Sayfa 12/201 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1605 madde; 89 - 96 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Merak eden olursa diye Ford Otosan' dan 'kendi çıkarlarını kollektif çıkarların üstünde gözetmeye' dair bir hikaye ��

https://kronos36.news/tr/kocu-sarsan...emeye-verildi/
    Büyük şirketlerin fraud konularında çalışan uzmanları olur. 30 yıl önce büyük kızkardeşler olarak anılan bir küresel petrol şirketinde çalışmıştım. Bir mali danışmanları vardı, görevi sirketin faaliyetlerinden dolayı kamusal alanda ( özellikle vergi) alanında bir kayıp yasanacaksa konulara peşinen kamu taraflı bakmaktır. Sonuçta moral hazard ( ahlak yoksunluğu, tehlikesi) dediğimiz şey şirketlerin kurumsal yapılarından bağımsızdır. Öbür türlüsü, filânca sirketin içsel yapısı dürüst insanların çalışmasına olanak tanıyor, ise alınırken insanlar ahlâklarına göre ise yerleştiriliyor varsayımına götürür ki ülkenin 2 büyük holdingini dürüstlük üzerinden tartışmak da böyle bir kabulü gerek kılar. Bu arada ne Dilek Sabancının söyledikleri ne de Sabancı ailesine dair en küçük bir sempatim yoktur. Benzer şekilde Ali Koç için de bir benzerini düşünebilirim. Demek ki hisse alırken kurucu aile ile ilgili sempati/antipati bu konuları dikkate almayacağım.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sayın Laozi bu sözünüze gerçekten çok alındım. Beni kastettiginiz anlaşılıyor.

Kazandıklarımı söylemek hoş olmaz.
    Dilek Sabancı'nın kriteri olan 50 milyon dolarım yok ama yetersiz görüyorsanız benden bukadar .
    Sen daha iyisini yaptıysan tebrik ediyorum
    Sayın Arpacı55, tabii ki sizi veya burada olan ve hatta olmayan herhangi bir arkadaşı kastetmedim🙂

Bütün söylemek istediğim borsanın eskileri için fazla hırsı sağlıksız ve gereksiz gordüğümdü.

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sayın Laozi bu sözünüze gerçekten çok alındım. Beni kastettiginiz anlaşılıyor.

Kazandıklarımı söylemek hoş olmaz.
    Dilek Sabancı'nın kriteri olan 50 milyon dolarım yok ama yetersiz görüyorsanız benden bukadar .
    Sen daha iyisini yaptıysan tebrik ediyorum
    Bu arada ben sizin bu işi bildiğinizi iddia ettiğinizi de görmedim. Yani yanlış anlamayın ama gereksiz yere alınmak ve kırılmak için bile doğru aday sayılmazsınız🙂

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Büyük şirketlerin fraud konularında çalışan uzmanları olur. 30 yıl önce büyük kızkardeşler olarak anılan bir küresel petrol şirketinde çalışmıştım. Bir mali danışmanları vardı, görevi sirketin faaliyetlerinden dolayı kamusal alanda ( özellikle vergi) alanında bir kayıp yasanacaksa konulara peşinen kamu taraflı bakmaktır. Sonuçta moral hazard ( ahlak yoksunluğu, tehlikesi) dediğimiz şey şirketlerin kurumsal yapılarından bağımsızdır. Öbür türlüsü, filânca sirketin içsel yapısı dürüst insanların çalışmasına olanak tanıyor, ise alınırken insanlar ahlâklarına göre ise yerleştiriliyor varsayımına götürür ki ülkenin 2 büyük holdingini dürüstlük üzerinden tartışmak da böyle bir kabulü gerek kılar. Bu arada ne Dilek Sabancının söyledikleri ne de Sabancı ailesine dair en küçük bir sempatim yoktur. Benzer şekilde Ali Koç için de bir benzerini düşünebilirim. Demek ki hisse alırken kurucu aile ile ilgili sempati/antipati bu konuları dikkate almayacağım.
    Kendi adıma Dilek Sabancı' nın iyi niyetle söyledikleri için toplumda linç kampanyası yapıldığını düşünüyorum.

Eski ve toplumda tanınan bir kişi buna benzer bir ifadeyi bana kurmuştu. Ben sülalemin hayat boyu rahatça yaşayacağım paraya zaten sahibim ama bütün çabalamam ideallerim, toplumun ve çalışanlarımın refahı için ve bu sebeple üzerime ateşten gömlek giyiyorum diye ifade etmişti gorüşlerini. Bunlara inanıp inanmamak kişilere kalmıştır ancak kendi adıma en önemli şeyin para olmadıgının farkındayım

Bu toplum idealleri olan kisileri kaybederse (elitlerini yani. eğitime, bilime ve kültüre önem veren elitlerini), o kisilerin yerini uyduruk insanlar alır ve asıl belayı o zaman buluruz diye düsünüyorum.

Sn Laozi, ben de DS'nin söylediklerine pek takilmadim. Kişiselleştirilmiş bir soruya kendi dünyasından bir yanıt vermiş, yanıt verirken de çok etraflıca düşünmemiş. Hicbir önemi olmayan bir konuşma.. Ben bu şirketlerin dürüstlüğünü kağıt üstünde Esg'ye verdikleri önemle gerçekte yaptıkları arasında değerlendiriyorum, anlamaya çalışıyorum. Zaten kağıt üstünde var olan ölçütlerdir bunlar. Kurumsal yapıları bu vb parametreler üzerinden değerlendirmek daha doğrudur ve bir çerçevesi vardır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Sn Laozi, ben de DS'nin söylediklerine pek takilmadim. Kişiselleştirilmiş bir soruya kendi dünyasından bir yanıt vermiş, yanıt verirken de çok etraflıca düşünmemiş. Hicbir önemi olmayan bir konuşma.. Ben bu şirketlerin dürüstlüğünü kağıt üstünde Esg'ye verdikleri önemle gerçekte yaptıkları arasında değerlendiriyorum, anlamaya çalışıyorum. Zaten kağıt üstünde var olan ölçütlerdir bunlar. Kurumsal yapıları bu vb parametreler üzerinden değerlendirmek daha doğrudur ve bir çerçevesi vardır.
    Sn. Noreply, yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Umalım ki bütün insanlar 'hayat' a saygı konusunda birlessin. Para makul ölçüde gerekli olsa da hayata anlam vermez. Bugünün insanına yokluk diye algılatılan şey hiç de yokluk değildir. Gerçek yokluk temiz gıda, temiz su, temiz hava ,temiz çevre ve temiz insanlardan mahrum kalmaktır diye düşünüyorum.

7. Pazartesi piyasa yeniden yükselen trende geri dönecektir.5460 hacimli kırılırsa,benim görüşüm kırılacaktır,çok yukarılarda soluklanabiliriz.Öyle ya da böyle,endeksde yön yukarı.kısada 52 hedefim var sahol de..15 ocaktan itibaren bilançolar fiyatlanmaya başlar..çarpanları ucuz,30 ve 50 hisseleri ön planda olacaktır..Zira yan hisseler çok şişti,aşırı pahalı..Pahalı hisselerden ucuzlara hücum olacaktır..Gelecek net kar 40 milyar gibi,tahminimce..gelen karı gören piyasa sahol de alıma geçecektir..Risk barındırmayan bir şirketin ortağı olduğumuzdan eminim..Marta kadar ciddi bir para girişi bekliyorum borsaya..Her halukarda seçimden sonra da,borsa yoluna yükselerek devam edecektir..

Sayfa 12/201 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •