Sayfa 119/1002 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 945 - 952 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Al benden de o kadar . 14 ayrı fon aldım . Pandemi nedeniyle Sağlık Sektörü Fonu aldım. Gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle Tarım ve Gıda fonları aldım . Ve bunun dışında 12 ayrı fon daha . Bu 14 ayrı fonun dolara bağlı olduğunu nereden bileyim. 7500 TL kârdan içeriye girdim . Yıllardan beri para ve sermaye piyasalarını takip ederim
    Samimiyetimle söylüyorum . Borsada bile bu darbeyi yemedim . Bu denli zarar etmedim . Bir tane fon yükselmez mi arkadaş ! Fonun içeriğine bakıyorsun. Yabancı hisse senedi yazıyor . Ne alaka . TL , dolar karşısında değer kaybettiği zaman " yabancı hisse senedi " içerikli fonlar değer mi kaybediyor. Böyle bir kural mı var. Ne diyeyim . Allah , daha beterinden korusun inşallah !
    siz fonların içeriğine bakmadan tuttuğu hisseye vs incelemeden mi alıyorsunuz? yabancı hisse senedi tl bazında tabiki düşecektir eğer tl değerlenirse. ama fon yöneticisi hedge yapar tepeden satar kurtarabilir ama şu ana kadar tefaşta böyle bir fon görülmedi.

2. Garanti TGA çoğu benim diyen HSYF ile aynı, hatta bazılarının üstünde getirmiş. Tebrikler.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Cuma gün merkez kur 11.70 civarıydı sanırım, doların şu anki durumuna bakılırsa %8-10 düşüş olabilir yine, bizim yabancı fonlar da sıfırlanacak bu gidişle, biraz daha alış yapayım desen her düşüşte zarar daha çok artıyor, bekleyip 10 liranın altına inerse mi alım yapmalı nedir, çok can sıkıcı oldu bu durum.
    Haddime değil tabi ama sizi fazla panik ve stresli görüyorum. Böyle bir ruh hali, zincirleme yanlış kararlara yol açıyor, kendimden biliyorum; biraz daha sakin olmalısınız. Bakın şimdi 11,55'e geldi dolar.

4. Bu arada dolar açılış 16 lira mı yazıyor Investing mi sapıttı.

Dostum her ay basinda onceki ayin portfoy dagilim raporu yayinlaniyor, icerigini ben nerden bileyim ne demek.. Fonun icerigine baktigini yazmissin, ok ama orada yabanci hisse senedi diyince sen onun ilgili doviz cinsi oldugunu anlayamadim ne demek simdi, elbette orada tl ile yatirim yapilmiyor onun tl karsiligi senin fon fiyatin icinde oluyor.
    Lutfen dikkat... saygilarimla..

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Al benden de o kadar . 14 ayrı fon aldım . Pandemi nedeniyle Sağlık Sektörü Fonu aldım. Gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle Tarım ve Gıda fonları aldım . Ve bunun dışında 12 ayrı fon daha . Bu 14 ayrı fonun dolara bağlı olduğunu nereden bileyim. 7500 TL kârdan içeriye girdim . Yıllardan beri para ve sermaye piyasalarını takip ederim
    Samimiyetimle söylüyorum . Borsada bile bu darbeyi yemedim . Bu denli zarar etmedim . Bir tane fon yükselmez mi arkadaş ! Fonun içeriğine bakıyorsun. Yabancı hisse senedi yazıyor . Ne alaka . TL , dolar karşısında değer kaybettiği zaman " yabancı hisse senedi " içerikli fonlar değer mi kaybediyor. Böyle bir kural mı var. Ne diyeyim . Allah , daha beterinden korusun inşallah !
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6. Genelde fon tanıtımlarında da yazıyor zaten. Yani en azından Akbank yabancı fonlarında, "Bu fonumuz Yabancı hisse senetleri içerdiği için, dolardaki yükselişten de olumlu etkilenmektedir" gibi veya benzeri bir cümle kullanıyorlar.

Tabi dolar çakılınca bizim fonlar da çakılıyor diyemiyorlar orası ayrı

Cuma saat 15.30 kur 11.7489 idi Dostum bu kadar panik ile yatirim senin sagligin icin iyi olmayabilir, dikkat et en onemli olan saglik tir unutmayalim

saygilarimla

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Cuma gün merkez kur 11.70 civarıydı sanırım, doların şu anki durumuna bakılırsa %8-10 düşüş olabilir yine, bizim yabancı fonlar da sıfırlanacak bu gidişle, biraz daha alış yapayım desen her düşüşte zarar daha çok artıyor, bekleyip 10 liranın altına inerse mi alım yapmalı nedir, çok can sıkıcı oldu bu durum.

Ekran goruntusu alabilir miyiz, bizim ekranlar da ole bisi yok

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bu arada dolar açılış 16 lira mı yazıyor Investing mi sapıttı.

Sayfa 119/1002 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •