Sayfa 1248/1312 İlkİlk ... 2487481148119812381246124712481249125012581298 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,977 - 9,984 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

hazirandada düşmemş hatta %4 kusur yükselmiş
    böyle olmayacak bu topiğe yazmakla düşmeyecek
    başka yol bulun
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Tayyip ne derse o.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. İSKİ'DEN TASARRUF ÇAĞRISI

İstanbul'un 61 günlük suyu kaldı...

https://www.ntv.com.tr/turkiye/istan...hECnoKrjFzEyGQ
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    1 adet dairenin inşaat maliyeti 100 birim olsun
    1 adet dairenin beton maliyeti 10 birim olur

Müteahhit 100 adet daire yapsa toplam maliyet: 100*100=10.000 birim
    %50 arsa maliyeti ile Müteahhit yaptığı 100 dairenin 50 sini arsa sahiplerine verir, 50 sini kendisi satar.

Müteahhit hiç kârsız, sadece toplam maliyetini çıkaracak şekilde 50 daireyi satarsa:
    10.000/50= 200 birim (1 daire)
    1 dairede beton maliyet oranı: 10/200 = %5 olur

Eğer %100 kârla satarsa:
    20.000/50= 400 birim (1 daire)
    1 dairede beton maliyet oranı: 10/400 = %2,5 olur.
    konuya hic mudahil olasim yoktu da dayanamadim

cok agir konutcuyumdur, toplam birikimimin %70 i konutta, diger konulara hic girmeyecegim

arkadas ne kadar muhalif olsa da, matematik te dogru tektir ve arkadasin hesabi %100 dogru

beton un %50 icindeki agirligi %10 ise, %100 icindeki agirligi %5 olmak zorundadir

konut sektorunde beton+demir+iscilik maliyeti, toplam bina maliyetinin (arsa haric) %35 leri mertebesindedir bilgisi de dogrudur ama 2 ile carpmak gerekir bilgisi yanlistir.

5.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Benden selam söyle bütün dostlara...
    1.5 sene oldu emekli oldum işyerinden...
    Arada girip bakıyorum buralara artık...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    oooo

metkon hocam, senden boga adam gormedim ben hayatimda

emekli oldum demissin, finansal ozgurlugune kavustun mu, pasif gelirin giderinden buyuk mu artik???

yoksa bildigimiz emeklilik mi, neler yapiyorsun?

6. Kendimi garantiye aldım çok şükür...
    Genel ülke problemleri içinde kişisel olarak ta etkilensem de durumum için kötü diyemem...
    Allah herkese kolaylık versin...

Ara sıra girip okuyorum, bazı elimdeki hisse topiklerinde gördüklerimi, düşündüklerimi paylaşıyorum...

Selamlar dostlara...

Alıntı Originally Posted by Vob24 Yazıyı Oku
    oooo

metkon hocam, senden boga adam gormedim ben hayatimda

emekli oldum demissin, finansal ozgurlugune kavustun mu, pasif gelirin giderinden buyuk mu artik???

yoksa bildigimiz emeklilik mi, neler yapiyorsun?
    CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Vob24 Yazıyı Oku
    konuya hic mudahil olasim yoktu da dayanamadim

cok agir konutcuyumdur, toplam birikimimin %70 i konutta, diger konulara hic girmeyecegim

arkadas ne kadar muhalif olsa da, matematik te dogru tektir ve arkadasin hesabi %100 dogru

beton un %50 icindeki agirligi %10 ise, %100 icindeki agirligi %5 olmak zorundadir

konut sektorunde beton+demir+iscilik maliyeti, toplam bina maliyetinin (arsa haric) %35 leri mertebesindedir bilgisi de dogrudur ama 2 ile carpmak gerekir bilgisi yanlistir.
    sözün sahibi

Sinpaş GYO Başkan Vekili Ahmet Çelik onunda cvsi bu

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
    1962 yılında Çorum Alaca da doğan Ahmet Çelik 1988 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. 1987 – 1990 yılları arasında Sinpaş Yapı A.Ş. de muhasebe bölümünde görev yapan Çelik, 1992-2001 yılları arasında satın alma servisinde Şef Müdür ve Genel Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2001 – 2007 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı görevinin yanı sıra grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüttü. 2007 yılında Sinpaş Yapı A.Ş. Genel Müdürlüğüne getirilen Ahmet Çelik, 2013 yılından itibaren Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Ahmet Çelik; Grup Şirketlerinin yanı sıra, 2009’dan beri İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesidir. Ayrıca Toprak Sektörü Komite Başkanlığı ve Üyeliği, İstanbul Ticaret Odası İnşaat İhtisas Komitesi üyeliği, 2008 – 2014 arası Boğaziçi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mütevelli Heyet Üyeliği halen devam etmektedir. 2011’den itibaren başlayan Alaca Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Konutder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini faal olarak yürüten Çelik, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

https://sinpasgyo.com/yatirimci-ilis...yonetim-kurulu

8. Türkiye birinci oldu. Evet Avrupa birincisi oldu. Ama bilimsel makale veya patent sayısında veya buluş icat adetlerinde değil. :-)

Dünya'da en çok estetik yaptıran ülke olarak 5., Avrupa'da 1. sırada.

Dünya'da cep telefonuna bağımlı ülkeler sıralamasında 8., Avrupa'da 1. Sırada.

Sayfa 1248/1312 İlkİlk ... 2487481148119812381246124712481249125012581298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •