclear'a bildirmediler...
    Euroclear nihai hak sahibi olarak sizi görüyor. Batan kurum usulsüzlük yapmıştır adınızı bildirmeyerek, bu sebeple hakkınız bakidir.
    benim sorum da bu zaten.. bunu bildirme zorunlulukları var mı? x menkul ya da tayyarbank olarak parayı bastırmış, 200k lık eurobondu almışlar, sonra bunu üçe beşe ona bölüp üstüne komisyon koyup benim gibi belki 20 kişiye daha satmışlar.. benim ikinci el atıyorum 10k dolarlık alışımı da "ismime kayıtla" euroclear'a bildiriyorlar/bildirme zorunlulukları var mı diyorsunuz, bundan emin misiniz?
    Son düzenleme : shorts; 29-12-2018 saat: 03:54.

Sayfa 111/1000 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •