Sayfa 1201/1223 İlkİlk ... 201701110111511191119912001201120212031211 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 9,601 - 9,608 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Kuran kursu hocası kurstaki 7-8 yaşındaki çocukları istismar etmiş

Eeee ?

Rahip çocuğu taciz etmiş

Eeeee ?

İnançlı arkadaşlar

Ne işe yaradı inanç ?

Bana Ne inancından

ÖNCE ADAM OL
    Bu yüzden laiklik şart ve ihtiyaç.. Bakmayın İslam'ın dinci müsvettelerinin hikayelerine..

Hem Kur-an'da laikliği belirtir ve kıymetine vurgu yapar..

Tabi okuyana, anlayabilene..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    gayet mantıklı.. ama dinle tanrı ile alakası ne şimdi bunun peki.

öğrenme insana özgü bir faaliyet zaten.

senin din kültürü hocan tanrı var dedi de bizim ki yok mu dedi ?
    Yok sen dedin ya üstüme vazife değil diye, belki senden mantıklı cevaplar bulurum diye verdim bu örneği. Aynı olayı benden dinlersin inanmazsın, x kişiden dinlersin inanırsın gibisinde bir yazıydı.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

bende kaza falan geçirdim ama aklıma ilk gelen şey kasko tarihiydi.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

4.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Bozkurt ağabey bu inanç meselesinin sonu yok.
    İnanalım, tecrübe edelim. Fakat inandığımız şey doğru değilse? Şöyle söylüyeyim, belki başka bir din vardı o yok oldu ve esas gerçek din oydu. Ve biz bu şekilde o dini unuttuğumuz için öldüğümüzde yanlış şeylere inandığımız için tanrı bizi cezalandırırsa? Ben sana akıl verdim bunu kullanmadın diye? Bak yine çıkmaza girdik.
    kendime çok soru sorduğum zaman beyin noronlari kisa devre yapıyo, fazla kurcalarsak dinden çıkarız.
    en güzeli kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle olsun.
    doğrusunu diğer tarafa gidince anlayacağız
    saygılı olalim yeter.fikirler düşünceler farkli olsada .
    çok konuştuk bugün, kalbini kirdigim olduysa affola
    iyi geceler

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

"inananların kaybedeceği şey yok" mevzusu çok temelsiz bir konu..zayıf bir arguman..

ya inandığın şey baştan sona yanlışşsa.. sonuçta 4000 civarı din ve inanış var dünyada..

bir yaratıcı senin ona inanıp inanmamana göre mi ödüllendirecek yoksa yaptıklarına göre mi? senin ona inanman çok önemli bir şey mi yaradan açısından ??

hiç bir önemi yok.. sen sadece bir insansın..

lafa gelince inanan çok insan var ama bunu her türlü kötülüğü yapmakta kılıf olarak kullanılyorlar, inandıkları kitaplardaki muğlak ifadelere göre hayattaki eylemlerini belirleyerek insanlara zarar veriyorlar..

evet..

inanmak yeterli değil..

iyi insan olmak yeterli..faydalı işler yapmak.. düşünmek.. güzelliğe ulaşmaya çalışmak yaptıklarında..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Yok sen dedin ya üstüme vazife değil diye, belki senden mantıklı cevaplar bulurum diye verdim bu örneği. Aynı olayı benden dinlersin inanmazsın, x kişiden dinlersin inanırsın gibisinde bir yazıydı.
    anladım... bu tür şeyleri ben kimden dinlersem dinleyim inanmam.

görmeyince İNANMAM.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

7.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Sana göre de 'suikast' diyelim madem.. İnandığımdan falan değil zaten, kuvvetle muhtemel..

Bir düşün bak bakalım o tarz yaşayanların hayatı hayat mı, cinayet riskiyle bile hem de..

Algı mühim mesele; erişilebilirlik ve mümkün olabildiğinin yayılması farklı boyutlara çeker böylesi hedef olmuşlara yönelik ilgi talebi de..

Kapiş ?..
    Aile fertlerinin elinde üstün teknolojiler mevcut. Dünyada burs verdiği milyonlarca kişiler var ailelerin. O bilmem ne nobel ödülü alan kişiler bu ailelerin mühendisleri. Devletlerden daha sıkı korunuyor kollanıyor, cinayet riskleri sıfır emin ol. Ben İngiltere de bu adamların şatosunu gördüm. Görsen zaten ne demek istediğimi anlarsın.

Adam gençliğinde porsche arabası ile ahıra sürüyor arabayı gösteriş için. Partidekilere gösteri için.

Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Hata şu

İslam dininde kimsenin inancını ölçmek kula düşmez

İnancı Allah sorgular

Gerçek inanan zaten doğru insandır

Doğru insan değilseniz inanç havada kalır

Çok inançlıyım

Zina var , rüşvet var , tartıda hile var , eeee

Çok inançlıyım

He oldu

Bir de bu inançlı gelip başkasının inancını sorguluyor

Sen kimsin dingil ?
    İşte bunlar da doğru.. Eyvallah denir bizde doğruya..

Sayfa 1201/1223 İlkİlk ... 201701110111511191119912001201120212031211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •