Sayfa 121/275 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon
Arama sonucu : 2199 madde; 961 - 968 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
     Alıntı Originally Posted by shichinin Yazıyı Oku
    Efenim, sizin yatırım tarzınızı eleştirmek benim haddime değil. Paylaşımım eleştiri amaçlı değildi. Yanlış anlaşıldı ise kusura
    bakmayın. Yoruma açık olmayan, sabit veriler paylaştıklarım. Sizin maliyetiniz 0 TL olabileceği gibi, verdiğim örnek gereği
    tam 1 yıl önce hisseyi almış olan bir yatırımcının varlığı da bir realitedir.

Yıllardır hisseyi taşıyan bir yatırımcıyı son 12 ayda yaşanan dolar bazlı %35 lik geri çekilme rahatsız etmeyebileceği gibi, bu geri çekilmeyi iliklerine kadar yaşamış yatırımcıların isyanı, hisse son 5 senede mükemmel performans gösterdiği için gözardı edilmemeli. Özellikle de bu düşüşün şirketin yaptığı işleri, planları, yatırımları, kârı, kasasındaki parası ile alakası yoksa.

Hisse yatırımcılığını bir yolculuk olarak tanımlarsak, A noktasından B noktasına giderken X1,X2 ve X3 anlarında trene binmiş yatırımcıların deneyimleri farklı olacaktır.

Değeri tabana yayılmış günler dilerim.
    sn shichinin
    çoook eskiden elimde kozalaklar o zamanlar aynı mıydı bilmiyorum var idi... ben kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde iken bedelli açıklamışlardı. ben bir kaç gün sonra döndüğümde kuş olmuşlardı... o zamanlar o hisselerin dolu olduklarını düşünüyorduk ki sn FT' bunun aksini iddia ediyordu ve çok kızıyorduk. kasada bir sürü para var ama bedelli artırımı olur muydu oldu çünkü konsolide bilanço geldi mertlik bozuldu demişlerdi ...
    bir başka dönemde gene benzer bir şey oldu bu defa daha da kuş uçmayan yerde idim muhtemelen... o gün bu gündür elimdeki hissenin son sahibi olur isem ne olur ona göre hareket ederim...
    trene biraz erken bindik doğrudur üçün beşin hesabını yaparsak ayıp olacak. o zamanlar maaştan kalanlar ile binden fazla hisse alabiliyorduk... hatta bazı dönemlerde daha fazla da alınmış... geçenlerde biraz küsürat düzelteyim dedim onlu haneler bile bel büktü. değil yüzlü hanelerde düzeltme yapıla...

benim yolum sonlarda değil... sn 101 inki pazara kadar ama ben şimdilik kaydıyla hisseleri paraya çevirsem yapacak yatırımım yok. piyasa belli ve bulanık... bu bulanık suları tanımaya çalıştığım için nispeten rahatım. hisse bir gün ederine gelir geldiğinde 5 dolrdan satmak yerine bakarsınız 15 dolardan satıvermişim. zaten bu forumda özelden yazan herkese cevabım aynıdır. ben artık elimdekileri korumaya bakıyorum. şayet az değer biçmişleri ise şimdilik satmayacağım. ama ola ki birilerinin aklına gelir de kottan çıkmak istiyoruz derler ise durum değişebilir...şimdilik geçen 5 yıldaki performansını tekrar göstermesini beklemek dışında bir derdim yok. Rabbim her şeyi sattıracak dert vermesin...
    değer tabana da yayılsa mücevherin halinden mücevherci bilir...

adam oğluna diyor şu taşı pazara götür sorana 1 parmak göster gelince diyor ne dediler 1 akça ..
    peki şimdi git kuyumcu çarşısına. ne dediler 1 altın
    peki git filanca kuyumcuya sorduğunda gene 1 parmak göster... ne dedi diyor baba : baba 1000 altın az gelir bütün malımı versem karşılamaz dedi diyor...

vel hasıl biz şimdi 1 altın verenleri bile göremez iken nasıl 15 altın verilir... elbet verecekler, yeter ki sabredile. ama kısa zamanı bırakalım iplikçi bu tahtadan pek ekmek yedirmeyi sevmez. hatta bir zamanlar G bulaşmıştı milyon lotlar almaya başlamıştı, usulünce kovmuşlardı ...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,883
    Herkesin yatırım şekline tabi ki saygı duyarak yazıyorum, Beğendiğim hisseye 7 sene yatırım yaparım. Şu ana kadar yaptığınız yatırımın ile ne kadar kayba uğradığınıza ne kadar zarar ettiğinize değil, alacağınız hisselerin ( Paçal ) ne kadar ucuz olacağına ve 5 - 7 sene sonra ne kadar getiri sunacağına odaklanın derim. Tabi ki Bunu yapabilmek için sağlam bir araştırma yapmış olmanız yaptığınız seçime inanmış olmanız ve çelik gibi sinirlerinizin olması gerek. Bunları yaptıysaniz kendi analizlerinize inanıyorsanız, Elinizdeki veriler size ne diyorsa ona göre hareket edin. Deli gibi düşerken topladığım hisseler bana en çok kar getirenler olmuştur. 5 yıldır EGeen 2 yıldır Ttrak alırım ( Trade de yaparım ) artık Alark hedefimde . Alark Hissesini satan birini hayal edin bunu nasıl ve kaç paradan yerine koyacaklarını düşünerek ne kadar geriliyorlardır. Size garip gelecek belki ama keşke 5000 TL olsa da alsam demelisiniz. Yani Buradaki tek gerçek alım yaparken kullandığınız verilerinize olan inancınız yaptığınız analizlere olan güven. Ben naçizane tablomu paylaşayım bir inceleyin derim. İyi bir bilançosu olan beklentili bir hisse Para ile takas ediliyor ise Satan riski alır. TL ye tamah eden beraberinde enflasyonu ve diğer riskleri de alır. Hava olumluya döndüğünde ise Hisse bulmak zordur. O yüzden yedekte daima Nakit Likit olmalı.

Dip NoT : 12 aylık ve I.Qtr 2024 verileri tahminidir ve Temettü oranları 2023 baz alınarak
    yapılmıştır. Hatalı veya eksik bir veri görürseniz bana da haber verin iyilik yapmış
    olursunuz teşekkürler ve saygılar,

Alıntı Originally Posted by shichinin Yazıyı Oku
    Efenim, sizin yatırım tarzınızı eleştirmek benim haddime değil. Paylaşımım eleştiri amaçlı değildi. Yanlış anlaşıldı ise kusura
    bakmayın. Yoruma açık olmayan, sabit veriler paylaştıklarım. Sizin maliyetiniz 0 TL olabileceği gibi, verdiğim örnek gereği
    tam 1 yıl önce hisseyi almış olan bir yatırımcının varlığı da bir realitedir.
    Yıllardır hisseyi taşıyan bir yatırımcıyı son 12 ayda yaşanan dolar bazlı %35 lik geri çekilme rahatsız etmeyebileceği gibi, bu geri çekilmeyi iliklerine kadar yaşamış yatırımcıların isyanı, hisse son 5 senede mükemmel performans gösterdiği için gözardı edilmemeli. Özellikle de bu düşüşün şirketin yaptığı işleri, planları, yatırımları, kârı, kasasındaki parası ile alakası yoksa.
    Hisse yatırımcılığını bir yolculuk olarak tanımlarsak, A noktasından B noktasına giderken X1,X2 ve X3 anlarında trene binmiş yatırımcıların deneyimleri farklı olacaktır.
    Değeri tabana yayılmış günler dilerim.
    Son düzenleme : Baygeorge; 20-12-2023 saat: 21:23.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3. yeni kurdukları ve sermayesini arttıkları fondan tekrar aşağıdan geri alacak olabilirler mi
    düşündürüyor. Alark yaş yere yatmaz

4. Endekste cazip hisse sayısı bi hayli arttı son dönemde. Yabancı gelecekse alarkoya gelene kadar alacakları bi dolu hisse var şu an. Yabancı hızlı girip çıkabileceği, rasyonel hareket eden senetlere yatırım yapar, katakulisi bol, kurumsal görünümlü patron şirketlerine ilişmek istemez. Gelecekse de eş dost yabancı veya görünümlü yatırımcı olur. Şu anki hakim güçten bir farkı olmaz yine.

Kendileri çektiler fiyatı aşağı, istediklerini alınca da yine kendileri yukarı çekecek fiyatı, aradaki marj da ceplerine girecek. Alarkoda fiyat faaliyet karı ile değil de hakim gücün elindeki lot sayısıyla orantılı. Yabancı deli mi gelip yem olsun bunlara.

5. O fon da kendi grup hisselerine yatırım yapamıyorlar diye biliyorum.
     Alıntı Originally Posted by berkant Yazıyı Oku
    yeni kurdukları ve sermayesini arttıkları fondan tekrar aşağıdan geri alacak olabilirler mi
    düşündürüyor. Alark yaş yere yatmaz
    FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

09.55 Açılışta bu kadar düşük hacim....
    İnsanların hisse alma iştahı bu kadar.

Bugün açıklanacak MB kararı ve haftalık yabancı hareketleri neler gösterecek?

7. Bitik durumda tepki yok.

21.12.2023 14:31:45 Yurt dışı yerleşikler DİBS stoku haftalık değişimi (piyasa fiyatı ve kur hareketinden arındırılmış) 15 Aralık itibarıyla: +180,9 milyon USD

21.12.2023 14:31:45 TCMB toplam rezervleri, 15 Aralık itibarıyla haftalık %0.82 artış ile 142 milyar 528 milyon dolar

21.12.2023 14:31:36 Yurt dışı yerleşikler hisse stoku haftalık değişimi (piyasa fiyatı ve kur hareketinden arındırılmış) 15 Aralık itibarıyla: +396,0 milyon USD

21.12.2023 14:31:27 Yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS (kesin alım) stoku piyasa değeri, 15 Aralık itibarıyla 2 milyar 608,7 milyon USD (Önceki hafta: 2 milyar 425.5 milyon USD)

21.12.2023 14:31:12 Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse stoku piyasa değeri, 15 Aralık itibarıyla 31 milyar 246,3 milyon USD (Önceki: 30 milyar 736.2 milyon USD)
    yabancı bir haftada 396 milyon dolarlık hisse almış..........

Faiz %42,5 ...piyasa
    faizi mi?
    yoksa yabancının alım rakamlarını mı ?
    yoksa her ikisini birden mi beğendi?

Hadi hayırlısı...

Sayfa 121/275 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz