Sayfa 1171/1312 İlkİlk ... 17167110711121116111691170117111721173118112211271 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,361 - 9,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. adam o kadar uçmuş ki yazmadığım şeyi yazdın diyor, öte yandan forumda yazdıkları ile piyasayı etkileyebileceğini sanıyor. karikatür gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    adam o kadar uçmuş ki yazmadığım şeyi yazdın diyor, öte yandan forumda yazdıkları ile piyasayı etkileyebileceğini sanıyor. karikatür gibi.
    Bana gönderdiğin mesajı bütçeni blurlayıp aynen kopyalayıp buraya yapıştırıyorum.

"Merhaba,

Kusadasi bolgesinde, mustakil ya da site icinde villa/yazlik nokta atisi tavsiye verebilir misiniz?

Ciddi soruyorum.
    4+1, butce max XXXXX milyon"

Bu mesajından Hemen bir kaç gün sonra ise genele "konut fiyatları düşecek... yaprak kımıldamıyor yeaaa.." minvalinde yazılar yazdın ve yazıyorsun..

Tabi canım sen satılık ev aramıyorsun, öyle bir niyetin hiç yok... Yersen...

Komik bile değilsin... Hadi başka kapıya...

Dua et twitterdaki höstadların gibi direk engeli koymuyorum sana...

-----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3. anlayisin o kadar kit ki yine anlamayip bu sefer pmi kopyalamis buraya. Ee ne gecti eline?

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    anlayisin o kadar kit ki yine anlamayip bu sefer pmi kopyalamis buraya. Ee ne gecti eline?
    Senin itibar suikastlerine sessiz mi kalacağımı sanıyordun...

Sen başlattın ben bitiriyorum...

hadi güle güle...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5. Senin kac kurusluk itibarin var ki suikast yapalim Allah akil fikir versin

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Senin kac kurusluk itibarin var ki suikast yapalim Allah akil fikir versin
    Nasıl biri olduğunun ortaya çıkınca çirkinleştin. Birazdan küfür de edersin sen.. yazık sana...

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aynen airbnb zaten kayıtlı. Vergini otomatikman veriyorsun. Ama sarı sitelerde günlük kiralayanların bazısı kayıt dışı çalışıyor.
    Onları da kimse engelleyemez.. İş oraya gelene kadar hangi usta, esnaf vb işyerleri fiş veriyor önce onu sorgulasınlar.

"Beceriksiz otelci suçu airbnb ye atar" diye bir söz vardır turizmde belli ki Turizm bakanı bu sözü duymamış...

Turizm bakanı otel sahibi olunca otellerin neden pahalı olduğunu sorgulayamamış belli ki..

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    aynen öyle Türkiye vergisiz işler cennetidir. Bırakın ustayı dr, dişhekimi bile vergi vermiyor. Her zaman bir yolu bulunur. Bunun tek çözümü devletin parası olana nereden bulduğunu sorması olur ama bunu da başta siyasiler istemeyeceği için siyaset ile halk arasında yazılı olmayan bir sözleşme şeklinde bu işler sürüp gidiyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Vergi verilse ne olacak? Verilen vergi kadar fiyatın üzerine zam yapılır.

Benim gititğim diş hekimi peşin peşin söylüyor. Karttan bu kadar, nakit şu kadar diye. İsteyen farkı verip karttan ödüyor peki kaç kişinin işine geliyor karttan ödemek?

Size seçenek verildiğinde hangisini seçiyorsunuz mesela?

Devlet böyle durumlarda kendi kar payından feragat ediyor mu? Güzellik yapıyor mu da esnaf/zanaatkar yapsın? Şirketler de aynı.

Devlet vergi mi koydu, hay hay, yedir vergiyi son kullanıcıya olsun bitsin

Meslek sahibi herkesin kafasında belli bir hedef gelir seviyesi, yaşam standardı vs var. Siz buna kısaca "doymak" da diyebilirsiniz. İster vergi versin, ister vermesin o "doyuma" ulaşıncaya kadar elinden geleni ardına koymaz ticaret erbabı.

Doyuma ulaşamayanlar da naylon fatura hayali ihracat falan kopup gidiyorlar zaten onlar farklı bir kafadalar
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 01-08-2023 saat: 18:38.

Sayfa 1171/1312 İlkİlk ... 17167110711121116111691170117111721173118112211271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •