Sayfa 116/992 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216616 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 921 - 928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Liradan kaçışta rekor üstüne rekor: Döviz hesapları 190 milyar dolara dayandı
    Yurt içindeki banka müşterilerinin döviz hesapları 21 Haziran haftasında 1.44 milyar dolar artışla 186.62 milyar dolara yükselerek tarihi rekor seviyeyi yeniledi.

http://www.patronlardunyasi.com/habe...dayandi/222071
    millet alım fırsatı olarak görmüş sanki

2. 1 ml. üstü kazanç için risk alıp reel sektörde yatırım yapmak yerine, yıllık 0 stopajlı paranın üstüne yan gelip yatmak daha güzel gelmez mi para sahiplarine...

Yine bu insanlar, bu kadar miktar gelirini devlete vergi vermek yerine cami, kuran kursu yaptırıp veya okçular gibi vakıflara bağış yaparak bürokrasideki ve bol kepçe imar hakkı edinmek gibi bilinen tüm kamu işlerinde daha kolay halletmeyi tercih etmezler mi?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Yıllık bürüt 700bin TL geliri olanlar, 10milyon TL gayrimenkulü olanlar.

Ek vergi/ vergi artışı geliyor.

Yakında bankadaki paralarımıza da yunanistandaki gibi vergi gelebilir.

Çok yanlış hareketler.

İstanbulu kaybettik vergiyi dayarız zihniyeti. Bu bir cezalandırma.

Unutmasınlar insanlar 15-20 milyar doları bankalardan çekip kasalarına koyarlarsa ya da yurt dışına gönderirlerse TL'nin değer kaybı çok olur.

Bir gerçek vardır krizle gelen krizle gider. Ekonomik krize dayanabilen hükümet Türkiye tarihinde sadece Menderes hükümeti olmuştu.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yıllık bürüt 700bin TL geliri olanlar, 10milyon TL gayrimenkulü olanlar.

Ek vergi/ vergi artışı geliyor.

Yakında bankadaki paralarımıza da yunanistandaki gibi vergi gelebilir.

Çok yanlış hareketler.

İstanbulu kaybettik vergiyi dayarız zihniyeti. Bu bir cezalandırma.

Unutmasınlar insanlar 15-20 milyar doları bankalardan çekip kasalarına koyarlarsa ya da yurt dışına gönderirlerse TL'nin değer kaybı çok olur.

Bir gerçek vardır krizle gelen krizle gider. Ekonomik krize dayanabilen hükümet Türkiye tarihinde sadece Menderes hükümeti olmuştu.
    Asgari ücretle çalışan her kişiden peşin vergi kesilen ülkede zenginlerden vergi alınması gerekmiyor mu sizce?

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Asgari ücretle çalışan her kişiden peşin vergi kesilen ülkede zenginlerden vergi alınması gerekmiyor mu sizce?
    Senin anlamadığın ne biliyor musun? Asgari ücretli vergi falan ödemez. İşveren öder.

Vergi ödemek ne demektir biliyor musun?

O para cebine girer 1 yıl bekler sonra beyan edersin o sıcak paraları cebinden çıkarıp vergi dairesi veznesine ödersin. Sıcak sıcak cebinden çıkar bu para. Acıtır.

Yoksa asgari ücretli vergi ödüyorum diye ağlamasın, ödediği falan yok. Sen hiç gördün mü ben 3006TL(bürüt asgari ücret) maaş alıyorum diyeni?

İşe gireceksen asgari ücret derlerse kafanda beliren rakam 2020TL'dir.

Asgari ücretlinin hiçbir sorumluluğu yoktur. Ne beyan eder ne birşey. TÜM YÜK İŞVERENDEDİR.

Yani o asgari ücretten vergi dediğin şeyi o zenginler ödüyor. Ödeyemezse fabrikasına işyerine malına mülküne her şeyine HAYAT BOYU silinmemek üzere haciz/ tedbir geliyor. Amme alacağıdır mirasla dahi alt soylara intikal eder.

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Senin anlamadığın ne biliyor musun? Asgari ücretli vergi falan ödemez. İşveren öder.

O para cebine girer 1 yıl bekler sonra beyan edersin o sıcak paraları cebinden çıkarıp vergi dairesi veznesine ödersin. Sıcak sıcak cebinden çıkar bu para. Acıtır.

Yoksa asgari ücretli vergi ödüyorum diye ağlamasın, ödediği falan yok. Sen hiç gördün mü ben 3006TL(bürüt asgari ücret) maaş alıyorum diyeni?

Asgari ücretlinin hiçbir sorumluluğu yoktur. Ne beyan eder ne birşey. TÜM YÜK İŞVERENDEDİR.

Yani o asgari ücretten vergi dediğin şeyi o zenginler ödüyor. Ödeyemezse fabrikasına işyerine malına mülküne her şeyine HAYAT BOYU silinmemek üzere haciz/ tedbir geliyor. Amme alacağıdır mirasla dahi alt soylara intikal eder.
    O zaman ülkede gerçek manada vergi ödeyen kimse neredeyse yok, gelirlerin çoğu dolaylı vergiler zaten. Bu da vatandaşların kamu harcamalarına niye bu kadar duyarsız olduğunu açıklıyor. O harcamaların parasını kendisinin verdiğinin farkında değil.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku

Sizin de anlamadığınız ne biliyor musunuz?
    O vergi olmasa işçinin asgari ücreti daha yüksek olacak.
    Kısaca işçiden kesiliyor ama işveren ödüyor hesapta...
    Bu aynı TRT katkı mevzusu gibi insanlar şimdi diyor ben niye trt ye ödüyorum vergi izlemiyorum vs. Buradaki isim trt ama o vergi başka yere gidiyor ismi trt olmaz brt olur.

Benim bahsettiğim aslında kurumlar vergisi ve ticari işlem yapmayıp kar elde eden örnek gayrimenkul alıp satan parasını katlayan ve karşılığında 1 kuruş vergi vermeyen zenginler..
    Kısaca şuan vergi sistemi %10 zengin %90 fakire yüklenmiş durumda aradaki makas fazla...

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Sizin de anlamadığınız ne biliyor musunuz?
    O vergi olmasa işçinin asgari ücreti daha yüksek olacak.
    Kısaca işçiden kesiliyor ama işveren ödüyor hesapta...
    Bu aynı TRT katkı mevzusu gibi insanlar şimdi diyor ben niye trt ye ödüyorum vergi izlemiyorum vs. Buradaki isim trt ama o vergi başka yere gidiyor ismi trt olmaz brt olur.

Benim bahsettiğim aslında kurumlar vergisi ve ticari işlem yapmayıp kar elde eden örnek gayrimenkul alıp satan parasını katlayan ve karşılığında 1 kuruş vergi vermeyen zenginler..
    Kısaca şuan vergi sistemi %10 zengin %90 fakire yüklenmiş durumda aradaki makas fazla...

O vergi olmasa ücret yüksek falan olmayacak. İşçiden kesilen bir şey yok. O muhasebeleştirme için yapılmış bir durum.

Tekrar yazayım, vergi ödemekle yükümlü kim ise vergiyi o ödüyordur. Burada işçiye maaşını ödediniz. Vergisini yatırmadınız sorumlusu kim? Devlete işçiye gidip, ver bana vergimi diyor mu? Demiyor. Demekki vergiyi işçi ödemiyor. İşçinin zerre sorumluluğu yok.

Gel gelelim asgari ücrete, beyaz yakalının ve mavi yakalının ücretlerine:

Burada vergi muhatabı ve vergiyi yatırmakla sorumlu kişi işverendir. Çalıştırdığı kişiler için devlete vergi öder.

Eğer ne zamanki kanunlar değişir, ve işverene sen hiç karışmayacaksın 3006TL asgari ücreti işçiye ödeyeceksin, o işçi de beyan edip sigortasını vergisini yatıracak der, işte o zaman herşey dediğiniz gibi olur.

Devlet vergi indirir işçi faydalanır.

Konumuzun dışında bir kaç şeye daha değineceğim:

İşçiler hep az aldıklarını hep fabrika sahiplerinin kazandıkları iddiasındadır.

Onların streslerinin yüzde birini çekmezler. İş batacak mı? İflas mı edeceğim? Bu yıl yeterli satış yapabilecek miyim? Alacaklılar beni vuracak mı? Vergi dairesi ceza kesecek mi? Çevre bakanlığı ceza yazacak mı? AB uyum çerçevesinde yapmadıklarım için ne ceza ödeyeceğim? İş güvenliği uzmanının bana imzalattığı şeyler yüzünden birine bir şey olursa kaç yıl hapis yatarım acaba? bu böyle 30-40 maddeye uzatılır gider. Kısaca işveren hep stres stres stres günde 3-5 saatlik uykular.

İTO kilit fabrikasında işçiler daha çok maaş istiyoruz dediler. 2018 şubat ayının sonunda grev yaptılar. Sonuç ne? 3-5 gün önce fabrikasını kapatan İTO kilit ve 310 işçi işsiz. Fabrika sahibinin maddi manevi zararlarını düşünün.

Sayfa 116/992 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •