Sayfa 125/1038 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    tavukların süt verimi nasıl o bölgede ?
    sütbıyık hamza abim, sorunu emir telakki edip kayseri tavuk sütü üreticileri derneği başkan vekili sn. Recai Güzelsever ile görüştüm. burdaki tavuklar diyor süt verimi çok düşük. Amısterdamdan getiriyormuş bir çiftlik başka bir ırk, onlar günde 2 litreye kadar süt vermiş ancak yöredeki horozlar o amısterdam ırkının ırzına geçtikten sonra ortaya bir Hollanda - Kayseri ortak yapımı çıkmış. onlar 1.5 -2 litre süt veriyormuş yalınız o sütü de satamıyorlarmış, alıcı genelde sansar, tilki vs imiş onlarda para bırakmıyorlarmış. en iyi sütü merzifon eşşeğinin otladığı Amasya'nın merzifon meralarından yemlenen hürküş ırkı olan tavuk veriyormuş. günde 5 litre a kalite sütmüş. geçen de zati a habere çıkmış. hükümet döneminde tavuklar süt verir hale geldi diye millete yediriyorlarmış. napsın cahil halk tavuğun süt veren de bir canlı olduğunu bilmiyorlardı ki.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    sütbıyık hamza abim, sorunu emir telakki edip kayseri tavuk sütü üreticileri derneği başkan vekili sn. Recai Güzelsever ile görüştüm. burdaki tavuklar diyor süt verimi çok düşük. Amısterdamdan getiriyormuş bir çiftlik başka bir ırk, onlar günde 2 litreye kadar süt vermiş ancak yöredeki horozlar o amısterdam ırkının ırzına geçtikten sonra ortaya bir Hollanda - Kayseri ortak yapımı çıkmış. onlar 1.5 -2 litre süt veriyormuş yalınız o sütü de satamıyorlarmış, alıcı genelde sansar, tilki vs imiş onlarda para bırakmıyorlarmış. en iyi sütü merzifon eşşeğinin otladığı Amasya'nın merzifon meralarından yemlenen hürküş ırkı olan tavuk veriyormuş. günde 5 litre a kalite sütmüş. geçen de zati a habere çıkmış. hükümet döneminde tavuklar süt verir hale geldi diye millete yediriyorlarmış. napsın cahil halk tavuğun süt veren de bir canlı olduğunu bilmiyorlardı ki.
    a haber yayınlıyorsa bilgi doğrulanmış demektir. teşekkürler... anladığım kadarı ile demek ki bu piyasada da bir likidite sıkışıklığı var.

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    https://www.instagram.com/p/BpbSsWoB...d=2edrk8un176s

Mühendis ya da grafiker arkadaşlar, bu programın adı ne yav? Ne güzel bi şeymiş.
    takma kafana boşver , bir gün evrenden alacaksın yanıtını , yeter ki inanarak iste... bırak gelir o sana ... cisim yasası

Alınan bilgeye göre, merkez Seyhan ilçesi Küçükdikili Çınarlı Mahallesi'nde iki çocuk, bahçeye tavuk girme meselesi yüzünden kavga etti. Kavgayı gören çocukların yakınları da sokağa çıkarak karşılıklı tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar, birbirlerine tabancayla ateş etti. Kurşun isabet etmesi sonucu yaralanan Yüksel Y, Kadir Ö, Metin B, Orhan B. ve Enis B, çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Yüksel Y. Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Kadir Ö. ve Metin B. ise özel bir hastanede müdahaleye rağmen kutarılamadı.

Olaya karıştıkları iddia edilen 8 zanlıdan 5'inin yakalandığı, kaçan 3 şüphelinin arandığı bildirildi.

Kavganın yaşandığı yerde çok sayıda mermi kovanı bulan polis ekipleri, Küçükdikili Çınarları Mahallesi ve yaralıların bulunduğu hastanelerde önlem adı.
    https://www.haberankara.com/bahceye-...-2-yarali/556/

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    BOLİVAR ABİMİZ,

Ataların gitsin Kortesle, İnkaları, Aztekleri, Mayaları tarihe gömsün, asimile etsin, sonra genleri karıştırıp ispanya hegomanyasından tek tek ayrılsınlar, sen de venezüllanın Atatürk'ü ol. dünya ne garip yer. Aussiler de ingilizlere pom diyep dursunlar ama aborjin diyarını da sahiplensinler. biz de Akdeniz de petrol sondajına başlayalım.

$ekerin ilacı tuzdur )

Beyninse huzur
    ...

A bu ilki yalan de mi aywagobeknuri

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    kaya tuzu tuzların içinde en iyisidir.

kayalardan kayardım da var mıydı benim ayarım

8.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    kaya tuzu tuzların içinde en iyisidir.

kayalardan kayardım da var mıydı benim ayarım

Sayfa 125/1038 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •